Autor Wątek: Wentylatory - przedwczesne użycie  (Przeczytany 287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

phoneutria

• Szeregowiec
  • *
  • :
Wentylatory - przedwczesne użycie
« dnia: 09 Lipiec 2018, 15:46:30 »

Witam. Podsiadam kartę graficzną MSI GTX 1070 GAMING X, i po włączeniu komputera, prawie że od razu włączają się wentylatory na pełne obroty, nie działają tak cichutko, jak powinny do 60 stopni. Co może być nie tak? Wentylatory hałasują już przy 38 stopniach.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Wentylatory - przedwczesne użycie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2018, 16:03:31 »

Witam

Sprawdź czy na pewno oba się kręcą. Może coś blokuje, lub wentylator jest uszkodzony (i karta przechodzi w tryb paniki).
Instalowałeś program typu MSI Afterburner? Zmieniałeś coś?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2018, 13:39:10 »

Hej,
   No one na początku się rzeczywiście włączają na chwilkę, ale to trwa rzeczywiście kilka sekund - potem powinny przejść w tryb pasywny. Jak wentylatory w Gaming X kręcą się w temperaturze 38 stopni non stop to karta może być do reklamacji. Spróbuj najpierw standardu w systemie - sterowniki i update systemu operacyjnego do najnowszego buildu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

phoneutria

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2018, 17:21:58 »

Tak - oba wentylatory kręcą się. Karta już w temp. 40 stopni włącza aktywne chłodzenie, więc coś jest nie tak, ale nie ma problemów z jej wydajnością. Co o tym myślicie?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipiec 2018, 18:24:12 »

Od początku tak się dzieje?
Masz zainstalowany Gaming App?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipiec 2018, 18:31:46 »

Hej,
  Prawdopodobnie jakiś czujnik fizycznie jest uszkodzony.
  Nie przestawiałeś nic w ustawieniach np. Gaming App, AfterBurnera, innych aplikacji firm trzecich? - Jeśli tak - zresetuj to do defaultów.
  Dla pewności - zainstaluj najnowsze sterowniki nVidia (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) i zobacz czy masz jakąś zmianę. A jeśli nie - będzie potrzebna reklamacja. Przypominam, że kartę graficzną reklamujemy w sklepie, w którym sprzęt został zakupiony.
   pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

phoneutria

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2018, 16:15:06 »

Nie mam zainstalowanego Gaming App, nic nie przestawiałem, MSI Afterburner działa w ustawieniach fabrycznych. Słuchajcie, dzisiaj w temperaturze 45 stopni karta działała pasywnie, więc o co chodzi? Raz działa prawidłowo, kilka razy nieprawidłowo.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2018, 18:11:22 »

Mogą być uszkodzone wentylatory. Takie zachowanie też kilka razy widziałem.
Jak znowu będą zachowywać się w nieodpowiedni sposób, nagraj filmik, wrzuć filmik na płytkę CD i zareklamuj kartę dołączając płytkę CD z nagraniem.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2018, 14:25:38 »

Hej,
  A robiłeś to co polecaliśmy? Może update jakiś Windowsa pomógł? :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland