Autor Wątek: Z170A KRAIT GAIMING 3X brak BOOTMGR po aktualizacji BIOSu  (Przeczytany 797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z170A KRAIT GAIMING 3X brak BOOTMGR po aktualizacji BIOSu
« dnia: 01 Sierpień 2018, 09:11:18 »

Dzień dobry

Ustawienia nowsze to zazwyczaj ustawienia lepsze. Chcąc usprawnić kompa wgrałem mu najnowszy BIOS. Wszystko przebiegło gładko - ściągnąłem pliki ze strony MSI, wgrałem na pendriva, po wejściu do biosu ustawiłem aktualizację - poszło gładko.
Niestety po uruchomieniu komputer krzyczy że brakuje mu BOOTMGR. System mam na dysku M.2. Nie daje się on ustawić jako dysk startowy. Myślałem że jak odepnę pozostałe dyski to coś zmieni. Owszem zmieniło - komunikat jest - nie znaleziono systemu na zainstalowanych napędach.

Płyta - Z170A KRAIT GAMING X3
Bios aktualny - E7A11IMS.2B0 

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z170A KRAIT GAIMING 3X brak BOOTMGR po aktualizacji BIOSu
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2018, 11:57:49 »

Witam,
  A to nie problem z ustawieniami bootmode UEFI/Legacy (ewentualnie windows 10 whql support enabled/disabled).

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Z170A KRAIT GAIMING 3X brak BOOTMGR po aktualizacji BIOSu
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2018, 12:18:19 »

Możesz też spróbować odpalić system z innego dysku (o ile posiadasz),po odpaleniu windy użyj programu "EasyBCD"
jak dysk M2 będzie widoczny w systemie,program pokaże Ci dwie wersje systemów (te same na innych dyskach),ustawiasz priorytet na M2 i resetujesz kompa.