Autor Wątek: MSI Forum HQ USB Flashing Tool  (Przeczytany 4416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
MSI Forum HQ USB Flashing Tool
« dnia: 23 Wrzesień 2015, 14:36:24 »

Witajcie,

Administracja globalnego forum MSI stworzyła jakiś czas temu dość wygodny program do flashowania BIOSu. Z doświadczenia osobistego jak i innych użytkowników, wynikło że ten sposób flashowania BIOSu stwarza dużo mniej problemów niż MFlash lub MSI LiveUpdate. Fakt faktem: każda ingerencja w chip BIOS jest ryzykownym zadaniem i wszystko, w każdym momencie ma prawo zawieść.
Udostępniam tutaj, bo wiem że nie wszyscy wchodzą na globalne forum, jak i nie zawsze flashowanie poprzez MFlash lub LiveUpdate przechodzi pomyślnie.

Mała lekturka którą nie radzę ignorować:

#1 Używasz na własną odpowiedzialność. Jeżeli cokolwiek pójdzie nie tak jak być powinno, ani ja, ani MSI, ani nikt inny, poza TOBĄ, nie jest odpowiedzialny za to co się stało.

#2 Program został stworzony przez użytkowników MSI (w szczególności przez Svet'a z tego co mi wiadomo), ale też i został on przetestowany przez serwisantów MSI. Co nie zmienia faktu, że to nadal Ty jesteś odpowiedzialny/a za wszelkie szkody z powodu użycia programu.

#3 Ten sposób flashowania nie jest oficjalnym sposobem używanym przez MSI. Są możliwości, że na przykład: będzie potrzeba ponownie aktywować Windows'a.

#4 Przeczytaj instrukcję. Kilka razy jeśli czegoś nie rozumiesz. W razie wątpliwości, zapytaj, nie gryziemy :)

#5 Program z pewnością działa na większości płyt głównych które były produkowane od 2007 roku. Jest też potwierdzone że działa na chipsetach Z97 oraz X99. Jeśli chodzi o nowsze systemy, proszę zapytać a znajdę odpowiedź.

#6 Program działa na systemach: Windows NT, Windows 2000, Windows 2003, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (również Windows w Virtualbox'ie pod Linuxem!), Windows 8/8.1, Windows 10.

#7 Teoretycznie pendrive można przygotować na jakimkolwiek komputerze/laptopie, ale mi na przykład na laptopie się zawiesił program.

#8 Ten sposób flashowanie dotyczy wyłącznie płyt głównych. Laptopy, All in One oraz inne komputery nie są w 100% zgodne z tym programem i nie ponoszę odpowiedzialności jeśli ktoś będzie na tyle mądry by zignorować to ostrzeżenie!

#9 Jeżeli powyższe jest dla Ciebie zrozumiałe, i akceptujesz zasady używania programu, przewiń dalej, do instrukcji.

Instrukcja. Wiem że długa, ale niektórzy potrzebują bardziej szczegółową instrukcję niż inni.

Pliki do pobrania:
1. BIOS ze strony www.msi.com  Znajdź swój produkt i pobierz plik BIOS.
2. >>MSI Forum HQ Flashing Tool<<

1.Pobierz oba pliki. BIOSu (#1) nie rozpakowywać!
2. Zainstaluj program (#2) i go odpal.
3. Podepnij pendrive USB w formacie FAT32 (musi być pusty!)
4. Użyj opcję nr 4 (fix my USB key) i podążaj za wskazówkami (jeśli dobrze pamiętam to wpisujesz literę dysku USB która jest widoczna w "Mój komputer" a następnie potwierdzasz wpisując "Y". To zrobi format pendrive'a!
5. Jak punkt 4. skończy się:
Wybierz opcję Nr1 (Mode1: Point to MSI BIOS archive (zip/rar). Wskazujesz plik BIOS który pobrałeś z linku nr 1.
Wpisujesz literę dysku USB, potwierdzasz "Y"
6. Jeśli pendrive jest gotowy (powinna wyskoczyć informacja/potwierdzenie) zamknij program zrestartuj komputer.
7. Włącz komputer i wciskaj F11 aby otworzyć "Boot Manager". Chyba że jest inny przycisk do otworzenia Boot Menu/Boot Manager to ten wciśnij.
8. W boot managerze wybierz swój pendrive (powinno być: USB:[nazwa pendrive]
9. Jak już się odpali, na ekranie będziesz miał 3 opcje: Run memtest86, Proceed with Update oraz Flash back to prevision BIOS. Wybierasz opcję nr 2 (proceed with update)
10. Wciskasz jakikolwiek przycisk (spacja np) żeby kontynuować. Oczywiście jest to ekran z ostrzeżeniem o którym wspomniałem wcześniej.
11. Wciskasz "N". Chyba że chcesz przeprowadzić test MemTest86 to wciskasz "Y".
12. Czekasz aż skończy. Nic nie rób. A w szczególności nie odpinaj pendrive'a ani nie wypinaj z prądu. Chyba że serwis Ci miły ;)
13. Na ekranie wyskoczy że skończyło. Wciskasz Y
14. BIOS powinien być w dobrym stanie ;)

Tutaj podziękowania dla kolegi z globalnego forum MSI, Svet we współpracy z MSI i kilkoma innymi osobami stworzył ten program który jest bezpieczniejszy od starszych metod aktualizacji BIOSu używanego przez MSI. Dzisiaj MFlash jest dość bezpieczny, ale kiedyś to było piekło a ten program ratował skórę.

Edycja: 06/10/2015 . Program w akcji, stworzony przez moderatorów globalnego forum jako instrukcja dla użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2016, 20:51:32 wysłana przez Nichrome »

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Forum HQ USB Flashing Tool
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2015, 03:54:45 »

Zrobiliśmy filmik/poradnik jak przeprowadzić flash przy użyciu tego programu. Może jest prościej niż opisuje instrukcja? ;) Sami oceńcie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.