Autor Wątek: MSI 970A-G43 - nowa/stara płyta "nie wstaje" poza paroma przypadkami  (Przeczytany 144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tjguzik

• Szeregowiec
  • *
  • :

MoBo - MSI 970A-G43
S/N 601-7693-030B1401040428
Bios: MS-7693_VER: 3.1

CPU - AMD Phenom II X4 955 BE
GPU - AMD Radeon R7 350 4GB
RAM - Kingston Fury Hyperx 1866 CL10- 16GB DDR3
HDD - Western Digital 500GB SATA
Napęd optyczny - HP- BD-RW
Zasilacz Corsair VS 550/550W
Klawiatura i mysz: Logitech MK120
Słuchawki Sennheiser

W 2014 kupiłem płytę z zamiarem złożenia nowego komputera, jednak nie udało się z powodów wyższych.
Leżała sobie grzecznie zapakowana i czekała na lepsze czasy. Lepsze czasy przyszły i od paru tygodni zacząłem zakupy na nowy komputer.
Wszystko kupione prawie nowe lub nowe. Równocześnie składałem komputer synowi.
Z nowych rzeczy są: zasilacz i karta graficzna. Reszta to rzeczy z zaległości magazynowych, nie pierwszej nowości ale nigdy nie używane.
Wszystko złożone, pierwsze uruchomienie, płyta spokojnie ruszyła bez problemów. Włożona płyta Windows 10/64bit. Pierwszy re-boot i wszystko znikło. Wentylatory się kręcą, HDD pracuje, płyta w napędzie się kręci - czarny ekran.
Przełożona karta graficzna do komputera syna - ruszyła bez problemów. Procesor z pamięcią sprawdzony na komputerze kolegi - chodzą bez awaryjnie. Zasilacz sprawdzony (kupiony jako ostatni w Komputroniku) chodzi bez zarzutu.
Złożone wszystko z powrotem, zero reakcji po ponownym włączeniu prócz wyraźniej pracy dysku twardego, wentylatorów.
Wyciągnięta bateria z płyty głównej, zamieniona na nową. Ponowne uruchomienie - pracują wentylatory, dysk twardy - dalej czarny ekran.
Głośniczek podłączony do płyty tylko raz zapiszczał trzykrotnie(krótkie piski), potem już był cicho.
Reset przez zwarcie JBAT1 - reakcja jak zwykle. Po kilkudziesięciu minutach po wyłączeniu wszystkiego z prądu, wyjęciu baterii i ponownym zwarciu JBAT1 - płyta wstaje, jest normalna reakcja, rozpoczyna się proces instalacji systemu operacyjnego. Do pierwszego re-boot'u. Po ponownym uruchomieniu reakcja jak powyżej. Odczekałem parędziesiąt minut, wyjąłem baterię i zwarłem JBAT1 - z gapiostwa zapomniałem włożyć baterii ale płyta wstała, kontynuując dalszy ciąg instalacji systemu operacyjnego. Do następnego ree-boot'u. Potem znowu zero reakcji, prócz pracy HDD i wentylatorów. Po ponad godzinie odpoczynku ponowna próba uruchomienia (już z baterią) - bez rezultatu.
To było w sobotę.
W niedziele płyta wstała bez problemów - ale tylko do momentu restartu, po nim ponownie brak reakcji.
I tak kilkakrotnie. W ciągu 10 godzin 4 razy.
Łącznie płyta w ciągu około 22 godzin wykazała "oznaki życia"  około 10 razy.

Pytanie: czy płyta już udała się na "spoczynek" czy jest szansa na "zmartwychwstanie"?

Z pozdrowieniem.

RAM - Kingston Fury Hyperx 1866 - 16GB
HDD - Western Digital 500GB
MoBo - MSI 970A-G43

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI 970A-G43 - nowa/stara płyta "nie wstaje" poza paroma przypadkami
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2018, 12:45:31 »

Hej,
  BIOS wrzuć nowy - https://msi.com/Motherboard/support/970A-G43 i sprawdź na innym zasilaczu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

tjguzik

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2018, 23:21:07 »

Witam.
Zasilacz działa na innych (trzech) komputerach bezproblemowo.
Inny zasilacz (pożyczony) nie poprawia w jakikolwiek sposób sytuacji.
Działający dysk twardy i wentylatory, procesor w celu sprawdzenia przeniesiony do płyty Asus'a, nie wykazuje żadnych uszkodzeń.
każdy komponent "składanki nie ma jakichkolwiek uszkodzeń, prócz płyty głównej, która nie wykazuje jakichkolwiek oznak "komunikacji" z grafiką. Ekran ciemny (sic!)więc nie ma możliwości jakiejkolwiek "flashowania" Bios'u.
Z pozdrowieniem.
RAM - Kingston Fury Hyperx 1866 - 16GB
HDD - Western Digital 500GB
MoBo - MSI 970A-G43

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2018, 18:56:26 »

Hej,
  No cóż, to jedyne co mi przychodzi do głowy to jeszcze sprawdzenie pamięci, bo te, jak rozumiem, są trochę clocknięte - coś z tej listy - https://asset.msi.com/file/test_report/TR10_2743.pdf. Jeśli to nie pomoże, to obawiam się, że rzeczywiście jak to poetycko określiłeś "płyta już udała się na spoczynek". :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login