Autor Wątek: Laptop GP72M 7REX-1275PL i dysk SSD PLextor M8Pe(G) 256GB  (Przeczytany 248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bolo_1976

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam
Czy ktoś może miał możliwość sprawdzić czy dysk SSD PLextor M8Pe(G) 256GB będzie pasował do Laptopa MSI GP72M 7REX-1275PL. I nie chodzi mi o specyfikację bo to się zgadza. Ten dysk ma sporej grubości radiator - czy w tym laptopie jest na tyle miejsca, żeby go zmieścić ? Miał ktoś możliwość sprawdzenia tego ?
Pozdrawiam !

bolo_1976

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Laptop GP72M 7REX-1275PL i dysk SSD PLextor M8Pe(G) 256GB
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2018, 14:38:50 »

Witam
Dysk kupiony, mieści się bez żadnego problemu. System przeniesiony z HDD na SSD też bez żadnego problemu. Windows uruchomiony, zaktualizowany działa ok. Transfery standardowe dla tego dysku 2200-850/900. Nie było czasu potestować jeszcze więcej, sprawdzić temperatur. Dopiero przez weekend będzie czas. Działa ze starym dyskiem i system szybko startuje bez problemu z SSD.
Więc wszystko jest ok - z dwoma zastrzeżeniami, które na razie nie miały wpływu na działanie ale mnie zastanawiają i muszę o tym poczytać jak tylko będzie czas bo widziałem, że zdarzają się takie problemy.
Po pierwsze - dysk jest niewidoczny w biosie (jest widoczny tylko menu wyboru boot skąd ma system startować).
Po drugie - po uśpieniu system się nie uruchamia.
Nadmienię, że nie robiłem jeszcze update biosu, firmware dysku, Intel ME FW Update Tool, EC Firmware.
Może ma ktoś jakieś szybkie rozwiązanie tych dwóch problemów, ewentualnie jakieś uwagi ?

bolo_1976

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj 2018, 14:36:20 »

Witam
Po aktualizacji biosu i wszystkich innych firmware dysk nadal nie jest widoczny w "Storage information" w biosie. Ale nie ma to żadnego wpływu na działanie. Jest widoczny w menu boot razem z dyskiem HDD. Na starym dysku też mam jeszcze system i po zmianie kolejności bootowania mogę uruchamiać Windowsa z obydwóch dysków.
Jeśli chodzi o tryb uśpienia wystarczy włączyć w Windows "uśpienie hybrydowe" i problem znika.
Nie napotkałem żadnych innych problemów. Dysk jest szybki, wszystko chodzi płynnie i bezproblemowo.

Pozdrawiam

MSI FAE 2

• Global Moderator
  • Kapitan
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2018, 01:15:44 »

Super ,ze wszystko działą bez problemu. Dzięki za aktualizacje postów. Temat zamykam