Autor Wątek: MSI Gl72M 7REX uszkodzony?  (Przeczytany 423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rolo129

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Gl72M 7REX uszkodzony?
« dnia: 15 Kwiecień 2018, 12:17:59 »

Witam!
Przeszukałem chyba cały Internet i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy.
Kupiłem wyżej wymieniony laptop bez systemu i w momencie, w którym go dostałem, rozebrałem go w celu wymiany dysku na SSD ( oryginalnie w środku jest 1TB HDD ), by na nim postawić system i mieć spokój na przyszłość. Czytałem że taka operacja nie odbiera gwarancji. Włożyłem nowy dysk i laptop nie odpala. Nie włącza się żadna kontrolka LED, nie słychać wiatraków, ekran pozostaje czarny. Cegła. Moim błędem było to, że nie wyłączyłem laptopa nawet na chwilę na oryginalnym dysku i teraz nie wiem, czy od początku wszytko było okej.
Wróciłem do oryginalnego dysku, żeby włączyć laptop i na nim postawić system, ale problem pojawia się i tutaj. Laptop nie reaguje na nic.
Zasilacz sprawdziłem. Napięcie na nim jest w porządku. Nie jest to pierwszy laptop który rozbierałem i wszystko robiłem bardzo ostrożnie, więc nie wiem w czym może być problem.
Ktoś jest w stanie mi pomóc?
Z góry dzięki i pozdrawiam!

Killer85

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI Gl72M 7REX uszkodzony?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2018, 12:22:40 »

Witam

Reklamuj...

MSI GV62 i5-7300HQ,12GB,1TB+SK Hynix PC400 512GB(3D MLC)PCIe NVMe+Gelid SubZero,GTX1050Ti 4GB,WIN 10 HOME 64BIT

rolo129

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2018, 12:30:04 »

Myślałem, że to może moja wina, skoro nie instalowałem na nim tego freedosa, ale stwierdziłem, że po co, skoro na nowym dysku musiałbym robić to samo?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:49:16 »

Hej,
  No wymiana dysku nie jest operacją strasznie trudną i rzeczywiście - prawidłowo przeprowadzona - nie pozbawia gwarancji. Rozumiem, że po kupieniu sprzętu nawet go nie włączyłeś - przed montowaniem dysku? Może rzeczywiście od początku była jakaś wada fabryczna - chociaż to mocno wątpliwe. W tym momencie chyba nie pozostaje nic innego jak tylko zgłoszenie sprzętu na serwis MSI.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2018, 16:55:20 »

Witam

Sprzęt jak najbardziej może być DOA.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

rolo129

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:56:14 »

To możliwe. Gdyby było coś nie tak z dyskami, włączył by się chociaż na chwilę bez dysków, tak. A jak już wyjmowałem swój dysk SSD, żeby włożyć oryginalny, sprawdziłem czy laptop odpadli i dalej nie było reakcji. Oddam go na gwarancję i zobaczymy co będzie. Dam znać tutaj.
Nie mam doświadczenia z reklamacjami; jaki jest mniej więcej czas na otrzymanie laptopa z powrotem?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:14:00 »

Czas..
Szczerze mówiąc, to najszybciej może być jeśli podjedziesz z lapkiem do sklepu na wymianę.
A naprawa, to różnie. Zależy jak bardzo serwis zarobiony. I jaka decyzja będzie (naprawa/wymiana).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

rolo129

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:23:34 »

Rozumiem że mogą go wymienić zamiast naprawiać, tak? Dostanę w takim przypadku ten sam sprzęt? Kupiłem go w fajnej konfiguracji i za dobrą cenę.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:32:13 »

Wymiana powinna być na taki sam model, a w przypadku braku, to na coś lepszego.
Przedzwoń do sprzedawcy czy Ci wymieni wadliwą sztukę, a jak nie, to do MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2018, 15:32:38 »

Hejka,

Laptop do naprawy/gwarancji można zgłosić bezpośrednio do nas - http://cs.msi.com/
  Cała procedura pewnie trochę potrwa - zwłaszcza logistyka. Najszybciej to by było jakbyś przyjechał bezpośrednio do nas, na Bielany Wrocławskie i oddał laptop do serwisu. I potem zapewne odebrał. No ale wiem, że nie każdy sobie na to może pozwolić - stąd cs.msi.com .
  No i oczywiście nie ustaliliśmy skąd problem się wziął, serwisanci będą to musieli ocenić/sprawdzić. Co do pytań o naprawy laptopów można pisać na serwis@msi.com

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

rolo129

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2018, 22:29:38 »

Laptop leci do Was kurierem w czwartek. Z Niemiec (Tu mieszkam)! Mam nadzieję że wszytko pójdzie gładko i sprawnie.
Mam jeszcze pytanie. Można, odpłatnie oczywiście, zlecić wymianę klawiatury na Polską? Zrobione było by to za jednym razem.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwiecień 2018, 15:49:00 »

Hej,
  Zapewne można. Pewnie zależy od dostępności. Pisz na serwis@msi.com, podając numer seryjny sprzętu (tu, na forum, go nie podawaj).

MSI FAE Poland