Autor Wątek: Numer seryjny płyty  (Przeczytany 3075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gsobanski4

• Szeregowiec
  • *
  • :
Numer seryjny płyty
« dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:57:58 »

Witam forumowiczów ! Jestem nowy i nie wiem gdzie i jak mogę znaleźć numer seryjny płyty którą posiadam: MSI B85-G43 ? Wiem że numer był na pudełku, ale go już nie posiadam, żadnych papierów dotyczących kupna też, krótko mówiąc zginęło pudełko i wszystkie papiery, płyta ze sterownikami. Sama płyta główna jest w obudowie i ciągłym użytku, a chciałbym sprawdzić ten numer aby zarejestrować płytę w MSI Live Update 6, jest jakiś program dzięki któremu mogę to sprawdzić, czy muszę rozbierać całe pudło i gdzie tego szukać ??? Proszę o pomoc !

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Numer seryjny płyty
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2018, 12:22:36 »

Witam

S/N powinien się znajdować też na płycie. Nie pamiętam dokładnie, bo MSI lubi zmieniać pozycje naklejek, ale sprawdź z boku złącza ATX 24 pin, oraz z tyłu płyty.
Może też być z przodu, między złączami PCIe.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

gsobanski4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2018, 19:04:04 »

Nie da się sprawdzić żadnym programem, muszę rozbierać budę ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2018, 20:17:59 »

Gdyby się dało, to bym o tym wspomniał  ;)

gsobanski4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrzesień 2018, 08:32:03 »

OK ! Dziękuję, po prostu miałem nadzieję że istnieje jakiś program MSI do identyfikacji płyty. Ratuje mnie tylko rozbieranie budy. :'(

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień 2018, 06:37:34 »

Hej,
  Powinien być właśnie na złączu zasilania płyty. Czasami wystarczy odkręcić boczny panel i sobie poświecić na tę złączkę i widać ten numerek. Czasami trzeba koszyk na dyski zdjąć, a czasami i wszystko trzeba rzeczywiście rozebrać. Spróbuj BIOS obejrzeć, czasami tam jest. Ale to raczej w komercyjnych zastosowaniach i customizowanych BIOSach dla firm/instytucji.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gsobanski4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2018, 07:06:01 »

Dzięki, ale właśnie ze złącza zasilania płyty „ATX” jest zerwany, poszukam jeszcze na odwrocie płyty naklejki informacyjnej. W BIOS nie wiem gdzie szukać, w której zakładce ?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień 2018, 07:14:06 »

Hej,
  Cały przejrzyj - nie jest to standardowo, żeby taki numer tam dodawano, więc przyznam, że szanse, że tam to znajdziesz są naprawdę minimalne. Na płycie możesz mieć też drugi numer seryjny, koło socketu, gniazd PCI-E. To powinno też identyfikować płytę.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gsobanski4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrzesień 2018, 08:17:31 »

Dostałem informację od znajomego, obeznanego z płytami MSI, że naklejki z numerem s/n na złączu ATX nigdy nie było, tylko pudełko lub spód płyty. A tu filmik potwierdzający tą tezę:

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrzesień 2018, 08:44:39 »

Widzisz....
MSI lubi sobie zmieniać pozycje naklejania S/N. Czasami jest nawet tak że na tym samym modelu płyty są 3 różne miejsca gdzie rzeczywiście można znaleźć S/N. Dlatego wspomnieliśmy o wszystkich możliwych.
A skoro uważasz że ja, albo pracownik MSI, nie jesteśmy obeznani z płytami MSI to się bardzo grubo mylisz.

gsobanski4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrzesień 2018, 12:36:41 »

Absolutnie nie miałem tego na myśli, po prostu kolega stwierdził że poprzedni właściciel nie zerwał s/n ze złącza ATX, bo go tam nie było.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrzesień 2018, 14:52:40 »

Tyle czasu zmarnowałeś i nie odkręciłeś jeszcze płyty głównej?
nr morze być też na złączu pci express,dosłownie pod spodem złącza,jak patrzysz na płytę główną w obudowie na grafikę,to nr będzie pod spodem (do góry nogami).
Może być też przy zasilaniu CPU
https://www.hardwareheaven.com/wp-content/uploads/2015/08/msi-z170a-gaming-m7-review-socket.jpg
Lub po prostu z tyłu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień 2018, 07:02:04 »

Hej,
   Ja tu mam kilka płyt, starszych i nowszych produkcji MSI (o dziwo, jestem w siedzibie MSI) i jakoś wszystkie mają naklejki na złączu zasilania. :-)
  Jak mówił @Nichrome, czasami zdarzają się naklejki gdzie indziej - ale ta złączka to pierwsze miejsce gdzie się szuka. Inne sugerowane miejsca też masz tu przez ekspertów forumowych wyszczególnione. Obawiam się, że bez otworzenia panelu bocznego się nie obędzie. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland