Autor Wątek: MSI gp 62m - problem z HDMI  (Przeczytany 340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin809

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI gp 62m - problem z HDMI
« dnia: 06 Maj 2018, 03:29:06 »

tak jak wcześniej pisałem że mam problem z hdmi jedynie na MSI w dwóch grach to ta lista się powiększa szkoda że sprzedałem acer aspire 5 był niezawodny fakt miał słabsze paramtry ale nigdy nie miałem takich problemów jak z MSI już wymieniałem z 4 laptopy  na te same MSI i nadal to samo niestety zauważyłem błędy za późno żeby go oddać i muszę się go trzymać . Światowa marka a laptop starszy o 3 lata nie miał takich problemów .Bardzo zawiodłem się na tej marce która bardzo motywowała żeby ją kupić. Wcześniej miałem z hdmi i dwoma grami teraz mam problem z przerywnikami w grze nie wczytuje ich tylko pomija. Pasja MSI jest tylko brak dopracowania . Niestety musiałem napisać to bo przecież ile to można wytrzymać z tyloma błędami na MSI
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2018, 02:33:53 wysłana przez MSI FAE »

keiytom

• Pułkownik
  • :
Odp: MSI gp 62m najgorsza marka na jaką trafiłem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2018, 03:41:48 »

A może wystarczy wpisać w Google np.: "Witcher can't play using HDMI" i zobaczyć, że to nie jest problem sprzętowy tylko z grą

marcin809

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2018, 03:48:26 »

powiem ci takinstalowałem to samo na laptopie msi którego miałem już chyba z 4 raz i ciagle to samo a acer nie miał takich problemów . trudno kupiłem jeszcze raz gre niech strace  i nadal to samo i co ty na to ostatnio glos nie dzialal w the walking dead i game of throne i nie chciała się włączyć gra . skoro wiedzmin nie odczytuje hdmi to jakim cudem gralem na hdmi przez acera .próbowałem różnych opcji sterowniki i instalacja gier od nowa ciągle to samo
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2018, 03:52:04 wysłana przez marcin809 »

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2018, 04:00:41 »

Jak napisałem wpisz sobie w Google odpowiednie frazy i poszukaj odpowiedzi na forach danych gier ponieważ w 99% nie są to problemy sprzętowe tylko wywołane brakiem optymalizacji czy zgodności z nowym sprzętem, w Wiedzminie na problemy z HDMI pomaga w większości przypadków uruchomienie go w okienku a nie na pełnym ekranie.. co do problemów z dźwiękiem to też opisane wiele sposobów tego rozwiązania. Co do grania na innych komputerach to ja dawno, dawno temu grałem np. w Setlers a na nowym kompie nawet mi się nie chce uruchomić, chyba też będę musiał pomyśleć nad wymianą bo nie działa mi gra która nie ma w zasadzie żadnych wymagań ;)

marcin809

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2018, 04:11:16 »

no tak piszesz ze w okienku otworzyć ale mam tak samo ustawione jak na acer. watpie żeby pare gier zle mi dzialalo bo tworcy zle zrobili gre zapomniałem dodac znajomi maja takie same parametry pc i jeszcze większe i jakos działa im normalnie a mój  4 laptop msi ciagle ma te same bledy .

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2018, 04:23:32 »

https://www.google.pl/search?q=Witcher+can't+play+using+HDMI&ie=&oe= Około 110 000 wyników (0,23 s) na stronie CDProjekt 500 tematów od razu znajduje na Reddit jeszcze więcej, na steamie to samo. I patrz niektórzy producenci "zapominają" przez kilka lat zoptymalizaować gry, bo ludzie zamiast pisać na forach gier piszą cały czas na forach producentów komputerów, kart graficznych, systemów i czasem ci producenci ulegają presji i wprowadzają jakaś poprawkę która doprowadzi do tego żeby np. LoL dobrze działał a spowoduje, że np. CS się wysypie..
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2018, 04:26:33 wysłana przez keiytom »

marcin809

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwiec 2018, 14:00:17 »

trochę czasu minęło bo zapomniałem hasła i tu nie wchodziłem. Mniejsza z grami co miałem z nimi problem który ciągle trwa ale dopatrzyłem się po ostatnim moim wpisie że usb kiepsko łączy delikatnie dotknę i już mi nie działa np. myszka lub klawiatura .4 laptopy wymieniałem msi ten sam model i te samo usb źle działa . Jeszcze czasem nie działa klawiatura od laptopa i wbudowana myszka touchpad chyba tak ;p . Do głośnego buczenia można się przyzwyczaić podczas grania i czasem ma skoki procesora tak bez powodu np. jak oglądam na yt  czasem nic nie robie na nim  i zaczyna szaleć wiatrak

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI gp 62m - problem z HDMI
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec 2018, 02:33:31 »

Problem z klawiatura i touchpadem oraz USB wywołują ostatnie aktualizacje Windows Update.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

marcin809

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2018, 17:49:01 »

jak aktualizacja windowsa może mieć wpływ na usb skoro w laptopie mam ich 3 a 2 z nich działa poprawnie tylko to jedno jak się poruszy się delikatnie  np nadajnik bluetooth to rozłączy. W sklepie wymieniałem 4 razy laptopa i te same usb źle działa a na wymianę jest zdaje się 14 dni .Czyli mam ten problem z tym usb 2 miesiące z 4 laptopami a trochę aktualizacji wyszło przez ten czas i nic się nie zmieniło .to jak nie będę dotykać tego nadajnika bluetooth to znaczy że update windowsa jest dobry a za sekundę jak lekko dotknę ręką bluzą itp to już sterowniki nagle są złe? to wina wykonania a nie windowsa na te usb .zresztą sam koleś jak wymieniałem pierwszy raz laptopa to wyraźnie powiedział że usb jest wyrobione

MSI FAE 2

• Global Moderator
  • Sierżant
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwiec 2018, 18:43:13 »

Czy inne urządzenia też ci rozłącza ? Czy tylko ten nadajnik. W 4 komputerach ten sam objaw? Nie sądzę .

keiytom

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwiec 2018, 20:29:38 »

14 dni na odstąpienie od umowy jest podczas zawierania jej na odległość. Sądząc po twoich słowach "zresztą sam koleś jak wymieniałem pierwszy raz laptopa to wyraźnie powiedział że usb jest wyrobione" obstawiam, że nie zawierałeś ją na odległość. I tu dwie sprawy, podaj może nazwę tego sklepu każdemu przydałaby się informacja o sklepie który bez zbędnych "problemów" wymienia od razu sprzęt na inny po podejrzewaniu usterki zamiast wysłać go do serwisu w celu weryfikacji. Druga sprawa skoro wymieniali ci go już cztery razy to na pewno wymienią ci go po raz piąty z tym, że teraz sprawdź go przed odbiorem. Swoją drogą trochę dziwne, że w tym sklepie sami ci tego sprawdzenia nie zaproponowali zwłaszcza gdy wiedzieli o tym, że już 3 raz go zwracasz ;)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Czerwiec 2018, 14:59:30 »

Hej,

Reklamowałeś sprzęt? Wysyłałeś do serwisu? Wrócił zepsuty? Proszę, opisz swoje problemy klarowniej, punkt po punkcie - postaramy się pomóc. Możesz napisać na info.pl@msi.com mejla z numerem seryjnym - będziemy mogli oglądać jak to wyglądało w serwisie. Samo narzekanie 'nie działa MSI' nie prowadzi do rozwiązania niczego.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login