Autor Wątek: GS73VR HDD 7200 rpm  (Przeczytany 357 razy)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GS73VR HDD 7200 rpm
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Listopad 2017, 22:21:54 »

Wg mnie "specjaliści" z x-kom po prostu zerkneli na opakowanie, i wyczytali że z fabryki wychodzi z 7mm dyskiem. Więc co Ci mieli powiedzieć? Nie otworzą laptopa który ma pójść na sprzedaż by takie info dla Ciebie potwierdzić.
Tak czy inaczej, jeżeli człowiek siedzący na koncie "MSI FAE" jest niewiarygodny,  to życzę im powodzenia...

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Kasio

• Sierżant
  • **
  • :
    • Kasio Flickr
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Grudzień 2017, 01:25:28 »

Nichrome mylisz się,nie będę ujawniał szczegółów ,i wiem jak inne salony xkom podchodzą do pewnych spraw ale w 1000% polecam salon X-Kom Bielsko-Biała, Gemini Park

zaquzak

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Grudzień 2017, 00:41:07 »

Rozkręciłem tego GS73VR. Dysk HDD nie jest do niczego przykręcony. Od góry unieruchomiony jest przez gumę przyklejoną do klapy. Guma ma grubość około 3mm. Z tą gumą nie da się wsadzić grubszego dysku twardego. Można odkleić gumę i przykleić coś cieńszego, ale nie wiem jak to wpłynie na gwarancję. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że MSI ma dwa rodzaje tych gum. Do dysków 7 i 9mm.
X-kom zaproponował rekompensatę za wprowadzenie w błąd przy zakupie laptopa w w postaci korekty do faktury o 70zł. Ewentualnie zwrot laptopa. Nie skorzystałem. Laptop mi się podoba i jest w pewien sposób unikalny bo ma ekran 4k ze 100% paletą Adobe RGB (sprawdziłem przy kalibracji), a 99% laptopów z silną grafiką na polskim rynki ma ekran FHD o odwzorowaniu kolorów poniżej sRGB.  Miałem w szufladzie SSD 256 PRO od Samsunga wstawiłem zamiast tego HDD i działa jak trzeba. Piszę o tym bo mój poprzedni laptop, od Asusa, miał na drugim kanale tylko SATA2 i dyski nie wyciągały więcej niż 250MB/s.
Jeżeli ktoś zamierza rozkręcać ten model radzę zwrócić uwagę na różną długość śrubek. Łącznie około 17. Śrubki wykręcają się z różnym oporem, niektóre bardzo ciężko. Warto rozrysować sobie pokrywę i wkręcać w to samo miejsce.
Jeszcze na koniec ocena X-Kom. Obojętnie jaka jest różnica między HDD 7200 i 5400 wprowadzili mnie w błąd i sprzedali sprzęt gorszy niż oferowali. Przy cenie sprzętu ponad 9k rekompensata wysokości 70 złotych wydaje się żałosna. Pisanie o tym jak bardzo by chcieli to naprawić, ale nic się nie da zrobić też jest słabe. Mogli chociaż zaoferować dysk SSD w korzystniejszej cenie. 
Pozdrawiam.

keiytom

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Grudzień 2017, 01:06:33 »

Ogólnie i tak zaoferowali raczej dobre warunki rekompensaty. Przecież nie będą Ci rekompensować np. 10% wartości laptopa skoro różnica pomiędzy dyskiem 5400 a 7200 to 20 zł.
https://www.ceneo.pl/27266596 - 5400 obrotów https://www.ceneo.pl/23197534 - 7200