Autor Wątek: Tryby wyświetlania wątku Awaria Problem Msi Rx480 Gaming X 8gb z wentylatorami  (Przeczytany 210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartosz.zalasa

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam wszystkich posiadam kartę graficzną Rx480 Gaming X od Msi w wersji 8GB i mam problem z jej kulturą pracy.
Zaznaczam że karta po kupnie jej czyli od razu po pojawieniu się jej na polskich półka sklepowych po premierze pracowała w porządku.
Mam problem z prędkością automatyczną wentylatorów karta zamiast pracować na optymalnych obrotach momentalnie załącza się w niej mały odrzutowiec (2400RPM) w każdej grze. Temperatury karty przy obciążeniu nowymi tytułami momentalnie spadają na próg 50 może 60 stp, a karta nadal utrzymuję wysokie wartości rpm. W tym momencie każdorazowo przed uruchomieniem jakieś gry muszę wchodzić do sterowników AMD i ustawiać wszytko ręcznie co i tak się skasuję przy restarcie komputera. W pewnym okresie karta miała problemy z temperaturami które były wysokie i została oddana na gwarancję do Morele które moją kartę zabrało mi na ponad 2 miesiące. Odsyłając komponent tylko ze zmienioną pastą termo-przewodzącą (tak mi się wydaje ponieważ oczywiście żadnego raportu nie dostałem co było robione z moim sprzętem). Chociaż po tym zabiegu temp spadły ale niestety problem wysokich wartości RPM pozostał. Próbowałem reinstalacji czego popadnie ale niestety rezultatów brak. Dokupiłem drugi taki sam model dla kolegi i u niego nie występują takie problemy. U niego normalnie po skończonym obciążeniu Gpu karta schodzi z obrotami może trochę powoli ale schodzi a u mnie nic do puki nie przywrócę ustawień domyślnych w Watmanie to karta będzie pracować na 2400rpm z temperaturą rzędu 30 stopni. Jeszcze mi wpadł pomysł na usunięcie sterowników programem ddu i powrót do sterowników w wersji 16.9.2 bo takie miałem od razu po kupnie ale coś czuję że nie przyniesie to żadnego efektu. Może aktualizacja biosu pomoże?

Czy ktoś miał podobny problem?
Jeśli tak poproszę o jakieś podpowiedzi

Pozdrawiam
Barzal
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2018, 17:54:35 wysłana przez bartosz.zalasa »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witam

Proponuję odinstalować narzędzia typu Gaming App, MSI Afterburner i inne do kontroli karty graficznej; pozostaw tylko sterowniki.
Zrestartuj system 2-3 razy i zobacz czy jest jakaś poprawa.

Jeżeli zerkniesz do tematu >>KLIK<<, to sprawdzę Twój vBIOS. Może wgrali zły i tyle.
Jest też możliwość że padło łożysko w wentylatorze, i wentylator jest w stanie ruszyć dopiero przy np 60% napięcia więc vBIOS karty panikuje. Wtedy wentylatory musisz poszukać na Allegro/eBay/aliexpress, lub zapytać serwis MSI czy nie mają na sprzedaż.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

bartosz.zalasa

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam
Plik mam przygotowany bo czytałem tą instrukcję aktualizacji bios bo dzięki niej tutaj trafiłem. Podeślę ci go jeszcze dzisiaj. A co do programów spróbuję je odinstalować tylko gdy odinstaluje MSI gaming app stracę kontrolę nad trybami karty. Ale cóż cisza najważniejsza

Pozdrawiam.

bartosz.zalasa

• Szeregowiec
  • *
  • :

Niżej przesyłam plik zrobiony tak jak w instrukcji

Numer S/N: 602 - V341 - 06SB1608008 trzy ostatnie pomijam dla prywatności

Link: https://drive.google.com/file/d/1RYJirFx9WI-pHnzWTZN9ghbINj-wUGBT/view?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2018, 19:55:49 wysłana przez bartosz.zalasa »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Masz już najnowszą wersję vBIOS, więc tutaj nic nie zrobimy.
Jak się zachowuje karta po wywaleniu wszystkich programów od kontroli GPU?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

bartosz.zalasa

• Szeregowiec
  • *
  • :

Sytuacja wygląda tak samo jak przed odistaliwanie wszystkich programów jak i też po przeinstalowaniu sterowników. Zrobiłem dokładne testy i karta mocno zaczyna się przegrzewać przy AC Origins karta osiąga 90 stopni i 2400 rpm. Posts iwile że niestety jeszcze raz odeśle karte do sklepu morele na gwarancję i będę pertraktował o wymiane na nowy produkt bez wad lub o zwrot pieniędzy.

A co z tym biosem ?
Jest aktualny czy może jest jeszcze nowszy?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Masz już najnowszą wersję vBIOS, więc tutaj nic nie zrobimy.
:)

Jeżeli karta jest na gwarancji, to skontaktuj się ze sklepem. Najwidoczniej karta się przegrzewa i stąd takie obroty.
W przeciwnym wypadku, kup pastę typu Arctic MX4 i wymień.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska

Hej,
  Jeśli masz najnowsze sterowniki, możesz jeszcze sprawdzić sprzęt w innym systemie (np. u tego kumpla, u którego to wszystko działa jak trzeba). Jak karta nadal nie zachowuje się tak jak powinna, to zgłaszaj na gwarancję. Opisz problem tylko jasno i dokładnie.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login