Autor Wątek: Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS system się zawiesza i restartuje  (Przeczytany 950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomaszmatlacki

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta Główna: MSI Z370 GAMING PLUS
Numer Seryjny:
Wersja BIOS + Firmware:zaktualizowany do najnowszej wersji
Procesor: INTEL Core i3-8100
Chłodzenie Procesora:SilentiumPC  Spartan 3 PRO
Karta Graficzna:GIGABYTE GTX 1060 WindForce 2 OC 3GB
Dysk Twardy:SEAGATE Barracuda 3,5 7200rpm 64MB 1TB
RAM:HyperX 8GB DDR4 2400MHz fury black
Zasilacz:SILENTIUMPC Supremo M2 Gold V2 550W
System Operacyjny: W 10

Witam,jestem tu po raz pierwszy i raczej jestem laikiem.Posiadam dość niedawno złożony komputer w konfiguracji jak powyżej.Problem jest taki,że komp przez pierwsze 2 tygodnie działał normalnie,po tym czasie zawiesza się i po chwili restartuje.Sprzęt był testowany przez punkt naprawy komputerów i po wszelkich możliwych testach komputerowiec powiedział ,że trzeba reklamować płytę główną bo już mu się skończyły pomysły co to może być.Po aktualizacji biosu komp działał około 5 godz i potem zwiecha.Moze ktoś jest w stanie podpowiedzieć co można by jeszcze sprawdzić zanim wyślę płytę do reklamacji?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS system się zawiesza i restartuje
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2018, 13:57:51 »

Hej,
   Ja bym sprawdził zasilacz jakiś inny. :-)
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

tomaszmatlacki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2018, 14:09:06 »

Cześć kolego.Dzięki za odpowiedź.Ten informatyk ,który mi sprawdzał kompa mówił,że sprawdzał zasilkacz testerem i wszystkie napięcia były stabilne i w normie.Myślisz ,że dość prawdopodobne,że przyczyną może być zasilacz? Za słaby czy może producent lipny?
To jest ekspertyza informatyka:
Ekspertyza sprzętu komputerowego
Stwierdzamy, iż  płyta główna MSI Z370 Gaming Plus o nr. ser. 601-7B61-
010B1709007423 działa niestabilnie (powoduje losowe restarty oraz Bluescreen’y).
Pozostałe komponenty komputera (procesor, k. graf., RAM, zasilacz) zostały wyeliminowane.
System, sterowniki, aktualizacja biosu także nic nie zmienia.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2018, 14:21:30 wysłana przez tomaszmatlacki »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2018, 14:38:30 »

Update: No zdążyłeś zmodyfikować swoją wiadomość jak pisałem moją. Jak wyeliminowałeś inne przyczyny, o których pisałem poniżej i nie chcesz sprawdzać innego zasilacza (ja bym jednak sprawdził, zwłaszcza jak masz możliwość) - to pozostaje Ci tylko reklamacja. Przykro mi.
pozdrawiam

Witam,
  No, że tak delikatnie napiszę - zdarzają się problemy z zasilaczami tej marki. :-) Nie mówię, oczywiście, że zawsze i wszystkie są złe, ale opis problemu pasuje do problemów z zasilaniem. Jak masz możliwość - sprawdź po prostu inny.
  Jak chcesz koniecznie szukać problemu gdzie indziej: system zaktualizowany? Sterowniki wszystkie najnowsze (np. od nas ze strony dedykowanej dla Twojej płyty), zwłaszcza grafiki/chipsetu? Mniemam, że tak, skoro sprzęt był testowany przez profesjonalistę. BIOS można sprawdzić nieco wcześniejszy, sprzed "Intel Micro Code for security vulnerabilities" - ale tylko w ramach testu, zalecamy zawsze najnowsze BIOSy. :-) Nie używasz przypadkiem jakiś dziwnych programów? :-)
  Następnego winnego, po zasilaczu i OS/sterownikach szukałbym w pamięci RAM (można przetestować sprzęt na jednej kostce, jak masz dwie)
  Ale jak pisałem w pierwszej odpowiedzi - ja bym sprawdził zasilacz inny. :-)
  Jak już ustalisz, że to na pewno płyta MSI winna to przypominam, aby uprzedzić często pojawiające się pytania - płytę reklamujemy przez sklep, w którym sprzęt został zakupiony.
  powodzenia i pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2018, 14:43:27 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

tomaszmatlacki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2018, 14:47:44 »

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

TAG

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • nic nie jest takie jak się wydaje...
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2018, 16:10:34 »

Jak chcesz koniecznie szukać problemu gdzie indziej: system zaktualizowany? Sterowniki wszystkie najnowsze (np. od nas ze strony dedykowanej dla Twojej płyty), zwłaszcza grafiki/chipsetu?

Ze strony dedykowanej dla waszych płyt to niestety wszystkich sterowników nie ma, nie wprowadzaj w błąd. Wystarczająco długo mam waszą płytę żeby stwierdzić że żadne sterowniki, zasilacze itp. nie pomagają bo po prostu wasze płyty są bardzo słabej jakości. Nazwę to tak: jeden wielki dramat....
Mobo: X99s Gaming 9 ACK
S/N: F216140427 02003
BIOS:
Procesor: i7-5820k 3.3- Ghz
Chłodzenie Procesora: Thermaltake Bigwater 760 Pro
Karta Graficzna: 980 GTx Gaming 9 ACK
Dysk Twardy: 1x M.2 Kingston 256 gb, 2 x SSD
2x HDD,
RAM:32 gb
Zasilacz:Thermaltake TPG-850 AH3FCG
System Operacyjny: wIN 10 64