Autor Wątek: B350 PC MATE Jaki ram?  (Przeczytany 592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

reliantification

• Szeregowiec
  • *
  • :
B350 PC MATE Jaki ram?
« dnia: 16 Kwiecień 2018, 02:31:10 »

Witam, posiadam taki oto komputer:

Procesor: AMD Ryzen 1800X na standardowych taktowaniach
Płyta Główna: MSI B350 PC MATE
Zasilacz: Corsair VS 650W 80 Plus Silver
Dyski twarde: SSD M2 Silicon Power 240GB & Toshiba Sata3 2TB 7200RPM
GPU: Gigabyte GTX 960 4GB OC Edition
Obudowa: SPC Regnum RG2W

Jestem bardzo zadowolony z waszej płyty, w cenie 295 złotych otrzymałem produkt jakościowo dorównujący płytom z przedziału 450-600zł. Otóż chciałbym teraz zakupić pamięci ram, zależy mi na tym aby był w jednej kości 16GB, aby był maksymalnie przyszłościowy, ponieważ na jesień pamięci RAM mają podobno stanieć, więc dokupiłbym później kolejną szesnastkę aby mieć 2x16GB w dualu, 4x8GB odpadają ponieważ miałbym już zajęte wszystkie sloty na RAM. A bardzo zależy mi na tym aby komputer był maksymalnie przyszłościowy, bo pamięci są teraz bardzo drogie, a zapotrzebowanie gier na RAM stale rośnie. Otóż przeglądałem listę kompatybilnych RAMów, i tych w kości 16GB z listy w Polsce nie ma już za dużo, na wielu stronach są już wyczerpane zapasy. Zależy mi aby ram miał minimum 2800MHz taktowania, ponieważ pod AMD Ryzen nie ma sensu kupować ponoć pamięci o niższym taktowaniu. Przeglądałem wiele ofert, są ADATY XPG Z1 1x16, Corsair Vengeance 1x16 ale znalazłem też kość HyperX Predator 1x16GB 3000MHz, i tutaj nasuwa się moje pytanie. Czy taka kość podejdzie do mojego PC bez żadnych problemów? Na liście kompatybilnych jest taka kość wpisana, tyle że wersja 8GB. Znalazłem też w bardzo dobrej cenie Goodram IRDM X (Linki poniżej) ale nie wiem czy one by działały bez problemu na mojej płycie. Proszę o pomoc, ponieważ nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia.
HyperX:
https://www.komputronik.pl/product/394565/hyperx-predator-16gb-1x16gb-3000mhz-ddr4-cl15-xmp-dimm-.html
GoodRAM:
https://www.komputronik.pl/product/451805/goodram-irdm-x-16gb-czarny-1x16gb-3000mhz-ddr4-cl16-18-18-dimm-.html

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: B350 PC MATE Jaki ram?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:53:10 »

Witam

1 kości nie ma sensu kupować. DDR4 jest bardzo upierdliwe, i jak dołożysz "identyczną" za rok czy dwa, to się będzie sypać system.
A to czy RAM jest na liście QVL czy nie, to nie ma znaczenia. MSI nie jest po prostu w stanie sprawdzić wszystkich zestawów RAM dostępnych na rynku.
I oczywiście, prędkość ma najmniej znaczenia, szczególnie w grach.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.