Autor Wątek: Problem z klawiaturą ciąg dalszy...  (Przeczytany 834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z klawiaturą ciąg dalszy...
« dnia: 11 Grudzień 2018, 17:47:32 »

Pół roku użytkowania sprzętu, miesiąc w serwisie. Co dalej DROGIE MSI? Właśnie otrzymałem sprzęt po naprawie serwisowej. W sumie poprzedniej "naprawie", a raczej uszkodzeniu które powstało w serwisie.

Laptop wraca do mnie z wymienioną obudowa, klawiaturą i wentylatorami. Obudowa nowa fajnie, wgniecenia po ostatnim serwisie nie ma, wygląda trochę inaczej niż poprzednia, nie palcuje się tak, spoko może być. Wentylatory wymienione na CPU, GPU nie narzekałem na nie, ale jak wymienili ok.

Wymieniona klawiatur...o zgrozo czemu ktoś ją wymienił?
Nie sądze by wymiana obudowy wiązała się z wymianą klawiatury...
Jak zgłaszałem ostatnio problem (tutaj dyskusja na ten temat https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13801.0) nikt nie widział problemu w serwisie, że klawiatura źle świeci. Pogodziłem się z tym że RGB w nim to mit. Niestety pech chciał, że serwisant ją wymienił. Podświetlenie nadal działa tak samo, nic ta naprawa nie zmieniła (ten typ po prostu tak ma).

Natomiast pojawiły się kolejny problem. Pierwszy ze spacją, która bardzo słabo wskakuje oraz środek klawiatury. Cały środek przycisków (na klawiaturze) ugina się po naciśnięciu jednego klawisza, efekt jest taki, że wygląda to jak w tanim laptopie z marketu. Cała magia steelseries prysła. Przed oddaniem na serwis klawiatura mimo podświetlania, miała super skok bardzo wygodnie się na niej pisało (grało) teraz to jest jakiś niesmaczny żart.

Serwis nie zawsze zdaje sobie sprawę kogo czasami obsługuje. Jak polecić klientowi teraz markę MSI? Serwis? Sam nie wiem.

Jeżeli ktoś planuje zakupić sprzęt niech się zastanowi, to samo radzę osobom które chcą oddać sprzęt na gwarancję. Ponieważ serwis to dramat.

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Problem z klawiaturą ciąg dalszy...
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2018, 17:24:08 »

Dla porównania film jak działa poprawnie klawiatura:
https://youtu.be/SJUugguzAmA

oraz przesyłam efekt pracy serwisu:
https://www.youtube.com/watch?v=I57HE8yLS7M
https://www.youtube.com/watch?v=k19_l6Tq734
https://www.youtube.com/watch?v=cWeU3yAjy94

Najlepsze jest to że czekam mnie znowu serwis. Laptop obecnie od chyba 3.11.2018 przebywa głównie w serwisie...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2018, 07:59:50 »

Hej,
  Zgłaszaj po prostu jeszcze raz, przykro mi.
   Wyślij nam na info.pl@msi.com numer seryjny sprzętu i krótki opis, albo chociaż linka do tego wątku - podbijemy na serwis i grzecznie poprosimy, żeby przyjrzano się sprawie dokładniej.
    pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2018, 16:32:35 »

Kontaktowałem się wcześniej z infolinią i dzisiaj poszedł mail na serwis.

MSI Support

• Global Moderator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2018, 08:26:20 »

Obawiam się ,że bez ponownej wysyłki na serwis nic nie zdziałasz .

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2018, 14:36:36 »

Obawiam się ,że bez ponownej wysyłki na serwis nic nie zdziałasz .

Dostałem odpowiedź z serwisu. W poniedziałek wysyłam. MSI FEA myślisz że jak załatwiam to już z serwisem, to nie ma sensu wysyłać maila na info.pl@msi. Chodzi mi o to żeby ktoś zajął się sprawą dokładniej.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2018, 14:50:44 »

Właśnie o to chodzi, że gdy wyślesz tego maila na info.pl@msi z numerem S/N to wtedy pomoc techniczna zajmie się tą sprawą dokładniej i się jej przyjrzy

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2018, 18:04:57 »

Pomoc techniczna jest na adresie serwis@msi.com przynajmniej tak kazała zrobić Pani z którą się połaczyłem telefonicznie. Poresztą ja żadnej pomocy z technikiem przez maila niechce bo przez błąd jego mam teraz te wszystkie problemy. Od tego się zaczeło.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudzień 2018, 06:40:35 »

Hej,
  Widzę morze niezrozumienia. ;-)
  serwis@msi.com - to jest adres e-mail na serwis
  info.pl@msi.com - to jest adres e-mail na pomoc techniczną.
  Dwa różne działy.
    pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudzień 2018, 12:26:50 »

Dobra jak mam już paczkę przyszykowaną dla kuriera wysyłąć maila na info?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Grudzień 2018, 06:55:49 »

Hej,
  Jeśli chcesz, by pomoc techniczna zainterweniowała w sprawie, dopytała serwisu o szczegóły - co się dzieje - oczywiście, wyślij do nas to o co prosiłem w poprzednich postach.
 Zwracam uwagę, że my w pomocy technicznej NIE naprawiamy fizycznie sprzętu, on do nas nie przyjeżdża, serwis jest w innym miejscu.
 pozdrawiam,

MSI FAE Poland

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Grudzień 2018, 20:35:08 »

Nawet pomoc techniczna ma problem z serwisem. Kontak średni mają. Zrobiłem tak jak pisałeś MSI FAE. Dostałem taką odpowiedź od pomocy technicznej:

„Witam,
  Skontaktowaliśmy się z serwisem na temat tej sprawy, oczekujemy na odpowiedź.

Pozdrawiamy/Regards,
Dział Wsparcia Technicznego MSI”

Po dwóch dniach zero odpowiedzi. Teraz to do nowego roku trzeba poczekać może ktoś się zlituje i odpisze...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Grudzień 2018, 22:02:22 »

Wystarczy by 3-4 osoby poszły na urlop, i już są opóźnienia w serwisie. Okres urlopowy..
A na maile wewnętrzne też nie zawsze dostaje się odpowiedź tego samego dnia. Głową muru nie przebijesz. Możliwe że osoba która odpowiada na maile jest właśnie na urlopie. Nie wiem z kim wsparcie się skontaktowało, ale wątpię by napisali na "ogólny" email serwisu, a raczej do konkretnej osoby.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Grudzień 2018, 17:02:51 »

Nikt nic nie odpisał. Czego się spodziewałem, bo nikt od początku nie traktuje poważnie sprawy. Nichrome ja rozumiem że czas urlopowy itp. ale skoro dzisiaj dostaje informacje że sprzęt jest naprawiony i wysłany, a informacji zwrotnej od pomocy technicznej nie ma... :(

Jeżeli serwis dwa razy daje ... z laptopem, pierwszy raz przez uszkodzenie mechaniczne, drugi raz przez niedbałość serwisanta. Ja się pytam co to za serwis i ludzie z łapanki tam pracują? Sprawa dobra na wykop ale już ostatnio o serwisie msi było.

Sześć miesięcy lapek a dwa w serwisie? Jako klient dla mnie to chore jak firma kasuje tyle za sprzęt, nie mając profesjonalnego serwisu.

A jako sprzedawcy daje kolejne argumenty jak działa serwis msi. Kolejne argumenty na sprzedaż dodatkowej gwarancji na sprzęt.

Strach otwierać paczkę. Dramat w trzech aktach :(

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Grudzień 2018, 17:39:33 »

Wystarczyło spojrzeć na stronę: "W dniach 22.12.2018 - 01.01.2019 wsparcie techniczne będzie nieczynne". Niestety ale trafiłeś chyba na okres gdzie akurat wszyscy z tego działo zostali wysłani na urlop lub sami go wzięli. W każdym razie na pewno jakieś informację od serwisu otrzymali i pewnie Ci je prześlą.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2019, 14:14:36 »

Hej,
  Pomoc techniczna napisała na serwis, ale potem był długi okres urlopu - ludzie dopiero teraz wracają na stanowiska. Podbiłem mejla ponownie.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

steve86x

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Styczeń 2019, 20:15:04 »

Gdyby ktoś był ciekaw, czy dostałem odpowiedź to niestety było do przewidzenia nikt nic nie odpisał. Smutne to jaka wygląda serwis, pomoc techniczna w firmie msi. Ciężko komuś coś takiego polecić. Dno i 5 metrów mułu.

Dostałem namiar nawet do konkretnej osoby z msi do której miałem nopisać szczegółowo, jak wygląda serwis i mój problem z nim. Nie zgadniecie, od tego Pana też odpowiedzi nie dostałem...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Styczeń 2019, 09:48:27 »

Hej,
  Proszę nie mylić pomocy technicznej i serwisu, dwa różne działy, wręcz dwa różne miasta.
  Pomoc techniczna odpowiada (chociażby teraz) i przesłała zapytania do serwisu. Podejrzewam, że sprawa jest wyjaśniana, a ślimaczy się to wszystko właśnie przez okres świąteczny.

UPDATE: Laptop został odebrany 2ego stycznia i nie było już uwag na temat naprawy. Nie podano tej informacji w poprzednim poście.

pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2019, 11:59:47 wysłana przez MSI FAE »

MSI FAE Poland