Autor Wątek: rtx 2080 gaming x trio oc, problemy.  (Przeczytany 1318 razy)

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
rtx 2080 gaming x trio oc, problemy.
« dnia: 19 Październik 2018, 01:21:24 »

Witam. Mam z kartą problemy, posiadam ją od 26 marca, otóż grając np. w assasins creed Odyssey gra ładuje się, pojawia się plansza i grę wywala do pulpitu. Z shadow of the tomb raider to samo. Sprzęt z poprzednią kartą 1080 gainwarda chodził bez zająknięcia. Mobo asus z370 prime -a, procesor i78700k, ram 2x8Gb corsair vengeance 3200 cl16 zasilacz seasonic Focus gold plus 650W. Gdzieś wyczytałem że karta ma za niski power limit i powinien wyjść nowy bios poprawiający to. Czy jest cos takiego w planach i można spodziewać się takiego updateu? Co do obecnego sprzętu poza kartą jestem w 100% pewny jego działania, przez rok czasu z poprzednią kartą działał bez zarzutu, nigdy nie miałem żadnej zawieszki czy wychodzenia gier do pulpitu. Instalację karty w slocie robiłem kilka razy, oczywiście wszystkie kable też dokładnie sprawdzone. Czy ktoś cos mnoże pomóc? Jeszcze pytanie odnośnie rma, karta kupiona w morele.net, oczywiście posiadam paragon, nie rejestrowałem jej tutaj na stronie. Nie wiem czy reklamować sprzęt czy jednak jest jakieś inne rozwiązanie mojego problemu. 

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: rtx 2080 gaming x trio oc, problemy.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2018, 02:40:33 »

Witam

Zerknij do tematu => https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=11839.0
I zobaczymy czy vBIOS coś pomoże, o ile jest dostępna nowsza wersja.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2018, 03:55:08 »

ok mój numer S/N 602-v372-19sb18090XXXXX. Co jeszcze w międzyczasie zrobiłem to update biosu do mobo, najnowsza wersja sprzed kilku dni. Dodatkowo sprawa wygląda tak...AC Odyssey odpalam ładuje się i czasem tuż po załadowaniu save w ciągu sekundy dwóch wyskakuje do windowsa, jeśli nie wyskoczy działa bez problemu. DMark time spy i fire strike przechodzi bez problemu, w shadow of the tomb raider  błąd dxgi error hung czy cos w ten deseń. Procesor podkręcony do 4,7 Ghz, pamięci aktualnie na profilu xmp 3200Mhz 16-18-18-36. I co jeszcze zauważyłem że czasem po uruchomieniu komputera pojawia się ekran post i potem ekran gas nie i dalej nic się nie dzieje. Ale to raz kilka kilkanaście normalnych uruchomień taki babol się zdarza. Windows nówka po formacie, sterowniki do mobo najnowsze ze strony asusa, aktualnie do karty graficznej 411.63. Karta lekko pdkręcona offset +105rdzeń +700 pamięci w msi afterburner, ale niezależnie od tego czy po oc czy na stock cały czas to samo. Na forum evga wyczytałem że ludzie mieli podobne problemy i powodem były zbyt niskie stany napięcia na poszczególnych poziomach zegara ale evga już to naprawili wydając poprawiony bios, stąd moje pytanie o bios do msi właśnie.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2018, 04:11:42 wysłana przez Nichrome »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2018, 04:12:48 »

W temacie wspomniałem by nie podawać całego S/N, wykreśliłem część co podałeś.
Napisałem również że potrzebna aktualna wersja która jest używana przez grafikę.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2018, 04:16:30 »

https://www.dropbox.com/s/t8n73yjx4mgisfx/TU104.rom?dl=0, Nie wiem czy jest ok bo pierwszy raz korzystam z tego dropboxa

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2018, 04:56:26 »

Sorry za drugiego posta pod rząd ale wersja biosu z linka z postu wyżej wg gpuz ma numer: 90.04.0B.40.73.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik 2018, 02:58:43 »

Sorry za drugiego posta pod rząd ale wersja biosu z linka z postu wyżej wg gpuz ma numer: 90.04.0B.40.73.
Ten numer jest bezużyteczny.

