Autor Wątek: GP72M 7REX Leopard Pro/ spadek fps nie ma konca !!!!  (Przeczytany 347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cezary473

• Szeregowiec
  • *
  • :
GP72M 7REX Leopard Pro/ spadek fps nie ma konca !!!!
« dnia: 11 Sierpień 2018, 22:36:35 »

Witam.
Mam problem z laptopem wspomnianym w tytule. Dałem wtedy za niego prawie 6 tysięcy a dziadostwo mi się przegrzewa mimo iż był na gwarancji gdzie wymieniono w nim cały układ chłodzenia. Fortnite na wysokich ustawieniach nie daje mi plynnych 60 fps  , nie wspomnę już o innych grach :/ Mam dosyć czekania na kolejna "naprawę" która nic nie daje, niebawem zaczynam staż gdzie potrzebuje go wiec jak będzie? bawimy się dalej w olewanie klientów czy mogę otrzymać od was zwrot pieniędzy bo taki sprzet to możecie reklamować ale za 3 tysiące a nie za prawie 6 :/

_rifek4_

• Sierżant
  • **
  • :
Odp: GP72M 7REX Leopard Pro/ spadek fps nie ma konca !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2018, 23:49:32 »

Sporo wątków było na ten temat, użyj opcji szukaj w sekcji Notebooki z serii GAMING czyli ta gdzie właśnie jesteś i wpisz "spadek fps"... Pełno wątków na ten temat. Jest to dosyć duża bolączka posiadaczy nowszych MSI, jednym thorttlinguje drugim brakuje prądu... I tak to się kręci :P Mój co prawda na 720p i średnich detalach ale 60FPS to wyciska i bez spadków FPS xD A ja jednak się dobrze zastanowię przed nabyciem nowego MSI ^^
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2018, 23:55:36 wysłana przez _rifek4_ »
GPU OC: Core 1200MHz & Memory 2222MHz | OS: Win8.1 Pro + Linux Mint 19 | Mouse: Trust GXT 130

cezary473

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2018, 00:43:32 »

Ja mam wlasnie thorttling, porazka, pisza ze usunęli usterke i działa tak jak producent przewiduje a tu dalej nic ....

_rifek4_

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2018, 03:49:30 »

No nie wiem szczerze co Ci doradzić... Sam nie wiem co bym zrobił w takim przypadku tym bardziej że cały układ chłodzenia wymieniany itd, lapek po serwisie gwarancyjnym... Szczerze chyba myślał bym też o oddaniu go jeśli nie to sprzedaj dalej bo co zrobisz :/

Co prawda upały teraz trochę dają po sprzęcie co nie znaczy żeby nie można było pograć na nowym lapku heh...
GPU OC: Core 1200MHz & Memory 2222MHz | OS: Win8.1 Pro + Linux Mint 19 | Mouse: Trust GXT 130

adam_duszak

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2018, 18:05:42 »

Undervolting, na moim GE62 bez tego też nie da się grać praktycznie. U mnie napięcie mogę zbić o 150mV co daje naprawdę spory spadek temperatur. Na 7 generacji powinno być podobnie.

_rifek4_

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień 2018, 19:56:48 »

Nie powiem bo jest to jakieś wyjście, widziałem niektórzy tak robili tu na forum i rezultaty naprawdę spoko tyle że trochę mija się to z celem, poprawianie tego co MSI sp....liło czy jak to nazwać bo nie wiem xD I swoją drogą procek musi obsługiwać sterowanie tym wszystkim, w moim przykładowo nie da rady zmienić nic ani napięcia ani taktów... No ale to trochę dużo starsza generacja :P

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2018, 20:44:52 »

Do żądania zwrotu pieniędzy nawet szkoda się odnosić. Co do temperatur mógłbyś zawsze podesłać jakiegoś screena z jakiś benchmarków żeby sprawdzić w jakich okolicznościach się przegrzewa i czy łapie Throttling. Odnośnie Fortnite i spadków poniżej 60fps na wysokich detalach to chyba cię zaskoczę ale nawet komputery stacjonarne z tą kartą którą posiadasz GTX 1050 Ti i 16 GB RAM mają takie spadki. Wystarczy popatrzeć choćby tu: https://www.techspot.com/article/1557-fortnite-benchmarks/ Gdzie komputer testowy  "Core i7-8700K clocked at 5GHz with 32GB of DDR4-3200 memory" miał problemy z utrzymaniem stabilnych 60 fps z tą kartą.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpień 2018, 22:49:08 »

Ja to bym zaproponował sprawdzić zwykłe gry, takie... jednoosobowe, offline. Ewentualnie benchmarki jak 3D Mark czy Unigine Valley Benchmark.
Nie od dziś wiadomo, że gry multiplayer różnie się zachowują. To tak jakby w World of Warcraft się dziwić że ze 144fps spadają klatki do 40 po wejściu do miasta pełnego innych graczy. Szanujmy się, gry multiplayer takie są. Szczególnie te w których liczba graczy przekracza 20 osób.

Jeśli popatrzeć na globalne forum MSI, to tam co drugi (dosłownie) płacze, że ma problemy z FPS. A w jakiej grze? PUBG, ewentualnie CSGO. Gry, gdzie pierwsza posiada optymalizację równą zeru, a druga jedzie na starym silniku Valve'a, i obie są multiplayer. Odpalić zwykłą grę typu GTA V, Wiesiek 3 czy nawet śmieszny Battlefield (kampania), i nagle wszystko ok.

Wracając do temperatur, niestety ale 27+ w pomieszczeniu, to nie jest optymalna temperatura dla żadnego komputera. U mnie jak upały były przez jakieś 3 tygodnie, to musiałem obniżyć taktowanie procesora, bo niestety CPU łapał 90C+ przy 5.0GHz pod wodą. Teraz na szczęście, po 18C w ciągu dnia, i 12-16C w nocy  ;D

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

cezary473

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpień 2018, 23:22:57 »

Zmenijszylem napiecie na procku (-0,130v) Podziałało , offlien to było tak samo , nie ma znaczenia jaka gra , laptopy firmy msi ssą , wrzucają komponentyktore produkują dużo ciepla a odprowadzić nie ma co, dobrze ze mailem I7 7 H/Q przynajmniej sporo moglem obnizyc napięcia. Nie polecam tej firmy, j*bane złodzieje klamcy którzy reklamują gownoboki które podobno maja dobre chłodzenie, dobre zżarty :D Po drugie jakie 27 stopni? NIe baw się w jasnowidza bo akurat mnie stać by w domu posiadac klimatyzacje wiec 21 stopni jest zazwyczaj.
odpaliłem wieska , gta v tak samo , nie jestem jakims bachorem który wyludza pieniądze od rodzicow tylko dorosla osoba która dobrze wie jak sprawdzić pc pod wieloma katami by potem pisać na forum .
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2018, 23:55:07 wysłana przez cezary473 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Sierpień 2018, 00:17:27 »

To dobrze że nie jesteś
jakims bachorem który wyludza pieniądze od rodzicow tylko dorosla osoba która dobrze wie jak sprawdzić pc pod wieloma katami by potem pisać na forum .

Ale za takie słownictwo zasłużyłeś na urlop.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

_rifek4_

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Sierpień 2018, 15:50:25 »

To dobrze że nie jesteś
Ale za takie słownictwo zasłużyłeś na urlop.

Ale że jakie słownictwo? Ja całkowicie gościa rozumiem... 6 koła dać za lapka i musieć się bawić w undervolting gdy jeszcze dłuuugo gwarancja obejmuje żeby utrzymać stabilną wydajność bez throttlingu no to coś tu jest nie tak :D Szczerze dobrze że zajrzałem po czasie na forum jak już w innym wątku wspominałem teraz dobrze zastanowię przed zakupem lapka MSI :D

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Sierpień 2018, 18:11:55 »

j*bane złodzieje klamcy którzy reklamują gownoboki które podobno maja dobre chłodzenie, dobre zżarty :D
Można było obejść się bez obelg; opinia na temat produktu, ok. Za bardzo krytyczną opinię też bana by nie było. Ale takie słownictwo nie będzie tu akceptowane. Rozumiem nerwy, bo też nie raz spotkałem się z różnymi problemami i produktami, ale słownictwo można zachować dla siebie.

@cezary473
Skontaktuj się z serwisem / sklepem, laptop nie powinien przegrzewać. Jeżeli serwis/sklep nie pomoże, spróbuj z UOKiK.

Temat zamykam do czasu aż użytkownik napisze do mnie PW.