Autor Wątek: Problem MSI RX580 8G OC ARMOR  (Przeczytany 368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem MSI RX580 8G OC ARMOR
« dnia: 05 Grudzień 2017, 20:43:14 »

Witam, mam problem otóż po zmianie karty z GTX660ti na Armor RX580 nastąpiły w grach różne artefakty których wcześniej nie było, testowałem z różnymi ustawieniami i niestety nie jestem w stanie sobie poradzić z tym problemem i uważam, że jest to problem chyba samej karty.
Dodam, że czasami też na pulpicie wyświetla coś jak szachownicę na ułamek sekundy.
Zasilacz Corsair CX500, płyta Asrock fatality H87 performance, reszta sprzętu też niestara (rok temu kupowałem komputer).
Proszę o informację czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, reinstalacja sterowników nie pomaga.
Od 0:42 przy pobieraniu czy wczytywaniu map jest migotanie czasami takie czasami inne ale jest to zauważalne i mam wrażenie że coraz mocniejsze.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2017, 20:47:59 wysłana przez grzegorz.elmerych »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problem MSI RX580 8G OC ARMOR
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2017, 21:13:40 »

Witam

Spróbuj z innym zasilaczem. Corsair serii CX(M) jest słabej jakości.
Spróbuj obniżyć zegary pamięci i rdzenia (Core oraz Memory) o 50 przy użyciu MSI afterburner.
Możliwe też że uszkodzony jest vRAM karty.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2017, 23:45:27 »

Dziękuję za odpowiedź, właśnie zmieniłem ustawienia i za chwilę będę obserwował, proszę jeszcze o poradę jaki byś polecił zasilacz, o kupię i zmienię by wyeliminować wszystkie możliwości.
EDIT: Zmiana core i memory nie pomogła, zmieniłem też display port na inny i też nie pomogło także teraz zmienię zasilacz (jeszcze spróbuję zmienić wtyczkę od zasilania na inną) jeśli to także nie pomoże chyba będę musiał odesłać kartę na serwis.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2017, 23:56:56 wysłana przez grzegorz.elmerych »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2017, 02:26:03 »

Z czystym sumieniem mogę polecić Super Flower.
https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-gold-550w-sf-550f14mg-752008/

Mało znana firma w Polsce, fakt, ale ktoś taki jak 8Pack (najlepszy overclocker w Wlk. Brytanii) używa głównie ich zasilaczy. Też używam, i gorąco polecam ponad większość innych producentów.
Seasonic i EVGA też mają bardzo dobre zasilacze. Jednak przy każdym zakupie zasilacza trzeba zwracać uwagę by był 80+ Gold lub lepiej. Bronze są zwykłe,
co najwyżej dla domowego PC (z np. i3 i GTX1050).

Próbowałeś może odpalać jakiś FurMark albo 3D Mark? To może nam powiedzieć czy to rzeczywiście zasilacz.
Jaki procesor używasz?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2017, 02:50:22 »

Mam i5 4570
Zamówiłem już inny zasilacz 80+ GOLD i mam 14 dni na zwrot także wytestuję i jak nic nie pomoże to oddam, bo swego czasu jechałem na SLI z GTX660ti i chodziły dobrze na tym zasilaczu, ale zgadzam się że to budżetowa seria.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2017, 04:15:55 »

Nie mogłem edytować, dlatego post pod postem.
Odpaliłem z ciekawości furmarka i przy antyalaisingu 0X jest 70 fps i karta nagrzała się do ok 70 st.
Przy 8X jest 13-14 fps i temperatura też w tych granicach 70 st.
Przy 8x lagowało strasznie nie wiem czy tak powinno być ale nic niepokojącego poza tym się nie działo.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2017, 12:14:01 »

Zasilacze z wiekiem tracą swoje właściwości i w tym przypadku może być to wina zasilacza.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2017, 16:59:25 »

Za ok 3-4 dni powinienem mieć już nowy zasilacz, wtedy sprawdzę czy to właśnie on był winny.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Grudzień 2017, 19:04:02 »

Jednak wydaje mi się iż jest to wina karty, ponieważ non stop wchodzi użycie GPU na 100% i nawet jak oglądam YT to GPU jest 100% wcześniej z tego co kojarzę (na starej karcie) tak nie było.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Grudzień 2017, 19:20:21 »

Tak nie powinno być.
Masz możliwość sprawdzić kartę w innym PC?

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Grudzień 2017, 19:55:18 »

Mam możliwość sprawdzenia na innym kompie gdzie karta jest od zielonych, mam podmienić kartę zainstalować sterowniki i odpalić grę czy też będą te migania i smużenia?

ps. przy okazji odkryłem że pod firefoxem ktoś mi podinstalował koparkę bitcoin i sobie taktowanie było cały czas na 1366 i gpu 100% nawet w spoczynku, wywaliłem ten syf i jestem po resecie ale z tego co widzę to miganie nadal występuje jedynie to że pokazuje faktyczne zużycie i zegar wraca sobie na 300 mhz w spoczynku. Temperatury też niższe bo było ciągle ok 40st a teraz jest 26-27.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Grudzień 2017, 20:37:39 »

Mam możliwość sprawdzenia na innym kompie gdzie karta jest od zielonych, mam podmienić kartę zainstalować sterowniki i odpalić grę czy też będą te migania i smużenia?
Tak. Nie zapomnij najpierw odinstalować sterowników Nvidia przed przełożeniem karty.

ps. przy okazji odkryłem że pod firefoxem ktoś mi podinstalował koparkę bitcoin i sobie taktowanie było cały czas na 1366 i gpu 100% nawet w spoczynku, wywaliłem ten syf i jestem po resecie ale z tego co widzę to miganie nadal występuje jedynie to że pokazuje faktyczne zużycie i zegar wraca sobie na 300 mhz w spoczynku. Temperatury też niższe bo było ciągle ok 40st a teraz jest 26-27.
:o To może tłumaczyć słabe FPS, ale nie artefakty.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Grudzień 2017, 00:56:05 »

Ok karta sprawdzona na innym kompie kolegi, jest to samo.
Przedkładałem jego zasilacz - to samo.
Przełożyłem jego gtx 1070 do siebie i brak smużenia i trzyma 250+ fps non stop, także ewidentnie karta ma problem. Puściłem zgłoszenie, czy jeśli także jestem z Wrocławia mogę kartę dostarczyć osobiście do firmy?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudzień 2017, 03:04:22 »

Myślę że możesz. Ale najpierw zaczekaj na zaakceptowanie zgłoszenia.

grzegorz.elmerych

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Grudzień 2017, 21:12:39 »

Ze zgłoszeniem jest problem, bo MSI odsyła mnie do sprzedawcy...
Problem z zasilaczem mogę wykluczyć w 100% właśnie zamontowałem nową jednostkę za prawie 450 zł 80+ Gold i jest nadal to samo.
Jeszcze zrobię formata dla świętego spokoju i poinstaluję wszystko na nowo, bo CS GO było instalowane za "kadencji" gtx 660ti więc może to być przez to jeśli po reinstalacji będzie to samo wracam na gtx i odsyłam kartę.