Autor Wątek: B250M PRO-VH Prędkosć karty sieciowej ograniczona do 10Mb/s  (Przeczytany 136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Madd

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam, ostatnio kupiłem płytę główną B250M PRO-VH ze zintegrowaną kartą sieciową. Niestety po podłączeniu do niej kabla ethernet system wykrywa (po chwili namysłu) prędkość 10Mb/s, gdzie według producenta karta ta powinna osiągać prędkości do 1Gb/s. Instalowałem najnowsze i starsze sterowniki, niestety nic to nie zmienia. Sprawa jest identyczna zarówno na Linuxie jak i Windowsie. Próbowałem wszystkich sposobów znalezionych w internecie i niestety wszystko to na nic. Co do ustawień w Biosie (UEFI) niestety nie mogę znaleźć tam nic, co by określało prędkość karty sieciowej. Problemy z kablem i modemem można wykluczyć ponieważ na innych komputerach działa bezproblemowo z pełną prędkością.

Jest jakiś sposób by odblokować pełną prędkość tej karty, czy po prostu trafiłem na uszkodzony egzemplarz? Poza kartą sieciową płyta działa bezproblemowo.

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: B250M PRO-VH Prędkosć karty sieciowej ograniczona do 10Mb/s
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2018, 20:55:08 »

Witam

Jakie sterowniki zainstalowałeś? Próbowałeś może tych domyślnych co Windows sam sobie instaluje?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Madd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2018, 21:36:26 »

Tak, instalowałem sterowniki domyślne z Windowsa, sterowniki z płyty dostarczonej wraz z płytą główną oraz różne wersje od MSI z internetu, w tym te najnowsze. Niestety cały czas działa z prędkością 10Mb/s.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2018, 22:11:59 »

Ok, to sprawdź jeszcze ustawienia adaptera na jaką szybkość i dupleks jest ustawione.  Domyślnie powinno być autonegocjowanie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

Madd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2018, 22:33:22 »

Zgadza się, jest ustawione na auto. Przełączenie tej opcji na full albo half nic nie zmienia. Połączenie zostaje zrestartowane i dalej pokazuj prędkość 10Mb/s.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2018, 23:07:49 »

Spróbuj połączenie z innym modemem/routerem. Jeżeli nadal będzie kicha, to reklamuj płytę.

Madd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2018, 23:17:12 »

Próbowałem połączenia z innym routerem. Dalej to samo. Myślę, że zostaje mi tylko kupno osobnej karty sieciowej. No cóż, dziękuję za pomoc.

MSI FAE 2

• Global Moderator
  • Kapitan
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2018, 14:51:42 »

Zobacz na innym kablu Ethernet . Jaki obecnie masz router ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2018, 04:07:33 »

Jeszcze dopytam, jaką masz wersję BIOS, i czy próbowałeś zaktualizować?