Autor Wątek: płyta główna msi ms 7699  (Przeczytany 2747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
płyta główna msi ms 7699
« dnia: 25 Grudzień 2017, 07:19:39 »

Witam.
Przepraszam z góry jeśli robię coś nie tak zamieszczając temat. To mój pierwszy wątek tu.  Kilka lat temu kupiłem parę rzeczy z możliwością rozbudowy komputera. Nie dawno zmieniłem kartę graficzną na zotaca ge force 1060. Jest jaka jest na razie starczy. W załączniku dorzucę info o systemie i chciałbym prosić o pomoc co mogę jeszcze wymienić w komputerze by ten bardzo dobrze sobie radził z grami. O ile wgl coś się da zrobić jeszcze. Dla przykładu podam że wiedźmin 3 działa na full detalach bez problemu, a taki stary trainz symulator 2012 i nowsze części muszę ciskać na średnim... Czemu? pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: płyta główna msi ms 7699
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2017, 20:16:35 »

Witam

8GB RAM do gier to dość mało.
A procesory AMD FX są bardzo słabe. A są gry które bardziej obciążają procesor aniżeli kartę graficzną. Więc jeśli chodzi o rozbudowę, to możesz dołożyć jeszcze 8GB RAM, lub wymienić cały system na coś nowszego i mocniejszego (nawet Intel i5 7600 poradzi sobie lepiej z grami niż Twój aktualny procesor).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2017, 06:23:03 »

Wielkie dzięki sensei....
Spodziewałem się że procek będzie za słaby już. Zresztą czytałem że amd jest gorsze słabsze. Oczekiwałem konkretnej odpowiedzi i mam ją. Kostka ram mały koszt. Procek na pewno kosztuję bo widziałem ceny, a mogę nowsze wersje jak i5 podpiąć pod moją płytę? z góry dzięki :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudzień 2017, 15:27:07 »

Inny procesor = inna płyta oraz inny RAM (DDR4). W starsze systemy nie ma sensu inwestować.
Mogę osobiście polecić zestaw MSI Z270 Gaming Carbon Pro + Intel i5 7600k + 2x8GB DDR4 Corsair.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2017, 14:07:49 »

No rozumiem aluzje. Tyle że sama karta graficzna mnie kosztowała 1300 zł prawie. Płyta widzę że kosztuję z jakieś 600 zł a procek średnio 1000 nie liczyłem ram ale też koło 300 zł chodzą. Więc jeśli chodzi o zakup to pierw kupię jedna ddr 3 i procek. Procek będę mógł później przenieść do tej nowej płyty jak już kiedyś kupię :) A ramki opylić :) W każdym razie dziękuję za pomoc :)

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2018, 08:42:31 »

Witam ponownie.
Cieszę się że mój temat jeszcze istnieje. Przemyślałem sytuację i zakupiłem ten procesor. Nie wiem jeszcze jaka płytę kupię ale ta jest za droga. Na pewno jakąś płyta co przyjmuje ramki 2400mhz bo też już takie mam. Ale pytanie brzmi zasilacz. Czy chipset 500 na to wszystko starczy?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2018, 18:12:49 »

Przemyślałem sytuację i zakupiłem ten procesor.
i5 7600k?

Nie wiem jeszcze jaka płytę kupię ale ta jest za droga.
Z270 SLI PLUS jest też bardzo dobra, i fajna wg mnie. Cenowo jest też całkiem dobrze.

Na pewno jakąś płyta co przyjmuje ramki 2400mhz bo też już takie mam.
Jakie to kości?

Ale pytanie brzmi zasilacz. Czy chipset 500 na to wszystko starczy?
Zasilacz 500W wystarczy. Corsair, Seasonic, Superflower z ratingiem 80+ Gold (przynajmniej). Cenowo różnie stoją, więc to już jak Twoja kieszeń na to patrzy.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2018, 18:58:58 »

Tak jest. I5 7600k. Ram kupiłem na razie coś takiego ADATA XPG Z1 8 GB DDR4 2400 MHz CL16. Swój zasilacz dołączam w załączniku, bo już wiem że źle napisałem he A i przypominam o że idzie na to zotac gtx 1060 amp. Niby karta oszczędna dosyć.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2018, 19:07:08 »

nie mogę dodać zdjęcia z zasilaczem więc go opiszę. jest to chieftec 500w model ctg 500-80p acinput 230 v 4.0a frequency 50hz  max load 500w nie wiem czy warto coś jeszcze napisać o nim.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń 2018, 19:31:19 »

Chieftec  ??? Dawno chyba fajerwerków nie widziałeś.
Reszta się zgadza.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Styczeń 2018, 21:01:44 »

rozumiem że zasilacz mam zmienić ? nie nadaję się? Mina mówi wszystko he ale służy mi już z pięć lat więc narzekać specjalnie nie mogę.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń 2018, 21:25:44 »

Chieftec sam w sobie jest złem.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Styczeń 2018, 23:13:25 »

No rozumiem. W takim razie i zasilacz wymienię na jakiś z wymienionych. dzięki jeszcze raz za pomoc czas działać.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń 2018, 01:11:07 »

