Autor Wątek: Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS system się zawiesza i restartuje  (Przeczytany 556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomaszmatlacki

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta Główna: MSI Z370 GAMING PLUS
Numer Seryjny:
Wersja BIOS + Firmware:zaktualizowany do najnowszej wersji
Procesor: INTEL Core i3-8100
Chłodzenie Procesora:SilentiumPC  Spartan 3 PRO
Karta Graficzna:GIGABYTE GTX 1060 WindForce 2 OC 3GB
Dysk Twardy:SEAGATE Barracuda 3,5 7200rpm 64MB 1TB
RAM:HyperX 8GB DDR4 2400MHz fury black
Zasilacz:SILENTIUMPC Supremo M2 Gold V2 550W
System Operacyjny: W 10

Witam,jestem tu po raz pierwszy i raczej jestem laikiem.Posiadam dość niedawno złożony komputer w konfiguracji jak powyżej.Problem jest taki,że komp przez pierwsze 2 tygodnie działał normalnie,po tym czasie zawiesza się i po chwili restartuje.Sprzęt był testowany przez punkt naprawy komputerów i po wszelkich możliwych testach komputerowiec powiedział ,że trzeba reklamować płytę główną bo już mu się skończyły pomysły co to może być.Po aktualizacji biosu komp działał około 5 godz i potem zwiecha.Moze ktoś jest w stanie podpowiedzieć co można by jeszcze sprawdzić zanim wyślę płytę do reklamacji?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS system się zawiesza i restartuje
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2018, 13:57:51 »

Hej,
   Ja bym sprawdził zasilacz jakiś inny. :-)
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

tomaszmatlacki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2018, 14:09:06 »

Cześć kolego.Dzięki za odpowiedź.Ten informatyk ,który mi sprawdzał kompa mówił,że sprawdzał zasilkacz testerem i wszystkie napięcia były stabilne i w normie.Myślisz ,że dość prawdopodobne,że przyczyną może być zasilacz? Za słaby czy może producent lipny?
To jest ekspertyza informatyka:
Ekspertyza sprzętu komputerowego
Stwierdzamy, iż  płyta główna MSI Z370 Gaming Plus o nr. ser. 601-7B61-
010B1709007423 działa niestabilnie (powoduje losowe restarty oraz Bluescreen’y).
Pozostałe komponenty komputera (procesor, k. graf., RAM, zasilacz) zostały wyeliminowane.
System, sterowniki, aktualizacja biosu także nic nie zmienia.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2018, 14:21:30 wysłana przez tomaszmatlacki »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2018, 14:38:30 »

Update: No zdążyłeś zmodyfikować swoją wiadomość jak pisałem moją. Jak wyeliminowałeś inne przyczyny, o których pisałem poniżej i nie chcesz sprawdzać innego zasilacza (ja bym jednak sprawdził, zwłaszcza jak masz możliwość) - to pozostaje Ci tylko reklamacja. Przykro mi.
pozdrawiam

Witam,
  No, że tak delikatnie napiszę - zdarzają się problemy z zasilaczami tej marki. :-) Nie mówię, oczywiście, że zawsze i wszystkie są złe, ale opis problemu pasuje do problemów z zasilaniem. Jak masz możliwość - sprawdź po prostu inny.
  Jak chcesz koniecznie szukać problemu gdzie indziej: system zaktualizowany? Sterowniki wszystkie najnowsze (np. od nas ze strony dedykowanej dla Twojej płyty), zwłaszcza grafiki/chipsetu? Mniemam, że tak, skoro sprzęt był testowany przez profesjonalistę. BIOS można sprawdzić nieco wcześniejszy, sprzed "Intel Micro Code for security vulnerabilities" - ale tylko w ramach testu, zalecamy zawsze najnowsze BIOSy. :-) Nie używasz przypadkiem jakiś dziwnych programów? :-)
  Następnego winnego, po zasilaczu i OS/sterownikach szukałbym w pamięci RAM (można przetestować sprzęt na jednej kostce, jak masz dwie)
  Ale jak pisałem w pierwszej odpowiedzi - ja bym sprawdził zasilacz inny. :-)
  Jak już ustalisz, że to na pewno płyta MSI winna to przypominam, aby uprzedzić często pojawiające się pytania - płytę reklamujemy przez sklep, w którym sprzęt został zakupiony.
  powodzenia i pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2018, 14:43:27 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

tomaszmatlacki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2018, 14:47:44 »

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

TAG

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • nic nie jest takie jak się wydaje...
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2018, 16:10:34 »

Jak chcesz koniecznie szukać problemu gdzie indziej: system zaktualizowany? Sterowniki wszystkie najnowsze (np. od nas ze strony dedykowanej dla Twojej płyty), zwłaszcza grafiki/chipsetu?

Ze strony dedykowanej dla waszych płyt to niestety wszystkich sterowników nie ma, nie wprowadzaj w błąd. Wystarczająco długo mam waszą płytę żeby stwierdzić że żadne sterowniki, zasilacze itp. nie pomagają bo po prostu wasze płyty są bardzo słabej jakości. Nazwę to tak: jeden wielki dramat....
Mobo: X99s Gaming 9 ACK
S/N: F216140427 02003
BIOS:
Procesor: i7-5820k 3.3- Ghz
Chłodzenie Procesora: Thermaltake Bigwater 760 Pro
Karta Graficzna: 980 GTx Gaming 9 ACK
Dysk Twardy: 1x M.2 Kingston 256 gb, 2 x SSD
2x HDD,
RAM:32 gb
Zasilacz:Thermaltake TPG-850 AH3FCG
System Operacyjny: wIN 10 64

We have updated Privacy Policy that may affect your personal data. Continue to browse our site means you agree to our use of Cookies, Privacy Policy and Terms of Use