Autor Wątek: Zmiana folderu instalacji WINDOWS 10  (Przeczytany 2671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

znikajaca89

• Szeregowiec
  • *
  • :
Zmiana folderu instalacji WINDOWS 10
« dnia: 06 Luty 2018, 14:07:48 »

Jak można zmienić ścieżkę docelową instalacji? Niektóre programy jak ściągam, to jest opcja wyboru instalacji niestandardowej i wtedy sobie zmieniam, a niektóre z automatu instalują się na systemowym. Jak można to zmienić? Nie chodzi mi o zmianę docelowej ścieżki na stałe, a żeby przy każdej instalacji mieć wybór.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Zmiana folderu instalacji WINDOWS 10
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2018, 15:20:45 »

Witam

To jest zależne od instalatorów.
Windows nie zezwala na zmianę domyślnej lokalizacji, ponieważ aktualizacje czy inne programy które MUSZĄ być na dysku C: mogą przestać działać.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

znikajaca89

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2018, 21:21:06 »

Czyli każdy program ma własny instalator i one mają różne opcje, dobrze rozumiem? Ale czasem jest opcja ściągnięcia bez instalatora i wtedy instaluje się bezpośrednio z poziomu systemowego instalatora...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2018, 21:31:05 »

Tak każdy instalator ma swoje opcje, zależy od producenta.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2018, 05:47:14 »

Hejka,
  Windows czyta swoje pliki konfiguracyjne i daje programom ścieżkę 'domyślną'. Zazwyczaj instalator programu w Windows jest tak napisany, że można wybrać lokalizację i po prostu wpisać inną.
Niby można to zmienić np. w ten sposób - http://pl.ccm.net/faq/7934-jak-zmienic-miejsce-zapisywania-aplikacji-w-windows-10 lub https://www.tenforums.com/tutorials/1964-move-users-folder-location-windows-10-a.html . Nie wiem czy to jest jednak najlepszy pomysł, Windows ma dość archaiczny system plików, a każdy autor oprogramowania robi sobie to po swojemu, nie musi korzystać z 'defaultów' Windowsa.
 Przyznam szczerze, że nie robiłbym tego na używanym systemie operacyjnym, raczej zaczął od zera. Tak po prawdziwe, w ogóle bym tego nie robił. ;-)
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

znikajaca89

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2018, 08:36:59 »

Zrobiłam to jakiś czas temu, tak jak jest pokazane w linku, wszędzie mam D: a dalej się zapisuje w C:
To chyba działa tylko na aplikacje ze Sklepu Windows.

Mam mało używany system, prawie świeży ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2018, 08:40:53 wysłana przez znikajaca89 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2018, 09:19:09 »

Hejka,
   W drugim linku masz instrukcje jak to zrobić 'ogólnie', najlepiej podczas instalacji Windowsa. Ale niby wersja dla już zainstalowanego systemu też jest. Jednak, jak pisałem wyżej, nie rekomenduję tego typu zabaw i nie mam pojęcia co z tego wyniknie. :-)
  Zauważ, że część programów nie czyta defaultów Windowsa i na siłę ma wpisane "C:\Program Files" i z takimi programami pojawi się problem, a właściwie nie tyle problem, ile kulturalnie się zainstalują tam gdzie sobie twórca zażyczył. I wtedy będzie piękny bałaganik. :-)
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Kasio

• Pułkownik
  • :
    • Kasio Flickr
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2018, 15:36:13 »

Jeśli to jakiś prosty program, wypakuj zawartość instalatora za pomocą Universal Extractor v2.0.0 beta 4b i zwyczajnie przekopiuj foldery,lub zmień ścieżki instalatora w .ini etc. w innym przypadku zapraszam do lektóry  ,ale jak tu koledzy wcześniej pisali,skutki mogą być...  :o   ;D

znikajaca89

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2018, 18:12:43 »

Ok dziękuję :)
Chyba sobie daruję. Co najwyżej wyrzucę trochę firmowego softu dla graczy (bo gracz ze mnie żaden ;) ).