Autor Wątek: GL72 6QD - Wysokie temperatury i BSOD  (Przeczytany 138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marekszmit97

• Szeregowiec
  • *
  • :
GL72 6QD - Wysokie temperatury i BSOD
« dnia: 26 Listopad 2017, 19:05:32 »

Witam.

Od około 10 miesięcy jestem posiadaczem laptopa GL72 6QD z serii GAMING z zainstalowanym systemem Windows 10.
Temperatury na początku użytkowania utrzymywały się w stosunkowo niskich granicach, jednak teraz nawet nie tak bardzo obciążające gry i programy powodują niesamowite podwyższenie się temperatur zarówno GPU jak i CPU.
Przy niewielkim obciążeniu (brak uruchomionych programów) laptop utrzymuje się w temperaturach ok. 55 - 60 stopni Celsjusza.

O ile same temperatury były wysokie już od jakiegoś czasu, tak ostatnio pojawił się nowy problem.
Podczas grania w nowo kupioną grę Super Hot, temperatury GPU i CPU stopniowo się podwyższały, aż GPU osiągnął 91 stopni, przy CPU na poziomie powyżej 85 stopni. W tym momencie gra zwolniła FPSy na jakieś 5 sekund, po czym powitał mnie Blue Screen Of Death z headerem `unhandled SYSTEM_THREAD_EXCEPTION`. Sytuacja powtórzyła się do tej pory dwa razy.
Wszystkie te sytuacje działy się podczas włączonego od początku gry Cooler Boost'a na wentylatorze.

Planuję próbować sił z jeszcze dostępną opcją gwarancji.
Oczywiście wolałbym jej uniknąć jeśli to możliwe. Miałem nadzieję wcześniej oddać laptop do serwisu na wymianę pasty termicznej, żeby zobaczyć czy pomogłoby to z problemem.

Stąd moje dwa pytania:

Czy jest możliwe oddanie laptopa do serwisu na wymianę pasty termicznej gdzieś w okolicach Katowic (opcja wysyłania laptopa do Wrocławskiego punktu serwisowego MSI nie uśmiecha mi się) bez utraty gwarancji?
Czy powyższa sytuacja jest możliwa do rozwiązania bez korzystania z gwarancji producenta, czy może lepiej od razu się z tym zgłosić do sklepu?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GL72 6QD - Wysokie temperatury i BSOD
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2017, 20:23:21 »

Witam

91C na GPU/CPU to jeszcze nie powód by wywalic BSOD. W sumie, to powinien tylko sterownik wyrzucić, ewentualnie obnizyć taktowanie.
Odnośnie pasty, to samemu nie możesz jej wymienić. Niestety nie wiem na temat jakiegoś serwisu.
Osobiście bym złożył zgłoszenie do MSI z tym problemem, i podczas wysylki, wrzucić swoją tubkę pasty by na taką wymienili. Przy okazji sprawdzą sprzęt.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

keiytom

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2017, 23:42:00 »

Ten BSOD na 99% nie wynika z powodu temperatury najczęściej występuje:
- Nieprawidłowo skonfigurowane, stare lub uszkodzone sterowniki sprzętowe (bardzo często).
- Uszkodzenie w rejestrze systemu Windows spowodowane niedawną zmianą oprogramowania związanego z plikiem Windows (zainstalowanie lub odinstalowanie).
- Wirus lub złośliwe oprogramowanie, które uszkodziło plik Windows.
- Konflikt sterownika po zainstalowaniu nowego urządzenia.
- Uszkodzone lub usunięte pliki systemowe po zainstalowaniu oprogramowania lub sterowników

Podczas tego komunikatu powinien być jeszcze podany plik który spowodował ten błąd.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

guciozz66

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2017, 19:09:17 »

daj do serwisu i wymienią wentylator i pastę  termo  ;D miałem ten sam problem  teraz nie przekracza 49*c