Autor Wątek: Upgrade cpu - jakie obsługiwane?  (Przeczytany 209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kojot

• Szeregowiec
  • *
  • :
Upgrade cpu - jakie obsługiwane?
« dnia: 16 Listopad 2017, 13:27:02 »

Witam.
Usiłowałem skorzystać z "pomocy technicznej" ale to jest jakieś nieporozumienie.

Pytam więc tutaj, czy ma ktoś dostęp i się podzieli listą obsługiwanych procesorów w cx700-045xpl? Tak, to jest stary sprzęt ale moja mama dopiero teraz zaczęła narzekać na jego prędkość więc chcę wymienić cpu. NB jest sis 672dx i nawet po tym nie potrafię znaleźć takiej listy. Wiem że wydajność po wymianie nadal nie będzie powalać ale te części teraz kosztują grosze więc dlaczego nie?

Pozdrawiam.   

pit_1975

• Pułkownik
  • :
Odp: Upgrade cpu - jakie obsługiwane?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2017, 14:37:36 »

Trudno powiedzieć,bez "serwisówki" się nie obejdzie,a ta też może nie dać na 100% odpowiedzi,bo mogła nie obejmować wszystkich procesorów,BIOS też ma znaczenie,tu masz podobny temat
https://forum-de.msi.com/index.php?topic=103196.0

Sam kiedyś wymieniałem procka w laptopie i siedzi tam procek który nie był ujęty w specyfikacji serwisowej
według producenta kończyło się na T4400,a mam T7700 i wyższy z tej serii już nie działał (T7800),a powinien :(   (sorry,to był T9600)
podobno kolor podstawki też ma znaczenie,a są czarne,fioletowe,białe (tam gdzie wkładasz procka)
musisz sam wypróbować,najlepiej w jakimś serwisie,samemu to loteria,kupisz T9300 i się okaże że nie będzie działać.
Serwis MSI raczej niechętnie będzie się dzielić takimi informacjami,a może nawet sami nie wiedzą co tam wejdzie,bo nie robili eksperymentów :)
Jaki masz tam teraz procek?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2017, 14:52:59 wysłana przez pit_1975 »

kojot

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2017, 15:33:05 »

Tam jest właśnie t4400. Udostępniony bios jest w sieci tylko jeden. MSI może mi chociaż podać jaki najmocniejszy procek tam fabrycznie wsadzali bo ze względu na czas takiej informacji w necie już nie ma. Ważne żeby coś napisali. Wg linku który podałeś działa tam p8700 który ma fsb 266. Niemcy tylko nie wpadli na to, że on może chodzić na 200 czyli wolniej a windows pokazuje domyślną prędkość procesora (tak jak przy oc)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2017, 15:58:03 »

Montowane były procesory : T4200, T4300 ,T4400, T4500, T6500, T6600 .
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login