Autor Wątek: MSI GV 62 7RD przygasanie/wyłączanie monitora zewnętrznego przez HDMI  (Przeczytany 88 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

allor13

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,
Posiadam Laptopa MSI GV62 7RD od marca tego roku, jedyne co w nim zmieniłem od dnia zakupu to inwestycja w Dysk SSD od samsunga na system 250GB i tepeta.
Sytuacja właściwa rozpoczęła sie ok 4 dni temu gdy podłączyłem laptopa przez HDMI do monitora zewnetrznego iiyama ProLite x2483HSU, całymi dniami wszystko wyglada ok, do czasu az reszta domowników nie zacznie zapalać światła w mieszkaniu czy włączać czajnik, monitor najzwyczajniej w świecie gaśnie na 2 sekundy jak gdyby zgubił sygnał/napiecie i wyswietla dalej jak gdyby nigdy nic Oczywiscie rozdzielczości i odświeżanie obrazu sprawdziłem kilka razy czy monitor takowe obsługuje itp.

Pierwszym podejrzeniem był stabilizator napiecia w monitorze, jednak okazało sie ze z tym wszystko w porządku, podłączyłem wiec miernik i zacząłem mierzyć spadki napięcia na listwie do której jest podłączony monitor i laptop, napiecia też nie wskazywały wiekszych wahań.

Podłączyłem wiec monitor do innego laptopa i wyłączający sie obraz przestał być problemem, nie wazne czy laptopy sa na zasilaniu bateryjnym czy zasilaczu, update sterowników również nic nie dał, windows klasycznie nie wykrywa zadnych nieprawidłowości.

Czy ktoś boryka sie z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązać?
Laptop MSI GV 62 7RD
RAM: 8GB
Procesor Intel i5 7300HQ
Grafika: Nvidia 1050
Dysk: Samsung SSD 250GB/ 1TB

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI GV 62 7RD przygasanie/wyłączanie monitora zewnętrznego przez HDMI
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2018, 15:33:54 »

Witam

Próbowałeś może inny kabel HDMI?
Mam nadzieję że nie używasz żadnych adapterów?

Masz możliwość sprawdzić zachowanie w innym mieszkaniu/domu? Może rzeczywiście coś jest w instalacji elektrycznej.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI GV 62 7RD przygasanie/wyłączanie monitora zewnętrznego przez HDMI
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2018, 17:32:15 »

Zaktualizuj BIOS i EC Firmware w laptopie aby mieć gwarancję ,ze nie jest to uszkodzenie fizyczne gniazda w sprzęcie.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login