Autor Wątek: Z370 Gaming Plus i Bios 7B61v13  (Przeczytany 279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malakaj

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z370 Gaming Plus i Bios 7B61v13
« dnia: 15 Maj 2018, 23:06:35 »

Witam wszystkich
Mam pytanie, jestem posiadaczem płyty Z370 Gaming Plus i Procesora I7-8700 ( wersja bez K , mnożnik zablokowany). Zastanawiam się nad aktualizacja biosa ze względu na zabezpieczenia ale na forach piszą że istnieje problem z napięciami po aktualizacji. Więc jeśli posiadam procesor z zablokowanym mnożnikiem nie podatnym na podkręcanie przez użytkownika to czy mogę bez nerwów zaktualizować biosa?
Ps. widziałem że jest wersja beta biosa która  naprawia problem napięcia ale to nadal beta.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz ;) :D

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Z370 Gaming Plus i Bios 7B61v13
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2018, 04:53:39 »

BETA po prostu naprawia ten błąd z napięciami, a w 99% to ta sama "oficjalna" wersja. Oczywiście możesz czekać aż BETA zostanie wypuszczona jako oficjalna "stabilna". Często jednak BETA jest bardziej stabilna niż te oficjalne wersje :)

Szczerze mówiąc, to nie ma zbytnio sensu flashować BIOS jeśli wszystko działa. A zabezpieczenia to cóż, kwestia jak bardzo boisz się znikomego ataku. Osobiście mam te zabezpieczenia tam gdzie zeszłoroczny śnieg :)

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z370 Gaming Plus i Bios 7B61v13
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2018, 15:04:56 »

Hej,
  Zabezpieczenia są ładowane w systemie bezpośrednio - jeśli mówimy o microcode i Windows - wystarczy poszukać info na ten temat. A jak napisał @Nichrome - jak działa - to update nie jest niezbędny. :-)
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login