Autor Wątek: Problem z instalacją w10 z pendrive na płycie z370  (Przeczytany 761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrian.zak94

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z instalacją w10 z pendrive na płycie z370
« dnia: 11 Marzec 2018, 23:55:02 »

Mam problem z instalacją systemu w10 z pendrive system oczywiście oryginalny, lecz problem w tym jak ustawić dobrze biosa by móc go w końcu zainstalować.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problem z instalacją w10 z pendrive na płycie z370
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2018, 02:24:28 »

Witam

W BIOS najlepiej ustaw Boot mode select: UEFI (bez Legacy), oraz włącz opcję WHQL Win10 support.

UEFI będzie w:
Settings=> Boot

WHQL w:
Settings=> Advanced=>Windows OS Configuration

Reszta to Twój pendrive jako urządzenie #2, a dysk na który chcesz zainstalować jako #1.
Podczas odpalania, wciskaj F11 (zamiast Delete jak do BIOS)  i wybierz pendrive.
Najlepiej jeśli pendrive przygotujesz za pomocą Microsoft Media Creation Tool >>KLIK<<

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

adrian.zak94

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2018, 19:58:06 »

Pendrive mam z zakupionym już Windowsem na nim że sklepu więc nie muszę nic z nim robić, zaraz przetestuję.

adrian.zak94

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2018, 20:11:06 »

Próbowałem dokładnie tak jak napisałeś i nic to nie dało nadal jest problem i nie chce w ogóle załączyć instalacji systemu :-\

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2018, 20:19:20 »

Pendrive mam z zakupionym już Windowsem na nim że sklepu więc nie muszę nic z nim robić, zaraz przetestuję.
Już z tymi ich pendrive'ami były problemy.
Weź zwykły pendrive 8GB/16GB i przygotuj tak jak wcześniej napisałem.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marzec 2018, 19:18:18 »

Hej,

Windowsy są sprzedawane czasami na takich penach, że nie da się włączyć instalacji UEFI - trzeba to zrobić w legacy. Albo stworzyć samemu pendrive'a instalacyjnego właśnie z media creation tool na przykład. W trakcie instalacji wpiszesz kod produktu i po problemie.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login