Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: Jak zremapować klawisze w laptopie MSI GV62?  (Przeczytany 4977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gona

• Szeregowiec
  • *
  • :
Jak zremapować klawisze w laptopie MSI GV62?
« dnia: 10 Wrzesień 2018, 12:47:29 »

Płyta Główna: MSI GV62-7RC
Wersja BIOS: E16JDIMS.10F taką instalowałam z pliku (po wejściu w BIOS pojawia się na dole 2.18.1263)
Procesor: Intel Core i7-7700HQ
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce MX150, Intel  HD Graphics 630
Dysk Twardy: HDD 1TB, SSD 240GB
RAM: 8GB
System Operacyjny: Windows 10 Home

Chciałabym zamienić "\" obok spacji na "Alt", a "pause/break"  na "delete" jak na zdjęciu w linku: https://s8.postimg.cc/quc6lfkfp/key_c.jpg
Zaktualizowałam BIOS do najnowszej wersji i niestety nie mam tam opcji zmiany klawiszy, próbowałam też programem SharpKeys, ale "\" nie czyta w ogóle, a "pause/break" odnajduje jako "NumLock". Są na to jakieś inne sposoby? Bardzo mi na tym zależy.

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Jak zremapować klawisze w laptopie MSI GV62?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2018, 14:39:58 »

Wypróbuj KeyTweak i daj znać.
https://keytweak.softonic.pl/

gona

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2018, 17:08:09 »

Ten program pokazuje standardową klawiaturę czyli tu gdzie mam "\" on zakłada z góry, że w tym miejscu jest "prawy alt" i skoro on zakłada, że klawisz #62 jest już altem, to wyskakuje komunikat nie mogę go zmienić.

Próbowałam zmienić przez "Teach mode" z paska w tym programie i efekt jest taki, że teraz w ogóle nie reaguje jak wciskam "\" obok spacji, chociaż to może i tak lepiej niż kiedy działał. Zaś "pause/break" rozpoznało mi jako NumLock, ale i tak nie zmieniło go w delete, za to NumLock, który jest obok klawiatury numerycznej zmienił się w delete i tym samym NumLock sam w sobie nie działa w ogóle.

Kasio

• Pułkownik
  • :
    • Kasio Flickr
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2018, 14:03:56 »

Microsoft Keyboard Layout Creator powinien zaradzić Twojemu problemowi,kiedyś też szukałem programu do zmiany przecinka w klawiaturze numerycznej na kropkę i tylko MSKLC dał rade.