Autor Wątek: Ge73 Raider nie zapisuje ustawień jasności ekranu  (Przeczytany 340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MCX

• Szeregowiec
  • *
  • :
Ge73 Raider nie zapisuje ustawień jasności ekranu
« dnia: 29 Październik 2018, 01:36:57 »

Witam, mam mały problem z ustawieniami jasności w moim GE73 Raider RGB 8RF. Otóż niezależnie od tego, czy zmniejszę jasność w aplikacji SCM czy MSI True Color (obie fabrycznie zainstalowane), to i tak przy każdym włączeniu automatycznie przestawia mi się na 100%. Najbardziej odpowiada mi tryb "biuro" z jasnością na 70%, niestety nie wiem jak mam to ustawienie zapisać. Jakaś podpowiedź w tej kwestii? Dodam, że takie ustawienia, jak wyłączenie kamery i bluetooth w SCM zostają zachowane i nic mi się samo nie włącza, tylko ta jasność przeskakuje na 100%, czasem nawet po otwarciu jakiegoś programu samo skacze do 100.

MCX

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Ge73 Raider nie zapisuje ustawień jasności ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2018, 06:10:17 »

Zauważyłem też, że przełączanie shifta między sport a comfort zmienia ustawienia wygaszania ekranu i usypiania kompa. Da się jakoś ustawić, by akurat w tych parametrach nie grzebał?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2018, 13:42:24 »

Hej,
  Da się ustawić tyle, ile masz opcji w oprogramowaniu. :-)
  Co do braku zapisywania - Windows CI przypadkiem jakoś tego nie nadpisuje, w ustawieniach planu zasilania? Ściągnij najnowszą wersję oprogramowania, BIOSu i FW. No i systemu. :-) I wtedy sprawdź.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

MCX

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2018, 21:54:07 »

Faktycznie, w panelu sterowania znalazłem jedną schowaną "zakładkę" (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu) gdzie przy zasilaniu z kabla jasność ustawiona jest na 100. Możliwe, że to przez to przestawiało mi jasność. Potestuję to jeszcze. Dzięki za odpowiedź.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2018, 13:29:39 »

Hej,
  Dobrej zabawy. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

MCX

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2018, 20:23:36 »

Potestowalem i faktycznie ustawienie jasności resetowało się przez ustawienie przy zasilaniu z kabla. Jaka logika stoi za 2 miejscami ustawienia jasności wchodzącymi ze sobą w konflikt w W10 tego nie wiem, ważne, że problem został rozwiązany, niestety pojawił się kolejny denerwujący problem z powiadomieniami windowsa, otworzyłem dla niego kolejny temat:
https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13766.0

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2018, 13:59:21 »

Hej,
  W Windows 10 te same można ustawiać w 4ch różnych miejscach. Jakoś MS nie jest w stanie zrozumieć, że więcej nie znaczy lepiej (w tym przypadku ;-) )

pozdrawiam,

MSI FAE Poland