Autor Wątek: podkręcanie sens  (Przeczytany 3964 razy)

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
podkręcanie sens
« dnia: 16 Sierpień 2018, 14:39:11 »

Witam . Mam pytanie posiadam MSI GL62MVR 7RFX , od jakiegoś czasu mnie nurtuje pewna rzecz :) mianowicie sprzęt jest idealny pod względem wydajności itp . Odkąd posiadam go nie miałem problemu z żadną grą :P , i tak zapytam po co jest , dragon center i tryb turbo ? tzn wiem ale działanie tego podkręcania wpływa znacząco na wydajność ? czy jest sens i czy MSI pozwalając na takie bawienie się sprzętem   uzna gwarancję , w razie uszkodzenia ? Dla kogo MSI jakich osób pozwala , zaglądać w tą stronę jak podkręcanie ? czy warto się bawić trybem turbo ? Bo tak jak pisałem wcześniej sprzęt sprawuje się idealnie ..... mam nadzieję że ktoś rozjaśni na czym ten cały Overlocking polega czy bawić sie w to i czemu MSI fabrycznie nie wycisnął z podzespołów max bez "ryzykownego" podkręcania przez użytkownika Pozdrawiam :)

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
Odp: podkręcanie sens
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2018, 15:34:35 »

Wg mnie podkręcanie przy twojej specyfikacji nie ma sensu, nie będzie olbrzymiej różnicy bo nie doprowadzisz taktowań CPU czy GPU do dużo lepszych osiągów bo temperatury Cię zjedzą :P Wg mnie max co możliwe to już jest a nawet ponad normę przy tych malutkich chłodzeniach :P Ciesz się że nie masz problemów z za wysokimi temperaturami a nie myślisz o podkręcaniu :D

Co do trybu Turbo w DGC to nie ma to nic wspólnego z podkręcaniem, można powiedzieć że to tylko tryb wydajności (coś jak profil zasilania w ustawieniach Windowsa) który prawdopodobnie utrzymuje tylko bebechy na maksymalnej wydajności ;)

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2018, 16:55:04 »

dzięki trochę mi to rozjaśniło :D co do temperatury to nie mam z nią problemu :D w te upały grałem na maxa i temperatura max 82 stopnie graf plus procesor nie przekraczały tej wartości :D , widocznie dobre mają te wentylatorki :D a wracając do tych suwaków w trybie turbo :D to lepiej nie ruszać i używać sport ?

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień 2018, 16:56:45 »

ale jak na taki mały sprzęt :D :D nieźle wymiata :D według mnie dobry zakup :D

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2018, 17:56:13 »

To się ciesz bo tutaj komuś dokładnie ten sam model łapie dość wysokie temperatury, chodź jak wiemy do 95 jest "zjadliwie" https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13483.0 :P

P.S.
Na moim "dziadku" GP60 mam włączony tryb Sport na stałe + Ultimate Performance co myślę jest odpowiednikiem twojego trybu Turbo, co po prostu utrzymuje sprzęt na wysokich obrotach nawet gdy nie jest to potrzebne... Lecz wzrostu FPS itp przez to nie będzie - to pewne :P

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2018, 18:52:56 »

jo co do temperatury niektórym można zaproponować podkładki :) trochę pomagają ;) praktycznie w czasie gdy oglądam filmy i serfuje po necie max 41 stopni ale tak jak pisałem na ta chwilę od kwietnia go mam i się trzyma ;)

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2018, 19:17:19 »

jo co do temperatury niektórym można zaproponować podkładki :) trochę pomagają ;) praktycznie w czasie gdy oglądam filmy i serfuje po necie max 41 stopni ale tak jak pisałem na ta chwilę od kwietnia go mam i się trzyma ;)

No to faktycznie temperaturki jak najbardziej wporzo, broń Boże coś tam zmieniać... :D Co do podkładek na pewno coś pomagają ale jakoś nie widzi mi się używać lapka z jakąś dostawką od spodu :P Może kwestia przyzwyczajenia... Pewnie tak :P

