Autor Wątek: Bootowalny SSD  (Przeczytany 180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amgzuk

• Szeregowiec
  • *
  • :
Bootowalny SSD
« dnia: 10 Sierpień 2018, 20:30:12 »

Jestem po instalacji SSD , dokładnie mówiąc model Samsung P961  - 256 GB .

Zainstalowałem windowsa na SSD , a pozostałe 2 partycje HDD sformatowałem podczas instalacji . W biosie w informacjach widzi oba dyski. System startuje z SSD bez problemu , aczkolwiek w opcjach bootowania , nie mam możliwości wyboru SSD . Mam tam nadal wszystkie wcześniejsze opcje , ale brak SSD . W hard disc drive bbs priorities jest tylko opcja HDD . Da się to jakoś zmienić by bootował z SSD tak " oficjalnie" ? Wiem , że  i tak bootuje skoro system się uruchamia ale nie powinien być również widoczny w opcjach bootowania ?

keiytom

• Pułkownik
  • :
Odp: Bootowalny SSD
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2018, 21:44:47 »

Jeśli system masz UEFI to za bootowanie odpowiedzialny jest Hard Disc: Windows Boot Manager i to jest "oficjalne" rozwiązanie w legacy pewnie ten dysk byłby widoczny a wtedy niemiałbyś opcji UEFI Hard Disk Drive BBS Priorities

_rifek4_

• Sierżant
  • **
  • :
Odp: Bootowalny SSD
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2018, 21:54:46 »

Dokładnie, po prostu nie widzisz z którego dysku wali widzisz tylko że w UEFI jest ustawione Hard Disk: Windows Boot Manager... Przynajmniej u mnie tak jest ;)

W moim przypadku w UEFI jest ustawione "ubuntu" bo mam dual-boota :P
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2018, 21:58:49 wysłana przez _rifek4_ »
GPU OC: Core 1200MHz & Memory 2222MHz | OS: Win8.1 Pro + Linux Mint 19 | Mouse: Trust GXT 130