Autor Wątek: FAQ MSI lista najczęściej zadawanych pytań  (Przeczytany 6080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MSI Support

• Global Moderator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
FAQ MSI lista najczęściej zadawanych pytań
« dnia: 08 Listopad 2018, 14:59:01 »

Lista najczęściej zadawanych pytań:

1 ) Czy można dołożyć pamięć RAM lub dysk SSD/HDD bez utraty gwarancji do sprzętu MSI?

- Możliwe jest dołożenie pamięci oraz dysków SSD/HDD bez utraty gwarancji. Wszelkie inne modyfikacje spowodują utratę gwarancji np. samodzielna wymiana pasty termoprzewodzącej.

2 ) Czy zerwanie plomby w notebooku / AIO / Desktopie MSI "Warranty VOID" lub "Factory Seal" powoduje utratę gwarancji?

- Zerwanie plomby NIE powoduje utraty gwarancji.

3 ) Jaki dysk SSD i na jakim złączu mogę zamontować do notebooka?

- Zazwyczaj można zamontować dysk na złączu M.2 (wielkość dysku 22x80mm) lub mSATA (złącze mSATA występowało w modelach z procesorami 2, 3, 4 i 5 generacji procesorów Intel ).  Szczegółowe informacje nt. złącza można znaleźć >>tutaj<<. Zalecamy zamontowanie dysków z listy >>klik<<

4 ) Jaką pamięć RAM mogę zamontować do notebooka?

- Zalecamy zamontowanie pamięci RAM z listy kompatybilnych >>klik<<

5 ) Jak skontaktować się z serwisem MSI ?

- Zapoznaj się z adresami e-mail i numerami telefonów na stronie >>klik<<

6 ) Gdzie złożyć reklamację karty graficznej i płyty głównej

- Reklamacje karty graficznej i/lub płyty głównej zawsze składamy u sprzedawcy lub dystrybutora. Długość gwarancji zależy od sprzedawcy.
- Jeśli sprzedawca nie istnieje, należy wysłać maila na adres: info.pl@msi.com wraz z numerem seryjnym produktu oraz skanem dokumentu zakupu w celu określenia dystrybutora.

7 ) Laptop jest podłączony do ładowarki i wyświetla się komunikat "Podłączony, nie ładuje."

- Jeśli wyświetla się komunikat "Podłączony, nie ładuje.", a bateria jest naładowana w 90-99% to nie jest to uszkodzenie ani zasilacza ani baterii. Jest to po prostu zabezpieczenie baterii przed przeładowaniem. Jeśli poziom naładowania spadnie poniżej 90%, zasilacz zacznie ponownie ładować baterię. 

8 ) Nie mogę zarejestrować sprzętu. Co zrobić?

- Jeśli nie możesz zarejestrować sprzętu na stronie MSI, wyślij maila (koniecznie z adresu na którego rejestrowałeś konto MSI) na adres mailowy: info.pl@msi.com. W mailu prześlij numer seryjny sprzętu oraz skan/zdjęcie dokumentu zakupu z widoczną datą zakupu.

9 ) Jaka jest długość gwarancji na sprzęt MSI?

- Informacje o gwarancji zostały opisane na stronie >>klik<<

10 ) Gdzie można zakupić części zamienne do komputerów MSI ?

- Części zamienne można zakupić w serwisie MSI. W tym celu zalecamy zapoznanie się z numerami telefonów / adresami e-mail do serwisu MSI >>klik<<

11 ) Procesor 7 generacji Intela nie działa z płytą główną na chipsecie Intel z serii 300.

- Płyty główne Intel z serii 300 NIE obsługują procesorów Intel innych niż seria 8 i 9.
- W sytuacji odwrotnej, z płytą główną z serii 200 nie będzie działał procesor 8 i 9 generacji (Coffe Lake) .

12 ) Skąd można pobrać certyfikaty ISO i CE?

- Certyfikaty ISO oraz CE można pobrać ze strony >>klik<<
- Jeśli jakieś certyfikaty ISO i/lub CE nie są dostępne pod powyższym linkiem to należy wysłać maila na adres: info.pl@msi.com wraz z dokładnym modelem produktu. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz żądane certyfikaty.

13 ) Po podpięciu monitora/TV do złącza Display Port i wejściu do BIOSu komputera, na ekranie widać rozmycie opcji BIOS.

- Wyłącz komputer i podłącz monitor (telewizor może nie zadziałać poprawnie) pod złącze HDMI. Zaktualizuj BIOS płyty głównej oraz vBIOS karty graficznej do najnowszej wersji. Po aktualizacji vBIOS i BIOS płyty głównej powinno wszystko wrócić do normy.

14 ) Jaka jest grubość termopadów w karcie graficznej / notebooku MSI?

- Karty graficzne:  Grubość termopadów zależy od ich umiejscowienia i rewizji kart graficznej. Zazwyczaj grubość termopadów to 1-3mm. Termopad zachowuje swoje właściwości do 5 lat. Przypominamy, że zerwanie stickera na jednej ze śrubek spowoduje utratę gwarancji. 

- Notebooki: Zazwyczaj grubość termopadów to 2-3mm. Termopad zachowuje swoje właściwości do 5 lat.

15 ) Jakie temperatury kwalifikują laptop/ kartę graficzną do reklamacji?

- Temperatury jakie kwalifikują laptop / kartę graficzną produkcji MSI do reklamacji to 97 stopni C.

16 ) Masz problemy z wydajnością? Obciążeniem dysku HDD w 100 % ?

- Zalecamy zapoznanie się z artykułem: >>klik<< i wykonanie poszczególnych kroków.

17 ) Jak zaktualizować vBIOS karty graficznej ?

- Zalecamy zapoznanie się z artykułem: >>klik<< i wykonanie zalecanych kroków.

18 ) Nie wiesz jakiego kupić laptopa /notebooka ?

- Zalecamy zapoznanie się z artykułem: >>klik<<

19 ) Szukasz monitora i nie wiesz który wybrać ?

- Zapoznaj się z artykułem: >>klik<<

20) Masz problem z dźwiękiem ?

- Zapoznaj się z artykułem: dla notebooków >>klik<< lub płyt głównych >>klik<<

21) Masz problem z instalacja najnowszego sterownika Intel HD Graphics?

22) Sugerowane zasilacze do płyt głównych na chipsetach Intel

23) Sugerowane ustawienia dla płyt głównych/notebooków z systemem Windows 10

- Zapoznaj się z artykułem dla płyt głównych: >>klik<<

- Zapoznaj się z artykułem dla notebooków : >>klik<<

24) Chcesz przedłużyć gwarancję na produkty MSI ?

#problemyMSI #problemMSI #kartagraficznaMSI #płytagłównaMSI #notebookMSI #ISO #MSI #AIO #DesktopMSI
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2019, 09:33:50 wysłana przez MSI FAE »