Jest aktualizacja => https://drive.google.com/file/d/12eqqGla6XPOIZmCdlUXvxVGjTqwEX4z8/view?usp=sharing
Flash za pomocą NVflash => https://www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash/

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Październik 2018, 02:46:28 »

Spoko, to daj mi komendę do updaeu bo to nie działa, kolego daj mi komendę do tego ostatniego nvflash, Dzieki

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Październik 2018, 01:00:47 »

Zmień rozszerzenie pliku na .rom  I dobrze też zmienić nazwę na np vbios

Najlepiej wrzuć plik vBIOS do folderu z nvflash, i za pomocą wierszu poleceń (cmd) jako administrator przejść do folderu z nvflash. Następnie wstukać:

nvflash -6 vbios.rom  [ENTER]
Jeżeli używasz Windowsa 64 bit to: nvflash64 -6 vbios.rom [ENTER]
Potwierdzasz Y

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Październik 2018, 01:55:42 »

Bardzo dziękuję, między casie znalazłem na stronie global bios o numerze NV372MH.105, do tej pory używałem NV372MH.101. Facet któremu tam moder polecał bios miał numer S/N taki jak ja (różniły się tylko 3 ostatnie cyfry) Wiec chyba jeśli polecał go tam na stronie msi ja też się podłączyłem i zrbiłem flash. Karta działa. Mógłbyś mnie upewnić i uspokoić że to na pewno właściwy dla mnie bios? Jeśli trzeba to podam link czy też sam uploaduje na dropbox jeśli jest taka potrzeba. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik 2018, 02:00:30 »

Jeszcze dodatkowo wrzucam link do tego tematu z forum global: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=310471.0 Jeśli będzie potrzeba wrzucę konkretnie plik na dropbox, ale tam w linku również jest link do pobrania pliku. Proszę o odpowwiedz. Dzieki ;)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Październik 2018, 03:05:17 »

Tak wersja pasuje. Jak widać, serwer MSI w kilka chwil potrafi zmienić zawartość..

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Październik 2018, 03:15:41 »

Wielkie dzięki za szybka odpowiedz. Przynajmniej jestem 100% spokojny. Niestety spodziewałem się wyższego zasiegu power limit. Evga, gigabyte wypuścili takie biosy, w tym biosie zakładka power limit w MSI AB dalej maksymalnie pokazuje 109%. Co się zmieniło względem starej wersji to to, że wszystkie 3 wentylatory startują równocześnie, wcześniej dwa większe rozkręcały się wcześniej potem dołączał ten mniejszy, i prędkość obrotowa wszystkich trzech wentylków jest taka sama, gdzie wcześniej ten mniejszy przy śledziu kręcił się sporo wolniej niż te dwa większe. Dodatkowo karta rusza z pasywnego chłodzenia po przekroczeniu 60-62 stopni, wiec później niż w pierwszym biosie gdzie te dwa większe wiatraki ruszały przy 58 stopniach. Ciekawe czy cos zostało zmienione w napięciach w poszczególnych stanach zegara ale pewnie nie masz takich informacji. No nic takie pare spostrzeżeń co zauważyłem, może komuś się przyda. Raz jeszcze dzięki wielkie za szybka pomoc.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Październik 2018, 04:00:26 »

Sporo zostało zmienione, ale changelogu nie mogę udostępnić.
Pozdrawiam :)

bielas2222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudzień 2018, 00:26:54 »

Mineło trochę czasu od mojego posta dotyczącego problemu z kartą i postanowiłem podzielić się ze wszystkimi użytkownikami msi gaming x trio rtx 2080 moimi doświadczeniami. Otóż wszystkie poprzednie problemy wywołane były zbyt wysoko podkręconą pamięcią. Karta przechodziła dmarki z podkręcona pamięcią +900 (offset w Msiafterburner). Przegladając internet postanowiłem ustawić ją na +800, potem +700 "na co dzień" będąc pewnym że to spokojnie przejdzie bez problemu. Grając w AC Odyssey miałem czasem wyjścia do pulpitu i nie miałem pojęcia dlaczego. Dopiero za którymś wyjściem zauważyłem typowe artefakty obrazu powodowane zbyt wysokim oc pamięci. Z miejsca zmniejszyłem zegar pamięci o 100 (+600 offset) i wszelkie moje problemy minęły. W tej chwili mam ok 100 godzin Odyssey za sobą, testy w BF5 z raytracing, i od kiedy mam ustawioną pamięć w AB na +600 offset moje problemy całkowicie minęły. Także drodzy użytkownicy to że karta hulała na +700, +800 czy nawet +900 memory, nie pokazując artefaktów w markach programach badającycxh stabilność i tym podobnych, nie znaczy ze jest to w 100% stabilne i nie pojawią się jakieś nieoczekiwane trudne do wytłumaczenia freezy czy wyjścia do pulpitu. . To tyle z mojej strony, może komuś się przyda. Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudzień 2018, 14:45:44 »

Hej,
  Dzięki za info zwrotne i pomyślenie o innych użytkownikach. :-)
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login