Autor Wątek: MSI Z270 PC MATE BUZZER  (Przeczytany 155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qbas0

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z270 PC MATE BUZZER
« dnia: 10 Luty 2018, 17:01:44 »

Witam.
Nowa płyta z270 pc mate,  wszystko podpięte zgodnie z instrukcją i nie działa buzzer.uszkodzenie buzzera raczej wykluczam bo podpinane były dwa inne sprawne. Czy trzeba to włączyć gdzieś w biosie, albo gdzieś indziej? Czy może uszkodzona jest płyta. Reszta wygląda na to że działa bez problemów. Ktoś spotkał się z tematem i może pomóc

pit_1975

• Pułkownik
  • :
Odp: MSI Z270 PC MATE BUZZER
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2018, 17:46:25 »

Głośniczek zadziała (jeżeli w ogóle),dopiero po pojawieniu się błędu,to już nie działa tak jak kiedyś,że po włączeniu kompa był "BEEP" :)
Ma być cisza,tak jak w laptopie,poza tym masz diody sygnalizujące błędy i wyświetlacz 'Post". Wywal ten relikt przeszłości :)

qbas0

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2018, 14:15:00 »

Własnie o to beep przy starcie mi chodziło :P czyli rozumiem że nawet podłączyć tego buzzera nie muszę i spokojnie moģe zamykać kompa i cieszyć się nową zabawką?!

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2018, 15:45:01 »

Spokojnie możesz go odłączyć.
Ja nawet nie podłączam kabli od "reset".

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2018, 13:52:22 »

Hej,
  Spokojnie możesz zapomnieć o beeperku i bawić się sprzętem - nie jest to w żaden sposób potrzebne do prawidłowego działania komputera. Jak koledzy pisali, kabelki do resetu, ledów też nie są niezbędne. Kabelek podpisany 'power switch' się przydaje, bo inaczej komputer się nie włączy przyciskiem na obudowie. ;-)
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login