Autor Wątek: Msi Gl62m RDX 1445PL Przerażająco wolny i problem z GPU  (Przeczytany 731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi Gl62m RDX 1445PL Przerażająco wolny i problem z GPU
« dnia: 14 Czerwiec 2018, 22:10:32 »

Witam,
Dzisiaj otrzymałem laptopa msi gl62m rdx1445PL jest to wersja z gpu gtx1050m 4GB  bez ssd i od samego początku przerażająco wolno się włącza, po włączeniu też wolno chodzi, powiedział bym że 10 albo 15 razy woniej niż mój stary laptop lenovo z50-70 , problem jest jeszcze z tym że brak możliwości zainstalowania sterownika do geforca przy próbie instalacji ze strony msi  otrzymuje komunikat, że jest nie odpowiedni z tą wersją Windows, a jest zainstlowany  Win10 home 64bit. Próbowałem też ze strony Gefoca tą samą wersję a także starszą ale otrzymuje w dalszym ciągu ten sam komunikat że jest nie odpowiedni z ta wersją systemu Windows. Przy aktualizacji Windowsa w większości aktualizacji pojawia się  błąd w tym sterownik ekranu Gforce  też dostaje błąd.  W końcu postanowiłem zresetować Windowsa do ustawień początkowych, ale tragicznie wolno to idzie mimo że wybrałem szybszą opcję przywracania ustawień początkowych to już chyba 5h to idzie i na 60% stoi już 2,5h.
Prosił bym o pomoc kogoś z pomocy technicznej?
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2018, 22:26:44 wysłana przez outsider9 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Msi Gl62m RDX 1445PL Przerażająco wolny i problem z GPU
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2018, 02:40:23 »

Witam

Sprawdź stronę swojego produktu na www.msi.com i zacznij od aktualizacji BIOS + EC.

Bez SSD i tak idzie w godzinę zainstalować system.
W jakiej kolejności instalujesz sterowniki?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2018, 06:00:49 »

przywracanie trwało jakieś 8h i 2-3h instalacja masakra,   teraz najpierw zrobiłem Windows update z tym że od nvidii aktualizacje błąd i  graficzne intela przyjął a gtx1050 nie, a później doczytałem gdzieś na necie żeby najpierw chipset później graficzne, dograłem chipset i próbuje graficzne ale za żadne skarby nie przyjmuje, zastanawiam się nad zwrotem tego sprzętu, trochę się boję robić update biosu żeby coś nie zepsuć. Masakra czemu takie chocki kolocki z tym występują.

Napsteros

• Kapral
  • *
  • :
    • Pomoc informatyczna
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2018, 12:03:30 »

Masz w Biosie włączoną opcje Fast Boot? Korzystasz z UEFI czy z CSM ? (Korzystaj wyłącznie z UEFI oraz Fast boot)
System po instalacji ma jak najbardziej prawo zamulać przez jakiś czas (aktualizacje etc).
Sprawdź czy system wcześniej nie dograł już jakichś sterowników i zdeinstaluj je.
Na Twoim miejscu zrobiłbym czysty instal i od razu po pierwszym uruchomieniu sterowniki chipset + grafika.
Gdy instalujesz system rób od nowa partycjonowanie. System utworzy sobie poszczególne partycje m.in do bootowania.
Skąd instalujesz system? Jak przygotowałeś obraz?

Sprawdź również Menedżerem zadań czy jakiś proces nie obciąża zbytnio systemu. Wolną pracę mogą też powodować nieodpowiednie sterowniki.

"a później doczytałem gdzieś na necie żeby najpierw chipset później graficzne, dograłem chipset i próbuje graficzne ale za żadne skarby"

Nie możesz sobie od tak dogrywać głównych sterowników. Instalujesz nowe sterowniki do grafiki, chipsetu. Stare deinstalujesz zupełnie i dopiero później chipset>intel>nvidia.

Dobrze, przed tym wszystkim tak jak wspomniał już kolega zaktualizować BIOS i EC.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2018, 12:09:34 wysłana przez Napsteros »
Programuję i szukam średników po nocach.
_
MSI GV62 7RD

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwiec 2018, 13:57:26 »

W biosie ustawienia włączone fast boot i UEFI,
   Przywracanie do ustawień fabrycznych trwało jakieś 8h Windows się sam instalował  po wybraniu tej opcji nie robiłem żadnego obrazu.  Sterowniki WIndows Update sam zainstalował w trakcie aktualizacji,  brakowało tylko jednego do grafiki bo widnieje jako nierozpoznana  dlatego skupiłem się na dograniu jej.
Teraz restartowałem laptop żeby zobaczyć do Biosu i włączenie trwało ponad 3 minuty ! 
Chciałbym dograć ten sterownik do karty graficznej,  robiłem ten test programem Intel-SA-00086 Detection Tool  i mam komunikat że This system is vulnerable ! na czerwono
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2018, 14:12:39 wysłana przez outsider9 »

MSI FAE 2

• Global Moderator
  • Kapitan
  • :
    • MSI Polska

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2018, 20:41:04 »

Witam

Sprawdź stronę swojego produktu na www.msi.com i zacznij od aktualizacji BIOS + EC.
Bios zaktualizowałem   EC też  dalej karty graficznej nie da się zainstalować   "ten sterownik graficzny NVIDIA nie jest zgodny z tą wersią systemu Windows"
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2018, 21:13:40 wysłana przez outsider9 »

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2018, 22:43:56 »

Poddaje się nie, dam rady tego zrobić nie wierzę że jest tu gtx1050m 4gb bo nie da się tego sterownika zainstalować !  zamieszczam screena z GPU-Z
Laptopa oddaje jako wadliwego niezgodność towaru z umową.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2018, 22:45:38 wysłana przez outsider9 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2018, 02:34:36 »

Też bym wymieniał. Nawet bez sterowników chipsetowych powinno działać w miarę normalnie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2018, 15:03:12 »

sterowniki wszystkie są zainstalowane oprócz od gtx1050 ,  więc grafika dedykowana musi być walnięta bo nie widzę innej możliwości. Nawet ze strony GefoRce autodetect nie potrafi zidentyfikować karty graficznej.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2018, 15:29:22 wysłana przez outsider9 »

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2018, 15:15:06 »

A próbowałeś zainstalować czystego Windowsa? Taki przypadek może też się zdarzyć gdy podczas instalacji sterowników wystąpił błąd i system cały czas "myśli" że instaluje sterowniki, ewentualnie nowsze sterowniki mają taki problem gdy nie jest zainstalowana przynajmniej aktualizacja do anniversary update ale tu sądząc po Twojej wypowiedzi aktualizowałeś system.

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwiec 2018, 15:50:37 »

postępowałem przez przywracanie systemu do ustawień fabrycznych, po czym system się zainstalował a następnie aktualizował i zabrakło mu tylko sterownika do karty graficznej bo nie przyjął tych  dwóch sterowników właśnie od geforca z updatu Windowsa.   Poprzednim razem zanim przywróciłem system do ustawień fabrycznych miała miejsce dokładnie taka sama sytuacja ten sam problem przy instalacji sterowników do grafiki.    W każdym razie ten WIndows który jest na tym komputerze nie przyjmuje sterowników do dedykowanej karty graficznej. 
 Podejrzewam że zostałem zrobiony w konia bo kupiłem tego laptopa na allegro od dużego sprzedawcy znanej marki 15000 komentarzy, jako nowy outletowy na zdjęciach było tylko że ma zapaćkany róg pokrywy klejem i niby jakieś pęknięcie, w opisie ślady kleju i otarcia. W rzeczywistości te ślady kleju były zrobione zwykłą naklejką jakby cenówką klej starłem palcem bez problemu ! w środku miało być wszystko sprawne ewentualnie po naprawie, ale nie ma śladów odkręcania śrubek jest plomba factory seal.  Ktoś świadomie z tej firmy wprowadził w błąd,  zrobili niby mankament ze śladami klejenia które w 1min usunąłem palcem a w środku okazał się bubel, uszkodzona karta graficzna .   gwarancja pisze że niby tylko 12 miesięcy rękojmi. Laptopa oczywiście zwracam
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2018, 15:58:11 wysłana przez outsider9 »

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwiec 2018, 17:30:45 »

Kilka screenów z proceswów instalacji karty graficznej.

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec 2018, 18:42:25 »

z przyjemnością jest mi to napisać ale problem rozwiązany  :)     co prawda laptop od wczoraj od godziny 14 przywracałem i uruchomiłem na całą noc manualnie  aktualizację bezpośrednio ze strony microsoftu  i pomogło :)   wykrywa gtx1050 4GB  i  sprawdziłem na forzie horizon 3   i  hula  aż miło na Ultra 30fps na wysokich 40fps  dzięki keiytom  na spokojnie przeanalizowałem tą kwestię z anniversary  myślałem że system sam się aktualizuje i instaluje wszystko co mu potrzeba a jednak nie.
Druga sprawa którą zauważyłem to procesor i5-7300HQ powinien mieć taktowanie od 2,5 - 3,5ghz w trybie turbo,  a u mnie pokazuje tylko od 2,5 do 2,5  czy instalacja jakiegoś sterownika lub oprogramowania może tu pomóc ? 

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwiec 2018, 18:53:31 »

https://ark.intel.com/products/97456/Intel-Core-i5-7300HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_50-GHz
Max Turbo Frequency
Max turbo frequency is the maximum single core frequency at which the processor is capable of operating using Intel® Turbo Boost Technology. Frequency is measured in gigahertz (GHz), or billion cycles per second.

3.5GHz dotyczy tylko jednego rdzenia.

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Czerwiec 2018, 15:37:43 »

Testuję od wczoraj ten notbook na grze  i to co zauważyłem to niepokoją mnie przycięcia które występują na Forza Horizon 3,  gra przycina jakby notorycznie lub co parę sekund  tak że nie da się spokojnie grać,  w zależności od ustawień osiąga do 60fps  i tnie nawet jak nie występują spadki fps     czasem też występują spadki np: z 50 do 35 lub do  25.  Czasem spadek do 1, ale gra przycina tak czy inaczej nawet jak nie widać spadków fps.   Wykorzystanie GPU 100% procesora od 74% do 99% pamięć od 82% . Temp GPU 63%    CPU 71%.   Nie wiem co z tym robić, bo nie wiem czy ten laptop jest sprawny czy nie.   Na moim obecnym lapku  z kartą grafiki gt840m z 4GB osiągam od 17-27fps a mimo to mi się płynniej gra, a tu niby mocny sprzęt a nie da się pograć. Z tego co kojarzę to na xbox one mi się 100 razy lepiej grało na 30fps płynność idealna niż na tym lapku co mi pokazuje 45-55fps i ścinki albo klatkowanie.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2018, 15:42:58 wysłana przez outsider9 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Czerwiec 2018, 18:31:23 »

Hej,

Wyślij zrzut z aplikacji MSI Help Desk na info.pl@msi.com - obejrzymy w pomocy technicznej jak tam u Ciebie wygląda system.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Czerwiec 2018, 21:52:40 »

Ogólnie Forza ma problemy ze spadkami czy przycinkami, spróbuj sobie poustawiać priorytety, wykorzystanie procesora itd. np. tak jak tu:

ewentualnie na stronach dotyczących tej gry jest sporo poradników jak sobie z tym poradzić.

Osobiście proponowałbym Ci jeszcze zainstalować "czystego" Windowsa pobranego ze strony MS a nie poprzez przywracanie systemu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec 2018, 13:46:38 »

Hej,

Ano co prawda to prawda - sporo ludzi narzeka na fpsy w tej grze. I ostatnio, nie tylko w tej grze. Update'y Windowsa...
  Dostaliśmy zrzucik od Ciebie - obejrzymy i damy znać. A Ty w międzyczasie, jeśli możesz, powalcz z co kolega powyżej wkleił i dać tu znać, czy jest poprawa.

pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2018, 14:13:22 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec 2018, 19:25:33 »

to są jakieś jaja albo nie wiem   raz chodzi  w miarę płynnie nawet jeśli ma 24-30 fps na Ultra bez synchoronizacji pionowej ustawione na 30klatek i gram  i jest ok.  Innym razem albo później pojawiają się te przycięcia   jak się schrzani to nawet na najniższych ustawieniach ścinki są co chwile.   
Dzisiaj uruchomiłem The Crew 2 bete i śmiga pięknie mam 32-34fps wszystko na Ultra płynność fajna i żywe kolorki na tej matrycy.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec 2018, 19:30:10 »

To nie są jakieś jaja, tylko optymalizacja (a raczej jej brak) w tej grze.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Czerwiec 2018, 12:58:49 »

Hej,
  Ten zrzut który wysłałeś jest jakiś dziwny - edytowałeś go w jakikolwiek sposób? Brak tam informacji o zainstalowanych sterownikach nVidia, zresztą nie tylko ich. Masz możliwość porządnie przeinstalować system operacyjny, update'ować go porządnie zainstalować najnowsze sterowniki do Intela/nVidii ściągane ze stron tych producentów?
  Mnie tu wszystko "pachnie" koślawym - najnowszym updatem Windowsa.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Czerwiec 2018, 15:08:19 »

nie edytowałem, jedynie usunąłem u dołu klucz do Windowsa,   nie mam możliwości przeinstalowania systemu, tylko w takim trybie że się uaktualni online ta wersja która jest,   sterowniki ściągnięte były ze strony producentów. Musiałbym  format C: zrobić i mieć obraz gołego Windowsa na zewnętrznym dysku i przez USB instalować tak ?
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2018, 16:02:07 wysłana przez outsider9 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Czerwiec 2018, 15:25:16 »

Hej,
  Przeinstaluj jeszcze raz sterowniki do Nvidii i Intela, ściągając najnowsze - bo jak mówiłem, w/g tego zrzutu to nie masz ich w ogóle zainstalowanych.
  Skoki wydajności mogą być spowodowane temperaturą - spróbuj ją pomierzyć hwmonitorem w trakcie grania na przykład. Ja się nadal będę upierał, że to Windowsy jednakże (lub sterowniki nVidia/Intel).

MSI FAE Poland

outsider9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Czerwiec 2018, 16:10:22 »

no widzisz a były instalowane sterowniki na 100%,   robiłem 2 dni wcześniej testy w różnych programach do testów, zdajesie że w OCCT to był w teście na low  to test się zakończył szybko ponieważ temperatura na 2 jądrze procesora została przekroczona o kilka stopni. W innym teście jakieś błędy były.   Teraz przywracam ten komputer do ustawień początkowych.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2018, 16:57:33 wysłana przez outsider9 »

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Czerwiec 2018, 20:56:36 »

Najlepiej pobierz sobie najnowszą wersję stąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i zainstaluj czystego Windowsa, stracisz mniej czasu niż na przywracanie i późniejsze aktualizacje...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Czerwiec 2018, 12:37:37 »

Hej,

Daj znać czy się udało coś osiągnąć reinstalką.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland