Autor Wątek: 2 karty graficzne  (Przeczytany 4083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rajzraz

• Szeregowiec
  • *
  • :
2 karty graficzne
« dnia: 28 Sierpień 2018, 18:51:18 »

mam problem bo chcialbym strimowac ale dwie karty w laptopie mi to nieumozliwiaja ciagle szukam jakiegos rozwiazania na to .. chodzi o to ze gdy wlacze obs (programu do strimownia) to np. chce przechwycic okno (przegladkre) np to mi sie nic nie wyswietla wczesniej strimowalem tez na innym laptopie od osoby z rodziny i tam wszzystko dziala normalnie tylko przy ty laptopoie ktort zakupilem niedawno moze wy wiecie jak sie z tym uporac 

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: 2 karty graficzne
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2018, 13:09:26 »

Hej,
  Musisz podać więcej szczegółów, rozpoczynając od nazw sprzętu i oprogramowania, z którym są problemy. Ciężko się odnieść do pytania, bo tak naprawdę nie bardzo wiadomo o co chodzi.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

rajzraz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2018, 15:29:28 »

specyfikacja komputera :
Interl(R) Core(TM) i5 7300Q CPU @ 2.50 GHz
Pamiec ram 8 GB
Typ systemu 64-bitowy system oprecyjny , proces x64
Karty graficzne - Intel(R) HD Graphics 630 & Nevidia GeForce 1050

Oprogramowanie :
Open Broadcast Software (program do strimowania)

Problem jest z kartami graficznymi raczej jesli chodzi o granie czy uzywanie to mozna powiedziec ze nie ma problemu ale gdy chce strimowac to te dwie karty mi to uniemozliwiaja nie bardzo wiem daczego
nie wiem jakie ustawienia mam wybrac szykalem informacji w internecie niektorzy mieli tez ten problem i im pomoglo ustawienia procesu graficzne na karte zintegrowana a ja tak robilem i mi to nie  pomaga
pomaga mi jedynie z procesorem graficzny ustawionym na nevidie ale nie dokonca bo tylko czesc opcji z programu dziala reszta nie ciagle jest czarny ekran i nie wiem co zrobic zeby zamiast czarnego okna bylo widac np. przegladarke ktora chce przechwycic

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2018, 15:43:18 »

Witam

O ile dobrze pamiętam, to trzeba pogrzebać w ustawieniach. Głównie chodzi o kodeki, jakość itp. Do tego sprawdź w ustawieniach Windowsa czy w zakładkach "prywatność" nie jest program zablokowany (w ten sposób myślałem że mi mikrofon nawalił bo sobie Windows zablokował...).
Spróbuj ustawić w panelu Nvidia by ten program odpalał się właśnie za pomocą karty dedykowanej.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

rajzraz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik 2018, 16:24:23 »

wchodze w ustawienia prywatnosci ale nie moge tam znalezc tego programu i innych jest mikrofon kamera inne ale tego nie ma jak bys mogl tak bardziej szczegolowo gdzie tam to znajde a karta dedykowana to chodzi o karte intela to zintergrowana ? jesli tak to mi wlasnie nie dziala jak daje na zintegrowana jedynie jak dam na karte dodatkowom i tez nie bardzo wiem o jakie kodeki chodzi przegladalem duzo razy w ustawieniach tych kart ale nie znalazalem jakie ustawiania moglbym zastosowac jedynie z procesorem graficznym cos sie dzieje ze jak daje na zintegowana to dziala np. przechwytywanie ekranu a nie dziala przechwytywanie gry na czym mi zalezy ale jak zmienie na karte nvidia to nie dziala przechwytywanie ekranu ale zato dziala przechwytywanie gry tylko tyle dziala a mi zalezy zeby reszte opcji np. przechwytywanie okna dzialalo ale dziala tylko przechwtywywanie gry z tego co mnie interesuje

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2018, 16:42:27 »

Z ustawieniami prywatności to była sugestia byś sprawdził czy nic nie blokuje programu.
Karta dedykowana to Nvidia, a zintegrowana to Intel.

Spróbuj tak:
Ustaw przechwytywanie ekranu, nie gry.
A następnie w grze zmień ustawienia na okno zamiast pełen ekran.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

rajzraz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2018, 17:51:53 »

nie dziala jak dam na dedykowana karte nviadia to dziala tylko przechwytywanie gry na czym mi zalezy ale reszta nie dziala znalazlem wyjscie jak wylacze karte intela zostawie nvidie to dziala wszystko tylko jest problem bo gra sie zacina jak wylacze nvidie a wlacze intela to dzial przechwytywanie gry i ekranu ale nie dziala reszta a z dwoma karta to tak jak pisalem dziala tylko przechwytywanie gry

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2018, 03:51:28 »

Proponuję napisać na jakimś forum OBS, oni tam więcej siedzą w tym programie.

rajzraz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2018, 14:15:06 »

dobra gdzie indziej poszukam odpowiedzi ale jak cos to nie zamykajcie tematu moze ktos sie tutaj znajdzie kto bedzie wiedzial o co chodzi