Autor Wątek: Jaki dysk M2  (Przeczytany 1931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zawrotniak.mariusz

• Szeregowiec
  • *
  • :
Jaki dysk M2
« dnia: 04 Styczeń 2018, 05:51:36 »

Witam,

Proszę o informację jaki rodzaj dysku m2 muszę kupić żeby móc zamontować w swoim GE72 7RD Apache.
Czy będę mógł na nim postawić system?

Dzięki i pozdrawiam
Mariusz

dawido1984

• Kapral
  • *
  • :
Odp: Jaki dysk M2
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2018, 10:38:41 »

Ja w moim GE62 7RE korzystam z Patriot Hellfire 240 GB. Dysk który wybierzesz musi spełniać poniższe wymagania:
Interfejs: PCI Express 3.0 x4 (NVMe 2), I tak, postawisz na nim system.
Myślę że pojemność w granicach 240 GB w zupełności wystarczy na system i kilka gier.
Oczywiście przed instalacją Windowsa trzeba ustawić kilka opcji w biosie. U mnie po ustawieniu opcji Boot mode select na UEFI (tak musi być w przypadku dysków SSD M.2) nie mogłem uruchomić instalatora Windowsa z oryginalnego pendrive z win 10. Musiałem ściągnąć obraz płyty ze  stronki Microsoftu i otworzyć bootowalny pendrive z Windowsem za pomocą programu Rufus. Potem z poziomu instalatora musiałem zmienić styl partycji z GPT na MBR albo na odwrót (nie pamiętam). Ostatecznie udało się i 10 śmiga że aż miło. Ja brałem pod uwagę dwa dyski. Wyżej wymieniony: Patriot Hellfire 240 GB oraz Samsung 960 Evo 250GB. Oba w granicach 500 zł.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2018, 11:23:25 »

nie mogłem uruchomić instalatora Windowsa z oryginalnego pendrive z win 10. Musiałem ściągnąć obraz płyty ze  stronki Microsoftu i otworzyć bootowalny pendrive z Windowsem za pomocą programu Rufus.
Spróbuj programem od MSI "Smart_Tool",jest dodawany do płyt głównych MSI (nie jest dodawany do laptopów).
Program wcześniej był tylko dla win7,teraz obsługuje wszystkie systemy i dyski,w tym NVMe i Raid.
https://pl.msi.com/files/pdf/SMART_TOOL_User_Guide_EN.pdf
Najnowsza wersja to Smart_Tool_1.0.0.25 z dnia (2017-12-28)
A ściągnąć możesz z jakiejś nowej płyty głównej (Narzędzia/Utylity)
https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z270-GAMING-M7#down-driver&Win10%2064

Kasio

• Pułkownik
  • :
    • Kasio Flickr
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2018, 13:00:08 »

...... nie mogłem uruchomić instalatora Windowsa z oryginalnego pendrive z win 10...

Jeżeli ściągasz z MS obraz Win na pendrive z poziomu zainstalowanego systemu uruchomionego z UEFI to do instalatora dodawany jest boot UEFI,jeżeli ściągasz z innego urządzenia, instalator jest wersja uniwersalną,nie wiem nie sprawdzałem ,czytałem o tym gdzies na stronie MS.Takie krótkie info  :)

piotr.walicki.2

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2018, 11:23:14 »

Witam,

Podepnę się do pytania. Ja kupiłem laptop gl72 7rd 282pl w lombardzie (4 dniowy z fakturą) i chciałbym zainstalować w nim dysk ssd. Jestem blady w tym temacie i nie wiem jak ewentualnie przenieść system z dysku hdd na nowy. Nie miałem żadnych płytek z tym laptopem.
Jaki dysk polecacie do 250 GB i co z tym systemem, samemu próbować czy lepiej dać to do serwisu komputerowego albo do serwisu współpracującego z MSI w Warszawie?

Pozdrawiam
Piotr

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2018, 12:24:00 »

Oryginalny (profesjonalny! :-) ) serwis MSI jest na Bielanach Wrocławskich. Nie znam innego.
W nowych sprawach, nawet podobnych, proszę zaczynać nowe wątki, to uprości wszystkim życie. :-)
pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland