Autor Wątek: GTX 1070 temperatury  (Przeczytany 265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

flesh86

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 1070 temperatury
« dnia: 05 Październik 2018, 15:56:17 »

Witam, dwuletni gtx 1070 gaming x osiąga pod obciążeniem w PUBG temperatury 82-83 C. Na ultra detalach karta pracuje na 95-100% czy to akceptowalne temperatury czy klasyfikuje się to na gwarancję i np wymianę pasty? W referencyjnych ludzie piszą o 82-83 C i podobno  jest to jeszcze ok dla tej karty. Pasty sam wymienić nie mogę bo stracę gwarancję ?
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2018, 15:59:08 wysłana przez flesh86 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GTX 1070 temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2018, 18:57:55 »

Hej,
  Temperatury są dość wysokie, ale zdecydowanie daleko jeszcze do martwienia się. Nie, nie klasyfikuje się to na gwarancję. Może pomyśl o bardziej przewiewnej obudowie, albo dodatkowym wiatraczku w tej, którą używasz.
  Po odkręceniu chłodzenia (co będzie niezbędne do wymiany pasty) stracisz gwarancję.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

flesh86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2018, 14:24:19 »

Mam nową obudowę od kilku miesiecy, 2x 120 z przodu i 1x 120 tył zero kabli na wierzchu wszystko przełożone tyłem full profesorka więc cyrkulacja nie zakłócona. Okazało się, że te wentyle chodziło na poziomie 300 obrotów podbiłem w biosie na tryb turbo około 680 teraz chodzą nadal jest bardzo cicho a tempy spadły do 75 C czasami na chwilę podskoczy do 78.

Pytanie na ile sensownie mógłbym ustawić krzywą w afterburnerze? Wiadomo, że na 100% wiatraków karty nie puszczę ale np 80-85% nie wpłynie na ich żywotność ? Nie chodzi mi o hałas bo wgle mi to nie przeszkadza tylko o żywotność wiatraków. Z regóły dbam o sprzęt i staram się aby chodził jak najdłużej.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2018, 13:44:32 »

Hej,
  Chłodzenie zastosowane w gaming X jest całkiem porządne. Słyszałem o przypadkach używania tych kart non stop przez kilka miesięcy na full (patrz: kopanie kryptowalut) i wszystko było w porządku. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login