Autor Wątek: Piszczące cewki gtx 1060 a gwarancja  (Przeczytany 3047 razy)

kubusczer

• Szeregowiec
  • *
  • :
Piszczące cewki gtx 1060 a gwarancja
« dnia: 19 Styczeń 2018, 09:31:54 »

Witam. Chciałbym się zapytać o sprawe piszczących cewek. Otóż zakupiłem niedawno (pare dni temu kartę graficzną gtx 1060 msi gaming x 6gb). Na początku wszystko dobrze działało, nawet przy dużych ilościach fps w grach. Nagle po paru dniach usłyszałem dziwne brzęczenie z karty. Myśle, pewnie wentylatory. Włączyłem grę euro truck simulator, gdzie w menu było +2000 fps i nagle zaczął się dosyć duży, przeszkadzający pisk. Wyłączyłem grę, rozkręciłem obudowe, włączyłem znowu, słucham a tu się okazało że to karta graficzna. Cewki w karcie niemiłosiernie piszczą w grach gdzie jest ponad 400fps, czasem przy dużym obciążeniu. Czy takie coś podlega gwarancji? Bardzo mi to przeszkadza.

Mój zasilacz to:
SilentiumPC Vero m1 600w
Karta Graficzna to:
GTX 1060 Gaming X 6GB

Problem ustaje gdy włącze synchronizacje pionową, lecz gdy gra bardzo obciąża kartę, to nawet to nie pomoże.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Piszczące cewki gtx 1060 a gwarancja
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2018, 11:50:38 »

Hej,
  Gwarancję zgłaszaj w sklepie, opisz, że to chodzi o cewki i w jakim momencie problem występuje.
 Jak chcesz się sam bawić, to możesz spróbować inny zasilacz.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2019, 07:41:09 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Piszczące cewki gtx 1060 a gwarancja
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2018, 17:40:59 »

Słabej jakości (tylko 80+, tak zwane 80+ White) zasilacz i "o dziwo" piszczące cewki  ::)

Poza tym, to jest normalne że przy takiej ilości FPS cewki piszczą. W zależności od gry/programu, będzie to różnie wyglądać.
Jak masz możliwość, to odpal sobie 3DMark, test "Ice Storm" ewentualnie "Sky Diver" i posłuchaj symfonii  ;) Każda karta przy czymś takim wariuje, chyba że jest na tyle słaba że 100fps nie wyciągnie.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.