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień 2018, 15:37:10 »

a zakupiłem sobie taką podkładkę wczoraj i spoko laptopik ma wszędzie dojście powietrza plus 5 wenylatorków chłodzi nawet gdy nie gram :D mam nadzieję że szybko nie padnie podkładka :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2018, 08:54:31 »

Hej,
   MSI jak najbardziej uzna uszkodzenia zgłoszone na gwarancję spowodowane pracą/zabawą z Dragon Center. Ale ja nie słyszałem, żeby komuś akurat ta aplikacja zepsuła sprzęt. :-)
   pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpień 2018, 09:05:37 »

Hej,
   MSI jak najbardziej uzna uszkodzenia zgłoszone na gwarancję spowodowane pracą/zabawą z Dragon Center. Ale ja nie słyszałem, żeby komuś akurat ta aplikacja zepsuła sprzęt. :-)
   pozdrawiam,

No ja też jeszcze nie słyszałem :D DGC niema nic wspólnego z podkręcaniem i niema nawet takiej opcji żeby uwaliło sprzęt i tym bardziej, żeby MSI uznało że uszkodzenie spowodowane zabawą DGC... xDD Naawet jeśli to skąd niby mieli by to wiedzieć/jak by to stwierdzili i co by powiedzieli... "Panie przecież pan na trybie turbo nap....ala już 3 dzień a to nie wolno..."  ;D ;D ;D No jakoś nie widzę tego tak ;D Ale tak jak już wspominałem, DGC to nie podkręcanie... Wszystkiego co posiada DGC można jak najbardziej używać nawet na stałe (chodzi mi ten cały niby "tryb Turbo" :D) bo wszystko jest wg producenta... ;) OC niema sensu jak mówiłem na takim lapku.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2018, 09:57:14 wysłana przez _rifek4_ »

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień 2018, 12:27:56 »

Akurat tu się mylisz za pomocą DGC da się robić OC wszystko zależy od tego jakie komponenty są zamontowane w laptopie, jeśli jest w środku procesor z serii K można podnieść jego mnożnik, a w trybie turbo można podnieść taktowanie karty graficznej. Oczywiście DGC nie pozwala na przesadzenie z tymi parametrami.

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2018, 12:51:22 »

Akurat tu się mylisz za pomocą DGC da się robić OC wszystko zależy od tego jakie komponenty są zamontowane w laptopie, jeśli jest w środku procesor z serii K można podnieść jego mnożnik, a w trybie turbo można podnieść taktowanie karty graficznej. Oczywiście DGC nie pozwala na przesadzenie z tymi parametrami.

Hmm fakt faktem DGC w moim podstarzałym GP60-2PE na pewno jest okrojony... xD Ale patrzyłem też na necie i nie widziałem żadnych screenshootów z DGC pod nowsze modele w którym były by opcje OC, tak że szczerze jestem zaskoczony :P Ja do OC grafy używam MSI Afterburner i tak jak mówisz nie da się przesadzić z parametrami ale o podkręcaniu w DGC to pierwsze słyszę.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2018, 12:54:39 wysłana przez _rifek4_ »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2018, 07:08:30 »

Hej,
  Są różne wersje Dragon Center, zależnie od tego co masz pod maską, z nowymi sprzętami działa ta najnowsza 2.x

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień 2018, 17:49:01 »

ok chłopaki to ja używać tego trybu turbo są dwa suwaki Core Clock offset i vram clock offset czy będę miał różnicę ? od trybu sport i jak ustawiać te suwak , z tego co wiem to przy zapisie wyskakuje komunikat o możliwym złym przetaktowaniu ? czyżby komunikat był na wyrost ? Jeśli chodzi i "flaki" to procesor I7 7700HQ 2.8GHz,  32RAM  DDR4 , GEFORCE GTX1060 dwa dyski jeden 500GB ssd drugi 1TB

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień 2018, 20:02:40 »

Tak najprościej w trybie sport rdzeń karty graficznej działa w trybie Boost. Suwaki w trybie turbo:  pierwszy służy do podnoszenia bazowego taktowania rdzenia, drugi służy do podnoszenia taktowania pamięci. Komunikat ten pojawia się żeby mieć świadomość, że podczas zabawy z OC mogą pojawić się jakieś "problemy" np. artefakty, karta może się przegrzewać, zawieszać komputer, itd. 

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sierpień 2018, 06:49:42 »

dzięki za info , sprawdzałem te suwaki , inie wiedziałem różnicy raz jak dałem ten pierwszy na 10 to zaczął mi Wiesiek się zacinać , dla mnie opcja Turbo , nie znacznie poprawia więc pozostaję w takim razie na trybie sport Wiesiek3 od 60 do 70 średnia fps pozdro :D

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpień 2018, 07:05:20 »

Hej,
  To co, zostaje życzyć dobrej zabawy. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpień 2018, 07:41:55 »

dzięki :) a tak na marginesie jestem zaskoczony tym lapkiem myślałem, że nie da rady z wieśkiem i zostałem mile zaskoczony :D :D zjadł wieśka na śniadanie :D mały sprzęt a tyle mocy :D nie wyobrażam sobie MSI powyżej 10tyś :D nie wiem jaki jeszcze może być silny i co może jeszcze potrafić pozdro

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpień 2018, 08:27:04 »

dzięki :) a tak na marginesie jestem zaskoczony tym lapkiem myślałem, że nie da rady z wieśkiem i zostałem mile zaskoczony :D :D zjadł wieśka na śniadanie :D mały sprzęt a tyle mocy :D nie wyobrażam sobie MSI powyżej 10tyś :D nie wiem jaki jeszcze może być silny i co może jeszcze potrafić pozdro

To, że mały nie znaczy, że nie ma mocy :D Masz prawie 4GHz, 32GB DDR4 RAM i GTX1060 6GB GDDR5 pod maską tak że naprawdę nie ma co narzekać, powinno uciągnąć prawie wszystko przy możliwych FPS'ach w ładnej jakości (może nie zawsze na ultra detalach, ale...).
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2018, 08:29:55 wysłana przez _rifek4_ »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpień 2018, 10:47:36 »

Hej,
  Wiesiek śmiga, bo grafika jest w porządku w tym sprzęcie. Zresztą, komputer nie musi być duży, żeby mieć naprawdę porządne podzespoły, czasy się zmieniły. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

harwaster

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpień 2018, 11:33:03 »

:) full HD plus Uber to mi wystarczy :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Sierpień 2018, 06:42:10 »

Hej,
  Tylko full HD? Nie 4k? :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Sierpień 2018, 11:15:08 »

Hej,
  Tylko full HD? Nie 4k? :-)

pozdrawiam,

Na 15,6 cala FullHD ekranie to trochę bezsens... IMO lepiej mieć FPSy :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Sierpień 2018, 06:35:28 »

Hej,
  Zawsze można zewnętrzny monitorek podłączyć.
   pozdrawiam,

MSI FAE Poland

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Sierpień 2018, 07:58:39 »

Hej,
  Zawsze można zewnętrzny monitorek podłączyć.
   pozdrawiam,

Pewnie że można, można nawet telewizor bądź rzutnik ale co z tego... Kto kupuje gamingowego laptopa żeby podpinać do niego zewnętrzny display :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Sierpień 2018, 12:19:27 »

Hej,
  Wiele musisz jeszcze w życiu zobaczyć. :P
  Dobrze, ale skupmy się na temacie i nie spamujmy bzdurami. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Sierpień 2018, 13:05:31 »

Hej,
  Wiele musisz jeszcze w życiu zobaczyć. :P
  Dobrze, ale skupmy się na temacie i nie spamujmy bzdurami. :-)

pozdrawiam,

Kogoś kto wywali XXXX zł na gamingowego lapka + XXXX zł za monitor żeby go pod niego podpiąć to nie będę widział na pewno całe życie :D Bo lepiej kupić za tyle samo X razy lepszego PieCa którego będzie można dużo łatwiej zmodernizować w porównaniu do lapka. No i racja, zbędny OT no ale jak już to odpowiadam. bo przecież można... Swoją drogą myślę że wątek do zamknięcia kolega sobie raczej OC odpuścił :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Sierpień 2018, 13:35:59 »

Witam,
  Temat wyczerpany - zamykam.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland