Autor Wątek: Moj sprzet/Problem z grami  (Przeczytany 598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
Moj sprzet/Problem z grami
« dnia: 21 Sierpień 2018, 00:45:08 »

Witam drodzy uzytkownicy.

Na start wybaczcie jezeli post jest napisany w zlym przedziale. Nie wiem dokladnie gdzie to napisac... Tak wiec chcialbym was prosic o pomoc a raczej doradzenie co jest nie tak, co powinienem zmienic, co jest zle w tym co przedstawie nizej.

1.5 roku temu poprosilem znajomego zeby mi zrobil taki komputerek zeby mi gry takie lekko nowoczesne chodzily plynnie na ustawieniach typu medium/high. Od razu napisze ze o komputerach dalej sie ucze i nie jestem na tyle obeznany zeby np wiedziec jakie czesci beda najlepsze itp, dlatego znajomy mi mowil co mam kupowac.

Tak wiec moj komputer posiada:

Plyta glowna                            - MSI B250M PRO-VD Kaby Lake Micro Intel DDR4 ATX Motherboard
Procek                                    - Intel Core i7-7700K 4.2 GHz QuadCore 8MB Cache Processor
RAM                                       - Ballistix Sport 16GB Kit (8GBx2) DDR4 2400 MT/s (PC4-19200) DR x8 DIMM 288-Pin
Zasilacz                                  - Corsair CP-9020048-UK Builder Series CX600 ATX/EPS 80 PLUS Bronze Power Supply Unit, 600 W
Karta Graficzna                       - Gigabyte GTX 1050 Ti D5 4GB GDDR5 Graphics Card
Windows 10

w Wiedzmine 3 niby na srednich, natomiast wiekszosc ustawien musze miec albo wylaczone albo ustawione na niskie aby miec od 38 do 60+ (60+ oczywiscie podczas nocy gdy nie pada deszcz) od 42 do 55 w trakcie slonecznej pogody. Tak jak pisalem, jest to na ustawieniach bardziej lowest-medium

W Assassin's Creed Origins nie dalo sie grac nawet na lowest bo bylo stale 30-38 fps a po ukonczeniu tutorialu gdzie juz jestesmy na pustyni to juz nie wspomne.

w Metro Last Light tez jakos za bardzo na Wysokich pamietam nie moglem grac... glownie na srednich.

Znajomy mowil ze z takim sprzetem spokojnie pociagne jeszcze kilka lat, oczywiscie jezeli wymienie karte graficzna. Ja natomiast nie rozumiem czemu mam problem z praktycznie kazda taka wymagajaca gra nawet na srednich. Z tego wzgledu prosze was bardzo o pomoc. Prosze was zebyscie powiedzieli mi co moze byc nie tak w moich czesciach, co powinienem wymienic, co mam za slabe i temu podobne.

Dziekuje. 

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Moj sprzet/Problem z grami
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2018, 01:07:36 »

Witam

Głównie jesteś ograniczony przez kartę graficzną. Ona jest porównywalna do GTX970m (laptopowa grafika), i rzeczywiście w Wiedźmina 3 na laptopie grałem na nisko-średnich w 1080p.
Pytanie jeszcze takie, jaki masz monitor?
Jakie masz chłodzenie procesora? Może procesor nie wyrabia z temperaturą i dlatego jest zaniżona wydajność.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2018, 01:14:42 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2018, 01:30:55 »

Więc procek raczej nie ma prawa się przegrzewać.
I niestety, do takiego monitora potrzebna jest mocna karta graficzna. 144Hz swoje potrzebuje. GTX1070 lub mocniejsza.
Nie wiem tylko czy zasilacz da radę; sam miałem 750W tej serii CX, i przy GTX1070 i i7 6700k już wymiękał. Możliwe że będzie potrzebny zasilacz lepszej jakości, tzn rating 80+ Gold. W praktyce wygląda to tak, że słabej jakości zasilacz (powiedzmy) 500W wyłączy się już przy obciązeniu 440W-470W. A dobrej jakości zasilacz 500W, wyłączy się dopiero przy obciążeniu 520W-560W.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2018, 01:59:21 »

Wielkie dzieki. Nie spodziewalem sie ze ze moja 1050ti moze byc za slaba na taki monitor...
A co do zasilacza i karty, to czy moglbym Cie prosic zebys mi w wolnym czasie napisal, a moze podal linki do takich jakich dokladnie potrzebuje? Pytam poniewaz wiem ze jak np patrzymy na karte 1070 to sa rozne modele. Czytalem ze te modele oznaczaja lepszy/gorszy overclocking ale nie jestem 100% pewien. A co do zasilacza to juz w ogole...

