Autor Wątek: Gtx 1080 wysokie temperatury  (Przeczytany 3941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mr.tube6

• Szeregowiec
  • *
  • :
Gtx 1080 wysokie temperatury
« dnia: 18 Sierpień 2018, 16:29:52 »

mam pytanie czy 83 c przy stresie na tej karcie to normalka ?
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-8gb-ddr5-256bit-1xdvi-3xdp-gtx-1080-gaming-8g-1057617/
Jeżeli nie to może warto wymienić pastę + thermal pady ale czy to nie unieważni gwarancji ?
Z góry dzięki.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Gtx 1080 wysokie temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2018, 16:46:17 »

Witam

80-85C to normalna temperatura dla tych kart. Co nie zmienia faktu, że nałożenie np Arctic MX4 by obniżyło temperaturę o ~4-8*C (jak nie lepiej).

Niestety w Polsce przerwanie plomby na karcie graficznej oznacza utratę gwarancji. O ile dobrze pamiętam, zależne jest to od dystrybutora w danym kraju czy zezwalają na taką czynność. Więc decyzja należy do Ciebie czy warto o te kilka *C mniej stracić gwarancję.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

mr.tube6

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2018, 11:32:33 »

Nie wydaje mi się żeby te temperatury były normalne dla tych kart na filmie z testow wlasnie tej karty
Facet ma max 71 stopni c co u mnie jest nie osiągalne do tego moge dodac ze taktowanie zegarow od 80 stopni zaczyna spadac momenatami nawet do 160 mhz.
Mogę jeszcze dodać że nawet gdy wentylatory działają na 100%to karta sięga tych 82c
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2018, 11:39:01 wysłana przez mr.tube6 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2018, 12:35:11 »

Jak rozumiem, masz identyczny system, identyczną konfigurację wentylatorów w obudowie, i identyczną temperaturę pomieszczenia? Jeżeli nie, to nie rozumiem po co takie porównanie.

vBIOS ma zaprogramowane by utrzymać temperaturę poniżej 85C. Jeżeli karta nie przekracza 95C przy 100% obrotów wentylatorów to sklep nie przyjmie karty na gwarancję.

Pod obciążeniem, jakiej jest taktowanie zegarów? Jak wygląda konfiguracja wentylatorów w obudowie?

mr.tube6

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2018, 14:11:02 »

Jak rozumiem, masz identyczny system, identyczną konfigurację wentylatorów w obudowie, i identyczną temperaturę pomieszczenia? Jeżeli nie, to nie rozumiem po co takie porównanie.

vBIOS ma zaprogramowane by utrzymać temperaturę poniżej 85C. Jeżeli karta nie przekracza 95C przy 100% obrotów wentylatorów to sklep nie przyjmie karty na gwarancję.

Pod obciążeniem, jakiej jest taktowanie zegarów? Jak wygląda konfiguracja wentylatorów w obudowie?

obudowa phanteks p400s
2 wentylatory pure wings 2 140mm z przodu
1 wentylator pure wings 2 140mm na górze
i 1 wentylator pure wings 2 120mm z tylu
a taktowanie zegarow to 1860 na poczatku pozniej spada do 160 mhz i laga

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2018, 15:16:32 »

Ok, i w jakich grach/programach testowałeś?
Do 160MHz? Niemożliwe. Karta nie dochodzi do 99C żeby taktowanie zeszło poniżej 1500MHz.

Zobacz jakie temperatury będą się utrzymywać gdy ściągniesz boczny panel obudowy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2018, 08:48:40 »

Hej,
  Temperatury w granicach 80 stopni są jak najbardziej normalne. Porównywanie z tym co ktoś osiągnął na yt nie ma absolutnie żadnego sensu, co @Nichrome wyjaśnił. Sterowniki, system masz najnowszy? Specyfikacja kompa też by nie zaszkodziła.
  Trochę nie rozumiem tego o tych spadkach zegarów w grafice - przy 83 stopniach masz ~180 mhz? Ta karta będzie miała tyle, ale w spoczynku - tak masz przy przystresowaniu sprzętu? Jeśli tak, to rzeczywiście zostaje reklamacja w sklepie.
  Nie odkręcaj chłodzenia w karcie graficznej, bo wtedy pożegnasz się z gwarancją.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

mr.tube6

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpień 2018, 11:25:01 »

Hej,
  Temperatury w granicach 80 stopni są jak najbardziej normalne. Porównywanie z tym co ktoś osiągnął na yt nie ma absolutnie żadnego sensu, co @Nichrome wyjaśnił. Sterowniki, system masz najnowszy? Specyfikacja kompa też by nie zaszkodziła.
  Trochę nie rozumiem tego o tych spadkach zegarów w grafice - przy 83 stopniach masz ~180 mhz? Ta karta będzie miała tyle, ale w spoczynku - tak masz przy przystresowaniu sprzętu? Jeśli tak, to rzeczywiście zostaje reklamacja w sklepie.
  Nie odkręcaj chłodzenia w karcie graficznej, bo wtedy pożegnasz się z gwarancją.
mobo- MSI Z270 GAMING M3
ram-Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz
Zasilacz Corsair RM550X 550W
Procesor Intel Core i7-7700K [ nie kręcony}
cooler cpu- Grandis 2
a sterowniki od nvidii expirience mam najnowsze to samo z windowsem 10
a jeżeli chodzi o te spadki zegarów to mialem tak wczoraj dwa razy podczas grania w bf1, te spadki to były przez max 3 sec i zegary wracały
a jeżeli chodzi i 82c to nie zaszkodzi to karcie ? nie wpłynie na żywotność ?
wywaliłem szkło do kosza :D 74 stopnie w bf1 ma mapie gdzie mialem 83c, opłaca się ściągnąć boczny panel Dziękuje Bardzo za rozwiązanie problemu , teraz pozostało mi kupić nową obudowę , może coś polecacie ?
z góry dziękuje :D
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2018, 12:27:08 wysłana przez mr.tube6 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2018, 18:40:51 »

Do 90C nie zaszkodzi karcie.
A to co w BF1 miałeś takie spadki, to dość losowa przypadłość i dzieje się przeważnie w grach MP. Wystarczy że w tym momencie gra wczytywała jakąś teksturę z dysku, i ot cały lag.

Co do panelu, to zainwestuj w mocniejsze wentylatory. W tej obudowie możesz mieć 3x przód, 2x góra i 1x tył. 3 wentylatory z przodu niech wciągają powietrze, a góra i tył wypycha na zewnątrz. Osobiście polecam wentylatory Corsair SP/AF120 oraz Akasa Piranha Air Ripper. Te Air Ripper, to sam mam ich 13 w systemie.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2018, 07:27:46 »

Hej,
  Temat rozwiązany, dzięki wszystkim za pomoc. Zamykam.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland