Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: FAQ MSI lista najczęściej zadawanych pytań  (Przeczytany 16209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz_FAE

• Gość
FAQ MSI lista najczęściej zadawanych pytań
« dnia: 08 Listopad 2018, 14:59:01 »

Lista najczęściej zadawanych pytań:

1 ) Czy można dołożyć pamięć RAM lub dysk SSD/HDD bez utraty gwarancji do sprzętu MSI?

- Możliwe jest dołożenie pamięci oraz dysków SSD/HDD bez utraty gwarancji. Wszelkie inne modyfikacje spowodują utratę gwarancji np. samodzielna wymiana pasty termoprzewodzącej.

2 ) Czy zerwanie plomby w notebooku / AIO / Desktopie MSI "Warranty VOID" lub "Factory Seal" powoduje utratę gwarancji?

- Zerwanie plomby NIE powoduje utraty gwarancji.

3 ) Jaki dysk SSD i na jakim złączu mogę zamontować do notebooka?

- Zazwyczaj można zamontować dysk na złączu M.2 (wielkość dysku 22x80mm) lub mSATA (złącze mSATA występowało w modelach z procesorami 2, 3, 4 i 5 generacji procesorów Intel ).  Szczegółowe informacje nt. złącza można znaleźć >>tutaj<<. Zalecamy zamontowanie dysków z listy >>klik<<

4 ) Jaką pamięć RAM mogę zamontować do notebooka?

- Zalecamy zamontowanie pamięci RAM z listy kompatybilnych >>klik<<

5 ) Jak skontaktować się z serwisem MSI ?

- Zapoznaj się z adresami e-mail i numerami telefonów na stronie >>klik<<

6 ) Gdzie złożyć reklamację karty graficznej i płyty głównej

- Reklamacje karty graficznej i/lub płyty głównej zawsze składamy u sprzedawcy lub dystrybutora. Długość gwarancji zależy od sprzedawcy.
- Jeśli sprzedawca/dystrybutor nie istnieje (tylko w takim przypadku), należy wysłać maila na adres: serwis@msi.com i zgłosić ten fakt oraz poprosić o dalsze instrukcje.

7 ) Laptop jest podłączony do ładowarki i wyświetla się komunikat "Podłączony, nie ładuje."

- Jeśli wyświetla się komunikat "Podłączony, nie ładuje.", a bateria jest naładowana w 90-99% to nie jest to uszkodzenie ani zasilacza ani baterii. Jest to po prostu zabezpieczenie baterii przed przeładowaniem. Jeśli poziom naładowania spadnie poniżej 90%, zasilacz zacznie ponownie ładować baterię. 

8 ) Nie mogę zarejestrować sprzętu. Co zrobić?

- Jeśli nie możesz zarejestrować sprzętu na stronie MSI, wyślij maila (koniecznie z adresu na którego rejestrowałeś konto MSI) na adres mailowy: info.pl@msi.com. W mailu prześlij numer seryjny sprzętu oraz skan/zdjęcie dokumentu zakupu z widoczną datą zakupu.

9 ) Jaka jest długość gwarancji na sprzęt MSI?

- Informacje o gwarancji zostały opisane na stronie >>klik<<

10 ) Gdzie można zakupić części zamienne do komputerów MSI ?

- Części zamienne można zakupić w serwisie MSI. W tym celu zalecamy zapoznanie się z numerami telefonów / adresami e-mail do serwisu MSI >>klik<<

11 ) Procesor 7 generacji Intela nie działa z płytą główną na chipsecie Intel z serii 300.

- Płyty główne Intel z serii 300 NIE obsługują procesorów Intel innych niż seria 8 i 9.
- W sytuacji odwrotnej, z płytą główną z serii 200 nie będzie działał procesor 8 i 9 generacji (Coffe Lake) .

12 ) Skąd można pobrać certyfikaty ISO i CE?

- Certyfikaty ISO oraz CE można pobrać ze strony >>klik<<
- Jeśli jakieś certyfikaty ISO i/lub CE nie są dostępne pod powyższym linkiem to należy wysłać maila na adres: info.pl@msi.com wraz z dokładnym modelem produktu. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz żądane certyfikaty.

13 ) Po podpięciu monitora/TV do złącza Display Port i wejściu do BIOSu komputera, na ekranie widać rozmycie opcji BIOS.

- Wyłącz komputer i podłącz monitor (telewizor może nie zadziałać poprawnie) pod złącze HDMI. Zaktualizuj BIOS płyty głównej oraz vBIOS karty graficznej do najnowszej wersji. Po aktualizacji vBIOS i BIOS płyty głównej powinno wszystko wrócić do normy.

14 ) Jaka jest grubość termopadów w karcie graficznej / notebooku MSI?

- Karty graficzne:  Grubość termopadów zależy od ich umiejscowienia i rewizji kart graficznej. Zazwyczaj grubość termopadów to 1-3mm. Termopad zachowuje swoje właściwości do 5 lat. Przypominamy, że zerwanie stickera na jednej ze śrubek spowoduje utratę gwarancji. 

- Notebooki: Zazwyczaj grubość termopadów to 2-3mm. Termopad zachowuje swoje właściwości do 5 lat.

15 ) Jakie temperatury kwalifikują laptop/ kartę graficzną do reklamacji?

- Temperatury jakie kwalifikują laptop / kartę graficzną produkcji MSI do reklamacji to 97 stopni C.

16 ) Masz problemy z wydajnością? Obciążeniem dysku HDD w 100 % ?

- Zalecamy zapoznanie się z artykułem: >>klik<< i wykonanie poszczególnych kroków.

17 ) Jak zaktualizować vBIOS karty graficznej ?

- Zalecamy zapoznanie się z artykułem: >>klik<< i wykonanie zalecanych kroków.

18 ) Nie wiesz jakiego kupić laptopa /notebooka ?

- Zalecamy zapoznanie się z artykułem: >>klik<<

19 ) Szukasz monitora i nie wiesz który wybrać ?

- Zapoznaj się z artykułem: >>klik<<

20) Masz problem z dźwiękiem ?

- Zapoznaj się z artykułem: dla notebooków >>klik<< lub płyt głównych >>klik<<

21) Masz problem z instalacja najnowszego sterownika Intel HD Graphics?

22) Sugerowane zasilacze do płyt głównych na chipsetach Intel

23) Sugerowane ustawienia dla płyt głównych/notebooków z systemem Windows 10

- Zapoznaj się z artykułem dla płyt głównych: >>klik<<

- Zapoznaj się z artykułem dla notebooków : >>klik<<

24) Chcesz przedłużyć gwarancję na produkty MSI ?

#problemyMSI #problemMSI #kartagraficznaMSI #płytagłównaMSI #notebookMSI #ISO #MSI #AIO #DesktopMSI
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2020, 06:54:10 wysłana przez MSI FAE »