Nie ma sprawy.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Styczeń 2018, 04:16:50 »

sensei sorki że znowu tyłek zawracam. Tak sobie czy tam na różnych forach i się zastanawiam czy jest sens kombinować... mianowicie najnowsze forum w tej dziedzinie to rok 2015 więc może technologia poszła do przodu. Dobra mówię o co chodzi już... O system... dysku ssd nie chce zmieniać i mam na nim system... Czy jest cień szansy by dostosować go na nowy sprzęt? czy muszę myśleć o formacie co mnie zawiedzie bo mam starą siódemkę która nie wiem czy mi się już zainstaluję bo to wersja oem, a tutaj na ssd z aktualizowane wszystko na windows 10 w dodatku...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2018, 04:40:28 »

Cóż, żebyś zmieniał tylko płytę główną... Bez formatu się nie obejdzie.
Z Win7 możesz mieć problemy. Z samą instalacją w sumie. Nie jest ona zbyt łatwa na nowszych systemach... Na mnie nie licz z instalacją Win7, sam się po kilku godzinach poddałem (chciałem na domowym serwerze zainstalować:( Za dużo zabawy niż to warte.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2018, 15:29:01 »

tego się obawiałem... kurdę... Mi się siódemkę udało jakoś nie dawno na nowym laptopie zainstalować ale coś musiałem w biosie pozmieniać... Też walczyłem trochę czasu, ale znalazłem odpowiedzi na forach. No trudno się mówi jak trzeba to trzeba...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2018, 16:41:53 »

Hej,
Systemu Windows ze starego sprzętu nie przeniesiesz, a na pewno zajmie to więcej niż instalacja nowego OSa. Sugeruję od razu 10kę, 7ka jest wspierana coraz gorzej. I to już od dawna. Do Z270 SLI PLUS akurat są jeszcze sterowniki u nas, ale jak nie masz powodów (oprogramowanie działające w 7ce tylko na przykład) to bym instalował 10kę.
pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Styczeń 2018, 02:40:27 »

dzięki za odpowiedź. A Nawet jak mi się uda siódemkę zainstalować to nie będę miał okazji ponownie zaktualizować do 10? Bo niby jeszcze można czy to fait? Bo ostatnio właśnie tak zrobiłem właśnie. Tyle że dawno.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:52:22 »

Hej,
https://www.spidersweb.pl/2017/10/darmowa-aktualizacja-windows-10.html
No wygląda na to, że się spóźniłeś kilka dni. Biorąc oczywiście pod uwagę, że spełniałeś wymagania firmy Microsoft. :-)
Naprawdę sugeruję, żebyś od razu zapoznał się z "najnowszym" produktem firmy Microsoft, czyli zainstalował 10kę
pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Styczeń 2018, 15:23:10 »

A ja czytałem że do 19 stycznia 2018,non stop przekładają tą datę.
Co do dysku z systemem ("przekładaniec"),kiedyś kumpel dał mi ssd z win 8.1 na pokładzie na test w moim laptopie,ale go nie formatowałem,chciałem sprawdzić czy odpali,i o dziwo, win 8.1 bez problemu się odpalił i nawet "nie krzyczał" że brakuje mu jakiegoś sterownika,ba....odpaliłem grę kumpla (WOT) i bez problemu się odpaliła.
Możesz sobie spróbować i przełożyć dysk,najwyżej będziesz musiał dać tylko sterowniki do win 10,ale najlepszym rozwiązaniem jest czysta instalacja.

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Styczeń 2018, 16:11:31 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
No cóż spróbuję i zobaczymy. Jakby dało się jeszcze zaktualizować to tak zrobię. Jak nie pomyślę nad nowym systemem. Tylko kurczę tak się wykosztowałem z tymi częściami że to nie łatwe zadanie będzie na ten miesiąc he

fuzjon-gambit

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Styczeń 2018, 19:07:11 »

Witam ponownie i po raz ostatni he
Chciałem się podzielić czymś można to nazwać chyba nadzwyczajnym. Mianowicie pierwszy raz składałem kompa i myślałem że źle to zrobiłem bo źle włożyłem piny zasilania. W skrócie zamiast poziomo to pionowo he a le to nic. Chodzi o system 10. Normalnie odpalił. Zainstalowałem tylko sterowniki i śmiga wszystko jak talala. Błąd jaki dojrzałem to z czasem. Była 14 a pokazywało 21 mimo dobrze ustawionej strefy czasowej. I raz wywaliło póki co błąd z jakimiś skryptami. Nie wiem jakimi nawet bo drugi raz się nie pojawiły a chciałem zdjęcie zrobić i tu pokazać. Także myślę że mam szczęście albo po prostu mam jakiś element w kompie który to jakoś z integrował :) Dzięki wszystkim za pomoc raz jeszcze.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Styczeń 2018, 13:33:35 »

Hej,
  Nie bardzo wiem, jak można włożyć źle piny od zasilania, bo skoro działa to musi być dobrze. ;-)
  Skoro Ci się udało przenieść Windowsa z jednego kompa na drugiego bez reinstallu to się możesz nazwać szczęściarzem.  ;-)
  W każdym razie skoro problem rozwiązany - wątek zamykam. :-)

MSI FAE Poland