Tak jeszcze wracajac do pierwszego postu to czy powinienem tez wymienic RAM na lepszy? Z 2,400 MHz na 3,000 MHz? I oczywiscie czy powinienem zmienic tez plyte glowna na jakas bardziej zaawansowana? Ktos mi kiedys powiedzial ze ta moja jest dosyc srednia i raczej lepszych czesci jak i overclocking-u nie pociagnie.

Jeszcze raz dzieki.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2018, 02:44:37 »

Więc moja propozycja jest taka:
1. Zasilacz => https://www.amazon.co.uk/Seasonic-SSR-650FX-FOCUS-Power-Supply/dp/B073H33X7R/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1534795845&sr=8-1&keywords=seasonic+gold
Taki zasilacz a nie inny, ponieważ ten rating ma niestety spore znaczenie. Firma Seasonic, bo jest to jednak jedna z najlepszych produkujących zasilacze. Możesz oczywiście też sam wybrać jeśli wygląd czy np cena nie odpowiada, albo jest coś podobnego na promocji, i w takim przypadku, polecam link poniżej; zasilacz koniecznie z Tier #1 lub #2 (#3 w przypadku zwykłych systemów biurowych). 600W w zupełności wystarczy, ale jeśli znajdziesz np 850W na promocji w tej samej cenie co normalnie kosztuje 600W, to bierz i taki. Komputer ciągnie tylko tyle ile potrzebuje więc nie ma obaw że będzie nabijał rachunek  ;)
https://linustechtips.com/main/topic/631048-psu-tier-list-updated/
Już pomijam fakt, że ostatnią rzeczą jaką chcesz zrobić, to wrzucić potężną grafikę do systemu i zasilić ją czymś co nadaje się do bardziej podstawowych systemów. Fajerwerki o tej porze roku są zabronione  ;)

2. Karta graficzna => https://www.scan.co.uk/products/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-gddr5-vr-ready-graphics-card-1920-core-1582-mhz-gpu-1771-mhz-boost
Osobiście gram na GTX1080 SeaHawk i monitorze 1080p 240Hz. W większości gier i tak ledwo co uzyskuje po 140-170FPS, ale akurat ten monitor był w takiej promocji że ten sam model ale 144Hz był 30% droższy. Kolega posiada GTX1070 Gaming X i właśnie chwali sobie że w większość gier gra na wysokich ustawieniach i ma średnio 90-120FPS, gra na monitorze 1080p 144Hz.

Z podkręcaniem, to jest to loteria, po naszemu: loteria silikonowa. W przypadku procesora, karty graficznej czy RAM jest to tak samo losowe. Jednemu karta będzie dobrze działać na +300MHz na rdzeniu bez potrzeby zwiększania napięcia, innemu przy +30MHz już karta wysypie się z powodu za niskiego napięcia. Najważniejsze są temperatury, i dlatego cena GTX1070 nie jest równa innej GTX1070. Te droższe modele, mają więcej niż adekwatne chłodzenie, dzięki czemu masz lepsze szanse na wyższe podkręcanie grafiki. A te najtańsze, przeważnie są po prostu wystarczające.

Odnośnie RAMu:
Większa częstotliwość RAMu nie ma znaczenia w 99% gier i programów. Ponoć PUBG zyskuje kilka % w wydajności przy szybszej pamięci, ale czy warto teraz wykładać ~180GBP/800zł na te kilka fps? To już lepiej dołożyć do karty graficznej i kupić np GTX1070Ti zamiast GTX1070.

Płyta główna:
Jedyne ograniczenie to brak możliwości podkręcania procesora i RAMu. Lepsza karta graficzna jak najbardziej ruszy.
Jak więcej obeznasz się z komputerami i podzespołami, to możesz wtedy pomyśleć o płycie z serii "Z" żeby mieć możliwość podkręcania procesora.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2018, 03:33:09 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2018, 03:47:05 »

O produktach konkurencji nie porozmawiamy; jesteś na forum MSI to jedno, ale osobiście też mam sprawdzone grafiki MSI i z czystym sumieniem je mogę polecić. Na zwykłym forum komputerowym też bym polecił MSI, jeszcze mnie żadna ich grafika nie zawiodła.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2018, 04:02:09 »

Aha... z poczatku nie zrozumialem o co chodzi i czemu masz problem do tego ze pokazalem dwa inne produkty od MSI, teraz rozumiem ze musisz sie wypowiedziec tylko co do MSI. Sorry nie mialem niczego zlego na mysli. Wiekszosc moich rzeczy jest z MSI tak czy siak, a pokazujac te karty po prostu patrzylem na Clock Speed a nie czy sa z MSI czy z czegos innego. Po prostu te karty ukazaly sie jako pierwsze z 1070 TI.

Tutaj znalazlem z MSI 1070 TI tak wiec jeszcze raz prosze abys sprawdzil czy znalazlaby sie jakas lepsza od tej:

https://www.amazon.co.uk/MSI-NVIDIA-GeForce-Express-Graphics/dp/B076VWFDC1/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1534802121&sr=1-4&keywords=msi+gtx+1070

Sorry za zamieszanie.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2018, 04:04:01 wysłana przez numberone12-13 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2018, 05:00:17 »

Zegary nie mają zbytnio znaczenia, wszystkie karty Nvidia mają technologię GPU Boost 2.0, i karta automatycznie trochę się sama podkręca jeżeli warunki (temperatura) na to pozwalają.
Jeżeli możesz GTX1070Ti, to jak najbardziej. Zależy jaki masz przeznaczony budżet.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień 2018, 05:15:53 »

Do £500 na pewno. Tak wiec ta karta z linku bedzie ok?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień 2018, 05:22:13 »

Karta z linku będzie ok.
Do GTX1080 nie widzę osobiście sensu dokładać, bo różnica to ~10%, a cenowo to by trzeba było dołożyć ~£50.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2018, 05:38:09 »

Dobrze. W takim razie wszyskto juz rozumiem. Natomiast przez "ok" rozumiem rowniez ze karta moglaby byc lepsza? Jezeli tak to gdyby sie panu chcialo kiedys tam polecic jakas lepsza od tej, czyli jakas 1070 TI bo glownie o taka mi chodzi to byloby super!

Dzieki za mega pomoc.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2018, 06:07:03 »

Znaczy tak, od GTX1070Ti może być lepsza tylko GTX1080 i GTX1080Ti.
A z GTX1070Ti to link do której podrzuciłeś jest jak najbardziej dobra. Wydajnościowo wszystkie GTX1070Ti są zbliżone do siebie, różnica to właśnie możliwość podkręcania.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2018, 06:46:21 »

Super, super! Dziekuje bardzo za caly stracny czas. Wszystko jest juz super jasne. Pozdrawiam i caluje!

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpień 2018, 14:40:58 »

Hej,
  Ano, grafika 1050/ti nie jest najmocniejsza, w dzisiejszych czasach. Ona na starcie, 2 lata temu, nie była w stanie pociągnąć większości tytułów w high, nie mówiąc o ultra.
  Co do konkurencji - nie licz, że pracownicy lub współpracownicy, czy moderatorzy MSI będą Ci pomagać wybierać te produkty. ;-)
  A ze swoich sensownych 3ch groszy dodam, że wczoraj była premiera kart z serii 2080/ti, niedługo powinny pojawić się też te "bardziej budżetowe" rozwiązania 2070/60 - może warto poczekać. :-)
   pozdrawiam,

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpień 2018, 16:41:03 »

Owszem była premiera, tyle że najsłabsza karta z premiery RTX2070 to £570 od Nvidii. Jeżeli wybrać MSI czy cokolwiek innego, to trzeba doliczyć kolejne ~£100. Oczywiście Wlk Brytania mająca mocniejszą walutę niż USA i tak traci na Brexicie, i tak jak w USA najmocniejsza RTX2080Ti kosztuje $999, to w Wlk Brytanii wołają £1099; nie tyle że więcej, co z mocniejszej waluty.
A RTX2060 nie wiadomo niestety kiedy ma wyjść. Nvidia najpierw musi zgarnąć kasę z najwyższej półki zanim wypuszczą słabsze modele. Więc kwestia czy kolega chce poczekać jeszcze ~4 miesiące. Karty z wczorajszej premiery zostaną wypuszczone bodajże 20 września, więc za miesiąc.

Ceny aktualnych kart spadły na tyle, że wg mnie można spokojnie kupić. Ewentualnie poczekać kilka dni na jakieś promocje.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień 2018, 17:34:46 »

Hej,
  Zawsze należy wybierać MSI. ;-)
  Nie mówiłem, że tamte karty będą tańsze. Mówiłem, a właściwie pisałem, że może warto zwrócić uwagę po prostu. Zawsze lepiej podejmować decyzję znając wszelkie fakty. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień 2018, 18:03:14 »

Coz... nawet nie wyobrazam sobie ile musialbym czekac zanim taka RTX2080TI spadlaby z £1000. Ogolnie gdyby mowa byla tylko o moim PC to pewnie z czasem bym ja kupil nawet i za ta cene, natomiast moja dziewczyna potrzebuje nowe pc i po prostu nie wyobrazam sobie kupowac az dwie takie karty haha... Nie dosc ze te czesci z ktorymi pomogl mi pan Nichrome musze kupic razy dwa, to jeszcze do tego dochodzi reszta czesci bo to by byl komputer budowany od zera...

