Autor Wątek: Nightblade 3 VR7RC-032EU - CPU fan error Please check  (Przeczytany 1030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

raiden1306

• Szeregowiec
  • *
  • :
Nightblade 3 VR7RC-032EU - CPU fan error Please check
« dnia: 11 Czerwiec 2018, 09:06:45 »

Jest to sprzęt nabyty w jednym ze sklepów "Neonet" w Polsce. Około 3 tygodni temu

Obecnie nie mam nawet zbytnio możliwości sprawdzić specyfikacji szczegółowych na pc. Nie chce go przegrzać niepotrzebnie
W skrócie procesor I5-7400
karta grafiki - GTX 1060 Gaming DDR5 6GB
płyta główna  Intel B250

Generalnie problem się pojawił w momencie wyjścia z tryby uśpienia. Komputer się zresetował i przed załadowaniem Windowsa wyskoczył owy problem tzn, "CPU fan error"
Sprawdzałem w biosie niby widzi wentylatory 2 CPU i System, aczkolwiek na tym pierwszym ciągle 0 RPM. Niczego tam nie zmieniałem. Po czym jeszcze zainstalowałem program FanSpeed wersji nie jestem w stanie teraz podać. I ku mojemu zdziwieniu tam już żadnego wiatraczka nie widzi.

Wniosek się nasuwa jeden, musiało pójść jakieś przepięcie i wiatrak się spalił lub coś podobnego.

Wiec nie jest to raczej coś co moge sam zrobić albo nawet sprawdzić. I takie 3 pytania się pojawiają. Czy pozostaje mi tylko reklamowanie? I czy mogę to po prostu zrobić w sklepie w którym PC został zakupiony.
A także słyszałem ze przy wysyłaniu pc przez kuriera powinno się wykręcać kartę grafiki. Ze względu na masę i dość duże niebezpieczeństwo że może się urwać. A w tym wypadku jest to wykluczone ze względu na plombę.

Dziękuje za odpowiedz

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Nightblade 3 VR7RC-032EU - CPU fan error Please check
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:00:04 »

Witam,

Możesz reklamować. Najszybciej będzie w sklepie w którym go kupiłeś.
A z grafiką to nic nie musisz wykręcać, nic się nie urwie. Wysyłałem komputer za granicę i wszystko było ok. Ba! Nie możesz, bo jest plomba. I lepiej jej nie zrywać żeby na Ciebie sklep nie zwalił winy.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI Support

• Global Moderator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: Nightblade 3 VR7RC-032EU - CPU fan error Please check
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2018, 09:15:27 »

Uszkodzony wentylator . Reklamuj .