Autor Wątek: Zakup msi do 6000zł  (Przeczytany 408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darekschabi123

• Szeregowiec
  • *
  • :
Zakup msi do 6000zł
« dnia: 08 Marzec 2018, 16:15:25 »

Witam przymierzam się do kupna laptopa do gier 17 calowego MSI myślę nad tym
https://www.x-kom.pl/p/391031-notebook-laptop-173-msi-gp72mvr-i7-7700hq-16gb-1tb256ssd-gtx1060.html

czy jest sens dokładać pare zł do innego modelu czy ten wystarczy i nie padnie po np roku działania bo z paru opinii znajomych wiem, że msi lubią odmówić posłuszeństwa po np 2 latach użytkowania ( padnie jakiś podzespół).

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Zakup msi do 6000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2018, 01:11:01 »

Witam

Model wg mnie całkiem dobry. Osobiście nie doświadczyłem żadnych problemów z laptopami MSI, kilku znajomych też nie.

A co do podzespołów, ujmę to tak...
RAM produkowany przez Samsung/Hynix (lub inny producent, zależy co akurat używane jest przez OEM), SSD pewnie Toshiba lub Samsung jeśli to PCIe SSD, HDD od HGST lub Seagate. Karta graficzna Nvidia, procesor Intel. Zasilacz Delta, klawiatura Steelseries. Jedyne w sumie co może paść z podzespołów MSI to płyta główna   ;)

To jest elektronika. Jednemu będzie działał wieki kawałek sprzętu przez lata, innemu 5 razy w okresie gwarancyjnym padnie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Zakup msi do 6000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2018, 20:16:34 »

Hejka,

Bardzo fajny sprzęt. Czy jest sens dokładać - zależy od tego do czego dokładnie będziesz używał sprzętu. Tu, w tym modelu, masz mniej więcej wszystko, żeby gierki uciągnąć na przyzwoitych detalach.
 Jeśli chodzi o "padanie po dwóch latach" to ja z kolei słyszałem to samo o konkurencji. Ja osobiście/prywatnie używałem laptopów MSI z powodzeniem przez lata po gwarancji i nigdy żadnych większych problemów nie stwierdzałem. :-)
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login