Autor Wątek: Z370 Gaming 5 - problem z rozpoznaniem DDR4 G.Skill Ripjaws V DDR4 (2x8GB) 16GB  (Przeczytany 861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaromailfm

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,
Niedawno zlozylem PCeta z ponizszych komponentow:
I7 8700k + MSI Z370 Gaming 5 + G.Skill Ripjaws V DDR4 (2x8GB) 16GB 3200 CL16 (sa na liscie QVL).
Niestety plyta nie rozpoznaje powyzszych kosci pamieci na rekomendowanych slotach DIMMA2&DIMMB2. Moge wystartowac wylacznie na DIMMB1&DIMMb2.
Mam najnowzsza wersje BIOSa: Z370 GAMING M5 (MS-7B58) V1.1 BIOS Release z 01/11/2017.
Czy ktos mial podobny przypadek lub wie jak mozna rozwiazac ten problem ?
Pozdrawiam
Jarek

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witam

Możliwe że są powyginane piny w gnieździe CPU. Wyciągnij procesor i sprawdź gniazdo za pomocą lupy i w miarę jasnego światła.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

snooze7

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam
Posiadam identyczną specyfikacje PCta (I7 8700k + MSI Z370 Gaming 5 + G.Skill Ripjaws V DDR4 (2x8GB) 16GB 3200 CL16)
Komputer działa tylko wtedy kiedy profil XMP jest wyłączony jakiekolwiek OC ramu (2400-3200) skutkuje zawieszeniem systemu ( Gry)
W ostateczności system się resetuję.
Zmiana Biosu  z V1.0 na V1.1 nic nie dała ( podobnie jak zmiana napięcia, CL, slotu DIMM...)
Od Grudnia z tym walczę ... pozostaje mi pożyczenie ramu innego producenta, w ostateczności wysłanie płyty do serwisu.
Pozdrawiam.
Jakub

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska

Hej,
A możesz podać dokładnie model tych kostek? F4-(...) - coś takiego. Jak są na liście wspieranego sprzętu to... powinny być wspierane. Jak będziemy mieć model, to możemy spróbować podpytać wyżej dlaczego jednak tak się nie dzieje. :-)
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Procesor oficjalnie jest w stanie uciągnąć do 2666MHz. Powyżej to już podkręcanie i nikt (MSI, Intel, GSkill) nie gwarantują działania.
https://ark.intel.com/products/126684/Intel-Core-i7-8700K-Processor-12M-Cache-up-to-4_70-GHz

W które sloty są włożone kości?
Próbowałeś może manualnie ustawić Timingi?
Zawsze możesz spróbować "Memory Try It!".
Jeżeli podeślesz log.txt z CPUz (jest tam przycisk do generacji takiego raportu) to powinienem być w stanie podpowiedzieć Ci ustawienia do Memory Tryit.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

snooze7

• Szeregowiec
  • *
  • :

Wiam.
F4....
  Posiadam                   F4-3200C16D-16GVKB...............Brak wsparcia...QVL  wspierane są pamięci F4-3200C16D-16GVRB.....
   z tymi je pomyliłem   F4-3200C16D-16GVRB.
Niesamowita porażka  :o  :-[
Dziękuję za nakierowanie na problem.
Czy w tej sytuacji mogę coś z robić z ramem ? Oprócz wymiany na wspierany model.
"Try It" zmiana CL i napięcia nic nie daje.... obsadzone 2 i 4 slot jak w instrukcji..  :P

jaromailfm

• Szeregowiec
  • *
  • :

Nichrome: miales niestety racje,co gorsza poza wygieciem czesc pinow byla zlamana. musialem kupic nowy mobas...
Teraz po wymianie smiga az milo na 3200mhz w xmp.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Nichrome: miales niestety racje,co gorsza poza wygieciem czesc pinow byla zlamana. musialem kupic nowy mobas...
Nie musiałeś kupować nowej płytki. Wymiana gniazda to koszt 100-300zł w serwisie (różne ceny słyszałem).
Niestety miałem rację  :( Jak nigdy, aż przykro że ją miałem.

Wiam.
F4....
  Posiadam                   F4-3200C16D-16GVKB...............Brak wsparcia...QVL  wspierane są pamięci F4-3200C16D-16GVRB.....
   z tymi je pomyliłem   F4-3200C16D-16GVRB.
Niesamowita porażka  :o  :-[
Dziękuję za nakierowanie na problem.
Czy w tej sytuacji mogę coś z robić z ramem ? Oprócz wymiany na wspierany model.
"Try It" zmiana CL i napięcia nic nie daje.... obsadzone 2 i 4 slot jak w instrukcji..  :P

Otwórz proszę swój temat.