Autor Wątek: MSI sterowniki  (Przeczytany 362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stacho163

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI sterowniki
« dnia: 09 Lipiec 2018, 16:35:21 »

Witam,

Złożyłem nowy computer i od razu na starcie po instalacji systemu Windows 10 nie jestem w stanie zainstalować żadnych sterowników, między innymi tych załączonych na płycie CD z płyty głównej. Problem pojawia się w już w instalowaniu Network Drivers, gdyż cały czas występuje problem zamieszczony poniżej.

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Assertion failed!

Program:
,,,ers\Michał\AppData\Local\Temp\IntAF3F.tmp\Rule.dll
File: Src\NCSRuleReader.cpp
Line: 97

Expression: 0 != pTreeFile

For information on how your program can cause an assertion failure, see the Visual C++ documentation on asserts

(Press Retry to debug the application - JIT must be enabled)

Oczywiście próbowałem również instalować sterowniki prosto ze strony jak i pakiet visual c++. Cały czas występuje ten sam błąd.

Zamieszczam specyfikacje komputera na wypadek, gdyby była potrzebna:

Motherboard - z370 GAMING PLUS
Procesor - intel core i5-8600k
Graphics - nvidia Geforce gtx 1060
Rams - goodram 2x8gb 2400mhz
Disc SSD - adata-su800 256gb
Disc HDD - seagate barracuda 1tb
Power - silentiumpc vero L2 600W

Moje pytanie jest następujące, czy ten problem może być związany z jakąś wadą płyty głównej, czy to raczej jest wina czegoś innego, rzeczywiście tego visual c++ (tylko i tak nie mogę tego ręcznie zainstalować)? Instalowałem już na podobnym sprzęcie sterowniki MSI do płyty głównej i nie miałem żadnego problemu.
Jedyne sterowniki jakie mogę zainstalować to sterowniki od karty graficznej.

Bardzo proszę o wypowiedź, gdyż każda sugestia może być pomocna.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI sterowniki
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2018, 21:36:31 »

Witam

Moja propozycja:
1. Na nowo przeinstaluj Windowsa
2. Pozwól mu poinstalować wszystkie aktualizacje. Z 5 razy zrestartuj system i upewnij się że nic więcej nie chce instalować.
3. Ściągnij sterowniki ze strony swojego produktu na www.msi.com
    3a. Najlepiej w tej kolejności je zainstalować:
1.Intel chipset driver
2.Intel Rapid Storage Technology Driver
3.Intel Management Engine Driver
4. USB
5. LAN
6. Sterownik karty graficznej (najlepiej ze strony Nvidia)
7. Inne

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2018, 13:56:20 »

Hej,

Po złożeniu komputer tak naprawdę nie potrzebuje wielu sterowników z płytki. Zazwyczaj.
 Jak masz net - ściągasz wszelkie update'y z serwerów Windowsa Update. To załatwia większość, jeśli nie wszystkie problemy.
 Jak netu nie masz - instalujesz sterownik do sieciówki (co ciekawe, najlepiej z netu z naszej strony - no ale skoro go nie masz...)
  Sterowniki do grafiki rzeczywiście najlepiej ściągnąć od nVidii, ewentualnie Intela, jak ktoś używa tylko integry.
  Dołączane płytki ze sterownikami są zazwyczaj nieaktualne - trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zanim płytka trafi do Ciebie mija trochę czasu - ona nie jest tłoczona w Polsce, a update do sterowników jest wydawane dość często.
  Sterowniki najnowsze, które oferuje firma MSI masz na stronie swojego produktu. Nie oznacza to, że one zawsze będą najnowsze dla danego podzespołu - trzeba ich szukać na stronach producentów - np. sterowników do LANu.
  Bardzo prosimy nie podawać numerów seryjnych sprzętu na forum publicznym. Jak problem wymaga podania numeru seryjnego - podsyłamy na info.pl@msi.com.
   pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

stacho163

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2018, 19:02:21 »

Pomogło dokładnie tak jak napisaliście.
Trzeba zrobić update Windowsa do maxa, poresetować wiele razy i dopiero można zainstalować sterowniki.
Dziękuję bardzo  :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2018, 21:32:13 »

Nie ma problemu :)
Temat zamykam.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2018, 14:30:27 »

Hej,
   Świetnie, że problem rozwiązany. Miłego używania naszej płytki. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login