Autor Wątek: Z77A-GD65 nvme mod pomoc  (Przeczytany 2966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bloodyzl5

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z77A-GD65 nvme mod pomoc
« dnia: 06 Wrzesień 2018, 17:59:43 »

po wykonaniu instrukcjii związanych z przywróceniem biosa nr 1 poradnikiem Postępuj zgodnie z instrukcją tutaj => https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10381.0
I jak dojdziesz do punktu #9 instrukcji gdzie będziesz miał 3 opcje do wyboru, przełącz BIOS na #1 BEZ WYŁĄCZANIA SYSTEMU
niestety dalej ten sam objaw probuje wystartowac i nic kilkarotnie wgrywałem tym sposobem i nic
clear cmos wcisniety po wgraniu biosa wyciągnietym kablu i baterii też robiłem co robie żle:D

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z77A-GD65 nvme mod pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2018, 06:35:08 »

Hej,
  To jest mocno nieoficjalne - zatem musisz szukać pomocy u wytwórców tego oprogramowania. Może autor podręcznika, @Nichrome, będzie w stanie cokolwiek podpowiedzieć w sprawie problemów. :-)
  pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2018, 08:40:26 »

Witam

Muszę powiedzieć z przykrością (a może z dumą?), że ten program jest niezawodny. Jeszcze nigdy (od 5 lat, czyli jak dołączyłem do grona moderatorów MSI) nie widziałem by nasz program nie był w stanie odzyskać jednego z BIOSów (w przypadku multi BIOS na 1 płycie).
Jeżeli przeprowadziłeś cały proces krok po kroku jak w instrukcji, to nie ma możliwości by to nie zadziałało. Chyba, że uszkodzony jest chip sam w sobie.

Osobiście nie raz, i nie dwa, modyfikowałem BIOS #2 do takiego stanu, że komputer nie chciał odpalić i to z różnymi błędami wyskakiwał system. Ale zawsze tym sposobem odzyskiwałem go poprzez odpalenie pendrive'a na sprawnym BIOS #1 i przełączeniu na BIOS #2. W sumie nadal się dziwie że mój system jeszcze zipie... Ale jak to ze mną jest: rób jak mówię, a nie tak jak ja robię  ;)

Dopytam kolegi na globalnym czy ma jakiś pomysł.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

bloodyzl5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:52:24 »

Jedyna rzecz która jest innna tota ze ja przełączam z bios 2 na bios 1 nic więcej spróbuje jeszcze ra jak wroce z roboty. Przeprowadzałem nawet memtest 6 i 7 test ok a jesli chipset by padl to na drugim biosie bedzie działać ?
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2018, 11:54:30 wysłana przez bloodyzl5 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2018, 12:21:23 »

Chip BIOS #1 może być uszkodzony, ale wtedy nadal możesz normalnie system używać na #2. Tylko bez modyfikacji, chyba że chcesz i drugi uszkodzić  ;)

bloodyzl5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2018, 15:16:24 »

Wiem co zrobiłem żle w temacie z77a - gd65 post 4 załacznikjest pod gd 55 nie 65.... wiec jakie sznse ze go ozywie ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2018, 16:48:24 »

Nie wiem jakie są szanse, czekam na odpowiedź od kumpla.
Możesz też oczywiście oddać płytę na serwis MSI, przeflashują, skasują za usługę i można mieć nadzieję że to wystarczy. Ale jednak bym poczekał na info, w okolicach północy odpowie.

bloodyzl5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2018, 20:24:22 »

Ok bede czekal ale mam dobrą wiadomośc zabrałem kompa do kolegi i jakzałaczylem.u niego ten zepsuty bios ruszył bez problemu wiec szybkk sflashowalem zeby wgrac bios z nvme i udało sie jenak znowu ten pierwszy sie zepsuł????????????????teraz po powrocie nie pdłaczalem go ale jutro podłacze moze znów sie naprawi  dla niedowiarków z programu testującego

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2018, 10:19:23 »

Kolega uważa że może być potrzebna specjalna modyfikacja by to odtworzyć, da mi później znać.
Nie wiem czy powinieneś modyfikować BIOS / wgrywać taki zmodyfikowany.
Nie rozumiem zbytnio co kombinujesz, bo jak wspomniałeś wgrałeś zmodyfikowany BIOS od innej płyty, więc to samo w sobie powoduje problemy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrzesień 2018, 06:40:54 »

Hej,
   Ja tylko dodam, że oficjalnie MSI nie rekomenduje żadnych nieoficjalnych BIOSów. :-)
Jak nic nie pomoże to rzeczywiście, zostaje serwis i reflash do oryginalnej wersji. Kwestia czy się tego podejmą (i na pewno nie za darmo :-) ). Jakby co to pisz na info.pl@msi.com - podpytamy serwis.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

bloodyzl5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień 2018, 16:15:52 »

nie wiem jak nie wiem czemu ale zepsuty bios znowu działa wgrałem kilka razy i działa zaraz bede wrzucał dysk m2 do potwierdzenia działania moda na 1 biosie mam czysty bios gd65 a na bios2 mam modowany
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2018, 16:18:45 wysłana przez bloodyzl5 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Wrzesień 2018, 06:34:32 »

Hej,
  Cóż, zostaje pogratulować szczęścia. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland