Autor Wątek: MSI PE60 6QE - bateria,powerbank, uszkodzony port hdmi  (Przeczytany 122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cezary.chwalisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI PE60 6QE - bateria,powerbank, uszkodzony port hdmi
« dnia: 14 Listopad 2017, 14:30:31 »

Witam serdecznie,

posiadam laptopa MSI PE60 6QE, nie wystarcza mi czas pracy baterii w tym laptopie na oszczędzeniu energii wytrzymuje maks 2h, ze względu na umieszczenie wewnątrz laptopa kupienie drugiej zapasowej odpada. Czy ktoś z Was orientuje się czy są jakieś powerbanki dla laptopa do kupienia? Znalazłem jakieś na allegro jednak wszelkie które znalazłem są na maks do 45W, zasilacz do laptopa ma 120W.
Ile faktycznie bierze laptop? Czy macie jakieś inne rozwiązanie?

W laptopie mam również uszkodzony port HDMI, są dni, że działa bez zarzutu a są takie, że w ogóle nie reaguje. Od początku zakupu są takie problemy, chce go oddać na gwarancję ale dopiero za około pół roku ponieważ jest mi on niezbędny. Czy mogę oddać laptopa bez dysku twardego na gwarancję? Czytałem również o piszczących cewkach w GTX 960m, które u mnie występują, ten dźwięk czasami jest strasznie dobijający i coraz głośniejszy - czy jest na to jakieś lekarstwo? Z tego co się orientuję gwarancja tego nie obejmuje bo "ten model karty tak ma".

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI PE60 6QE - bateria,powerbank, uszkodzony port hdmi
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2017, 15:47:02 »

Witam

Teoretycznie możesz takowy kupić:
https://www.amazon.com/gp/product/B00YP823NA/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B00YP823NA&linkId=34035613a46856da295f79bc1c09c5ef&tag=linus21-20
Aczkolwiek wątpię byś był w stanie jednocześnie go tym ładować, i go używać. I różnie może to być z przejściówkami, więć musisz pokopać w internecie. Może wyślij zapytanie do XKom lub Komputronik, oni już dobrze wiedzą jaki sprzęt doradzić by spełniał wymagania  ;) Szczególnie ten który może kosztować 1000zł+.

Jeśli port HDMI jest uszkodzony, to poza serwisem nic nie zrobimy. Miałeś możliwość go oddać do sklepu (do 14 dni po zakupie) i byś dostał nowy od ręki.
Piszczące cewki nie podlegają gwarancji z tego co wiem. Ale podczas wysyłki do serwisu na naprawę portu, możesz o tym wspomnieć by sprawdzili. Do pewnego stopnia, piszczące cewki nie podlegają wymianie gwarancyjnej, ale jeśli jest to bardzo głośny dźwięk, to mogą coś z tym zrobić.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

cezary.chwalisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2017, 22:56:21 »

Dziękuje za odpowiedź,

sporo taki powerbank kosztuje, pojemność co prawda całkiem niezła ale sądzę, w zupełności wystarczyłby nawet już 10000 mah szczególnie, że bateria sama w sobie ma około 3900 mah.

Portu HDMI nie używałem na początku dopiero po jakimś miesiącu.

Taki powerbank do 45W podtrzyma laptopa? Już nie mówię o ładowaniu - praca na zintegrowanej grafice, żadnych wymagających programów (praca po vpn'ie, czy przez team viewer)?

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2017, 00:34:49 »

Sugerujesz że ten laptop ma w sobie słabszą baterię od telefonu?  ;D
W laptopie masz 42Ah, czyli 42 000mAh.
Laptop wg testów, w spoczynku zużywa 9-23W. Więc szukaj coś około 80-100W, aby go podtrzymać przy życiu.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.