Autor Wątek: Pomoc przy instalacji w10  (Przeczytany 984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rabbit0

• Szeregowiec
  • *
  • :
Pomoc przy instalacji w10
« dnia: 30 Styczeń 2018, 18:55:33 »

Cześć, kupiłam dziś laptop msi gv62 7rd bez systemu i nie bardzo wiem jak zrobić niektóre rzeczy. Po przeczytaniu kilku poradników, nie wszystko jest dla mnie zrozumiale, miedzy innymi te MBRy i UEFI ;p także przejdę od razu do pytań.
Do stworzenia pendriva instalacyjnego chce użyć programu rufus, tylko co ustawić w "schemat partycjonowania..." i "system plików"?
http://files.tinypic.pl/i/00957/adtj2jbucwuo.png

później jak już pendrive będzie gotowy do instalacji, to rozumiem, że przy włączaniu komputera wciskam "del" żeby wejść do biosu i ustawić pendriva, tylko która to będzie opcja? I czy boot configuration ma byc tak jak jest?
http://images.tinypic.pl/i/00957/ijo3g7ofsq9w.jpg

P.S Wiem, ze instalacja systemu jest uważana za bardzo łatwą, ale nie chce ryzykować, że coś popsuje ;( a mam do tego talent Proszę o pomoc.

Kasio

• Pułkownik
  • :
    • Kasio Flickr
Odp: Pomoc przy instalacji w10
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2018, 21:12:05 »

Sam sobie komplikujesz życie.Rufus'a używa się w razie problemów z instalacją,możesz ustawić partycjonowanie UEFI GPT,system plików ustaw FAT 32 ,jeśli wywali Ci jakiś błąd zmień na NTFS,nie pamiętam czy instalka ma pliki powyżej 4GB bo takowych FAT32 nie obsługuje,ale chyba nie ma.Wchodzisz na stronę Microsoft i tam jest napisane Chcesz zainstalować system Windows 10 na swoim komputerze?  klikasz Pobierz narzędzie ,uruchamiasz plik i dalej wybierasz czy na Pendrive czy ISO, THE END  ;)

Klucz do windowsa przepiszesz z tego obrazu który posiadasz W10ORG1703X stara wersja z marca 2017, podczas instalacji za pomocą linka powyżej
W Biosie, włącz FAST BOOT i BOOT MODE SELECT przełacz na UEFI,żeby później nie było problemów z startem systemu,CSM (Compatibility Support Module) jest zalecany od XP do Win7 32bit,prócz chyba Vista 64Bit,Win7 64Bit już z UEFI

EDIT: Tu masz ciekawy artykuł
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2018, 21:44:30 wysłana przez Kasio »

rabbit0

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Pomoc przy instalacji w10
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2018, 02:57:05 »

Udało się :D Ustawiłam GPT, FAT32 i ustawienia w bios takie jak pisałeś, dzięki wielkie :D