Tak wiec panowie wszystko super, karty mega ale ja narazie pozostane przy tej 1070TI. Mam tylko nadzieje ze nowe Metro Exodus mi na niej wtedy pojdzie... :(

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień 2018, 18:29:50 »

Hej,
  Hehe, no jak dziewczyna potrzebuje kompa to trzeba by się postarać! Może ona by chciała pograć na najnowszej 2080ti. Na płci pięknej nie ma co oszczędzać!
W każdym razie, już bez żartów - powodzenia w zakupach, nawet tych "tylko dla siebie" :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sierpień 2018, 18:34:25 »

Nie ma strachu, GTX1070 i wyżej są już bardzo wydajne. W większość gier pograsz na wysokich/ultra zachowując około 80-100FPS.
Powodzenia  :)

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sierpień 2018, 18:43:43 »

MSI FAE - Trudno sie nie zgodzic haha!

Tak. Dzieki wam panowie jestem bardziej pewniejszy siebie co do tych czesci, za co Bardzo dziekuje. A skoro nawiazalem juz temat budowania komputerka, to czy mogliby panstwo polecic jakas dobra plyte glowna z MSI?

Dziekuje i pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sierpień 2018, 19:53:50 »

Mogę polecić Z270 Gaming Pro Carbon:
https://www.amazon.co.uk/MSI-Intel-GAMING-CARBON-Motherboard/dp/B01MY4L5ED/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1534859522&sr=8-1&keywords=z270+gaming+pro+carbon

Koledze składałem PC właśnie na bazie tej płyty i i7 7700K.

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sierpień 2018, 20:40:34 »

Wyglada cudnie. A tak patrzac na nia, wyobrazam sobie juz wszystkie czesci na niej i martwi mnie tylko czy da rade zmiescic na niej ten cooler ktory ja posiadam. Dokladnie ten:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B019EXSSBG/ref=s9u_simh_gw_i1?ie=UTF8&fpl=fresh&pd_rd_i=B019EXSSBG&pd_rd_r=PQB31D6HT071B3ECZMZ0&pd_rd_w=bab8T&pd_rd_wg=fT1DC&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=&pf_rd_r=1BYV09364A2S3EYP83K6&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=187bec3b-0822-4044-bbe9-441718232b3f&pf_rd_i=desktop

A i panowie bo jeszcze zapomnialem zapytac. Czy moglibyscie tez polecic jakas fajna obudowe?
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2018, 20:43:17 wysłana przez numberone12-13 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sierpień 2018, 20:48:16 »

Wodne chłodzenie pasuje do każdej płyty głównej :)

Fajna obudowa... ciężko coś polecić, wszystkie są różne, różny cennik itd. Jakieś wymagania?

numberone12-13

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sierpień 2018, 21:14:37 »

Aha, dobrze wiedziec! Wlasnie co do obudowy... Jest ich tak duzo, ale glownie chodzi mi o taka co pod chlodzenie bylaby dobra, zeby miejsce na wiatraki byly. A no i oczywscie taka co miejsce na plyte ma po srodku. W niezlym szoku bylem jak odebralem te czesci z pierwszego postu + do tego obudowa i jak juz wszystko przyszlo do zamontowania to praktycznie nie bylo jak zrobic tego chlodzenia z linku bo miejsce na plyte bylo na gornej czesci obudowy, i na gornej czesci bylo tez miejsce na ten liquid cooler... Gdybyscie widzieli jak to u mnie scisniete jest to pewnie wpadlibyscie w smiech...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Sierpień 2018, 21:29:52 »

Cóż, do takiego chłodzenia mogę polecić Corsair Air 540 / 740. Bardziej kostka niż obudowa, ale jeśli dobrze porobisz kabelki to będzie pięknie wyglądać. Cenowo, około 120GBP.
Dość dobra jest też NZXT S340. Ewentualnie Fractal Design Define R4.
Te mogę polecić, a jeśli szukasz coś innego, to... musisz szukać. Jest bardzo duży wybór i jak już Corsair 540 mi się znudził, to sam szukałem kilka dni czegoś innego.

99% pudełek ma montowanie płyty głównej po lewej stronie w rogu. Ale wystarczy poszukać takiej obudowy która wspiera np "top mounted push pull 240mm radiator". Wtedy kilka cm więcej miejsca będzie :) W Corsair 540 zmieścisz też radiator z przodu, i problemu zupełnie nie ma.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2018, 21:32:24 wysłana przez Nichrome »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sierpień 2018, 15:48:16 »

Hej,

MSI produkuje obudowy (Bunker i Pylon) i chłodzenia powietrzne - na stronie można znaleźć.
  Co do płyty - to zależnie co chcesz osiągnąć, co Cię interesuje (podświetlenia czy niekoniecznie), czy OC planujesz. Ja osobiście lubię Tomahawki - https://pl.msi.com/Motherboard/Z270-TOMAHAWK.html , Pro Carbony też nie są brzydkie, oczywiście. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland