Autor Wątek: Trident 3 7RB-209EU-porty hdmi  (Przeczytany 1223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rony4

• Sierżant
  • **
  • :
Trident 3 7RB-209EU-porty hdmi
« dnia: 01 Maj 2018, 14:56:07 »

witam w moim komputerku mam patrząc z tyłu z uwagi na posiadana grafikę 1050ti, w grafice jeden port hdmi potem jest port vr link następnie za gniazdem zasilania kolejny port hdmi wychodzący z płyty głównej.
Czy można z niego korzystać, bo podłączyłem tv do tego portu natomiast gniazdo karty hdmi zlinkowałem kablem z zestawu z gniazdem vr link.Niestety po włączeniu obraz się nie pojawił.
W takim razie jak ożywić gniazdo hdmi wychodzące z płyty głównej?czy jest wogóle aktywne?czy to atrapa?w menager urządzeń nie znalazłem żadnych sterowników ani info by była dostępna jakaś karta graficzna wbudowana w płytę?czekam na odpowiedź ???

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Trident 3 7RB-209EU-porty hdmi
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2018, 19:58:06 »

Witam

O ile się nie mylę, to VR Link (HDMI) jest właśnie tym złączem z tyłu karty graficznej.

Porty HDMI, DP czy VGA wychodzące z płyty głównej pozostaną nieaktywne. W końcu masz dedykowaną kartę graficzną.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

rony4

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2018, 14:46:29 »

witam
trochę dziwna ta sprawa tego portu hdmi wychodzącego z płyty głównej gdyż, faktycznie ani w biosie ani w menager urządzeń ani w ustawieniach grafiki grafika z płyty głównej nie jest dostępna, ale jak się wchodzi w zainstalowane programy widać sterownik intel graphic card więc nie rozumiem?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2018, 14:53:06 »

Widać, ale nie jest używana.
Spróbuj:
Advanced -> Integrated graphics configuration -> IGD Multi monitor => ENABLED.
Info mam ze swojego BIOSu, nie wiem czy dotyczy to również Tridenta.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2018, 07:27:14 »

Hej,

Nie bardzo rozumiem problemu, ale jak masz osobną grafikę, to gniazdko na płycie nie powinno być aktywne, póki nie wyjmiesz grafiki z komputera.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland