Autor Wątek: MSI B350 TOMAHAWK+RYZEN 5 1600 a instalacja windows 7.  (Przeczytany 626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

killeradi16

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI B350 TOMAHAWK+RYZEN 5 1600 a instalacja windows 7.
« dnia: 11 Grudzień 2017, 16:51:05 »

Witam chciałbym prosić o pomoć w instalacji win 7 na ten zestaw co podałem w tytule. Po złożeniu zestawu miałem   win 7 przygotowanego na pendrive lecz po "przejsciu" do instalacji wyłączała sie mysza i klawiatura na poczatku nie wiedziałem o co chodzi [potem wyczytałem ze ten zestaw nie ma sterowniów do usb pod win7] zainstalowałem win 10 aby zobaczyć czy wszystko działa i o dziwo, z nim problemów nie było lecz win 10 to ostanie co bym chciał. Wyczytałem ze idzie dodać sterowniku usb do instalatora w 7 aby go zainstalować, używałem MSI smar tool lecz albo nie potrafi go dobrze urzyć albo nie wiem, bo parokrotnie instalowałem win 7 przez ten program lecz po kliknieciu F11 oraz wybraniu tego USB byl brak reakcji tylko migniecie obrazu oraz wrocenie do wyboru pendrive lub dysku ssd m2. Nie mam już siły z tym walczyć więc zwróciłem się do Was o pomoc, fajnie by było jakby ktoś powiedział mi krok po kroku jak to zrobić czy w biosie trzeba coś ustawiać, czy  jakiegoś innego programu użyć, za pomoc mogę odwdzięczyć się nawet $ to nie problem. Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI B350 TOMAHAWK+RYZEN 5 1600 a instalacja windows 7.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2017, 02:15:01 »

Witam

Szczerze mówiąc, to bym odpuścił instalację Win7 na AM4. Nie mam nawet siły by się rozpisywać ile czasu na to poświęciłem, by na koniec i tak zostać zmuszonym do instalacji Win10. Prawdopodobnie przeoczyłem jakiś szczegół, ale po kilku godzinach szukania odpowiednich sterowników, przygotowywania pendrive'ów z systemem, oraz jeżdżenia po DVD z Win7, odpuściłem sobie.

Zaczęło się od niedziałającej klawiatury i myszki USB. Ok, szukanie sterowników by to wszystko zintegrować na USB (narzędzie MSI pomogło). Mysz i klawiatura działa? Świetnie.
Następnie instalka Win7 nie widziała dysku SSD (zwykły 120GB, SATA III). Szukam sterowników i pod to. Kolejne 3h mijają, bo niestety znaleźć poprawny sterownik to już inna bajka. Ok. Klawiatura, mysz działają. Instalacja widzi dysk.
Super, pomyślałem... Niestety, format dysku nie odpowiadał. Szybko inny pendrive, DOS, format dysku, i z myślą że będzie ok, kolejna próba. Windows rozpakowuje pliki. Hura! Tyle że na 58% się zatrzymał... Może coś z pendrive i/lub obrazem dysku? Ok, od kolegi złapałem oryginalną płytkę. Historia się powtarza. Wywracam komputer do góry nogami i instaluję na koniec Win10.

Spróbuj:
https://www.anandtech.com/show/11182/how-to-get-ryzen-working-on-windows-7-x64

W BIOS musisz mieć tryb SATA w "Legacy+UEFI".
Oraz "Windows 8.1/10 WHQL Support" wyłączone. "Windows 7 installation" włączone:

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

killeradi16

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI B350 TOMAHAWK+RYZEN 5 1600 a instalacja windows 7.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2017, 03:43:43 »

Dzięki za odpowiedź;)  jutro będę walczył dalej dam znać czy coś wyszło oraz jeśli ktokolwiek ma coś co może mi pomóc niech pisze, dziękuje.