Autor Wątek: Update Windowsa znowu "zabił" mi dźwięk  (Przeczytany 681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

romek.giertych

• Szeregowiec
  • *
  • :
Update Windowsa znowu "zabił" mi dźwięk
« dnia: 09 Styczeń 2018, 17:08:25 »

[Problem dotyczy Windows 10 Home i MOBO MSI B150M PRO-VDH] 

Jakieś półtora roku temu po zbiorczej aktualizacji wiosennej "Creative coś tam" mój komputer zaniemówił. A mówiąc dokładniej w żaden sposób nie byłem w stanie wydobyć dźwięku z głośników podłączonych pod wbudowaną w MOBO kartę dźwiękowo Realtek HD. Kilkanaście prób przywracania sterowników, instalowania nowych zarówno ze strony MSI, jak i bezpośrednio od Realtek guzik dało. Wtedy się poddałem i olałem sprawę, bo i tak do grania, słuchania muzyki, czy generalnie istotnych spraw używam słuchawek z wbudowaną kartą dźwiękową, a obejść problem udało się kupując za 10 złotych zewnętrzną kartę pod usb firmy QUER. System ją rozpoznał, podłączone do niej głośniki zagrały i było dobrze.

Aktualna aktualizacja KB4056892 (OS Build 16299.192) znowu pozbawiła mnie dźwięku. Tym razem ucierpiał właśnie ten Quer. Komp dwa razy zrestartował w trakcie update'u a później postanowił, że w tym nowym 2018 roku nie ma ochoty się już kolegować z takim tanim fajansiarzem. Teraz poza świeceniem się diody na urządzeniu nie ma żadnej innej reakcji na jego obecność w porcie USB.

Ale skoro znowu mam problem, to zamiast o Quer chciałbym powalczyć o przywrócenie dźwięku bezpośrednio via Realtek. Bo co się będę rozdrabniał.

Najpierw odezwałem się do supportu Microsoftu, ale konsultant okazał się równie bezużyteczny co pisuary na publicznym basenie, więc zakładam temat tutaj.

System jest świadomy obecności Realtek i faktu, że podpięte są do niego głośniki - co widać na zdjęciu - ale dźwięku nie ma.
Nie muszę chyba dodawać, że windowsowa funkcja "Napraw problemy z..." jest co najwyżej ciut bardziej sensowna od ich supportu, bo też nic nie potrafi, ale przynajmniej nie bierze za to pensji.

będę wdzięczny za pomoc