Autor Wątek: MSI GTX1080 Gaming X 8G - potrzebny nowy bios  (Przeczytany 262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rybsztein84

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GTX1080 Gaming X 8G - potrzebny nowy bios
« dnia: 12 Listopad 2017, 18:03:17 »

Witam,

W grach z DX12 mam artefakty, po przełączeniu się na DX11 nie ma żadnych problemów. Chciałbym spróbować wgrać nowy bios, o ile jest, może to coś pomoze. Inna sprawa, że w GPU-Z nawet w trybie gaming taktowania mam 1683/1251 a powinny być przecież wyższe. Załączam fotkę z S/N, bo nie wiem czy bios który znalazłem jest dobry (również ząłączam).
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2017, 18:09:05 wysłana przez rybsztein84 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI GTX1080 Gaming X 8G - potrzebny nowy bios
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2017, 23:19:23 »

Witam

Z S/N z pudełka wynika że używasz kompletnie złą wersję vBIOS.
Aczkolwiek chciałbym byś sprawdził czy S/N na karcie jest identyczny do tego na pudełku.

Podaj również pełną specyfikację PC.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

rybsztein84

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2017, 00:44:01 »

A to ciekawe, bo z kartą nic jeszcze nie robiłem jeśli chodzi o bios .....

Numer seryjny na karcie dokładnie ten sam (w załączniku).

i5-4690k@4,5GHz
Patriot 8GB DDR3 1866MHz Low Profile
MSI Z97 Gaming 3
Zasilacz Coolermaster Silent Pro Gold 80PLUS 800W
Asus Xonar DX

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2017, 00:58:28 »

Ok. W takim razie tu masz poprawną wersję (1Z).
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZeJV07Z4YJYKQ73f6blv4EJ4q4mr0J1FRAy
Zmień rozszerzenie pliku na .rom i użyj NVflash by zaktualizować vBIOS.
https://www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash/

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

rybsztein84

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2017, 01:20:05 »

Ale ze mnie .... nie ten plik w pierwszym poście wysłałem - to był bios który na Techpower znalazłem a nie mój. Mea culpa.

Mam właściwy bios i wychodzi na to, że jedyny (czemu pamięci nigdy nie wskakują na podane w specyfikacji 10 108 MHz w trybie OC?), czyli to nie wina biosu. Kabel DVI miał ze sto lat i był DVI-I - wymieniłem na DVI-D Dual Link ale nic to nie dało (tak zresztą sądziłem). Próbowałem z różnymi sterownikami, zrobiłem czystą instalację Win10 - bez zmian. Nie są to artefakty na całym ekranie, raczej takie "pochowane miejsca, np w Ashes of the Singularity mrugają zbocza gór, a w Battlefield 1 dym i bardzo rzadko jakiś cień, w Civ VI nic nie zauważyłem, w Rise of The Tomb Raider też jakieś pojedynczne miejsca.

Mam też problemy z podłączonym TV - artefakty na całym ekranie, wyłącza się jak tylko próbuję skalować obraz bo wychodzi poza obszar TV. Przed formatem udało się za pomocą CRU to ustabilizować. To samo miałem na GTX970 Gaming 4G. Na Win7 bez problemu, na Win10 artefakty.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2017, 02:17:20 »

Czekaj.. Te same problemy miałeś z GTX970?

rybsztein84

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2017, 02:25:10 »

Nie nie. Tylko z TV. GTX970 nie ma wsparcia DX12, więc siedziałem na Win7. Przesiadłem się 2 dni przed kupnem GTX1080, ale gier na DX12 nawet nie odpalałem bo bez wsparcia to nie ma sensu. Artefakty mam tylko w DX12 i tylko na GTX1080. Po przełączeniu na DX11 w w/w grach artefakty ustają. Grałem chwilę w Doom na Vulkanie i niczego nie widziałem. Kiedyś miałem na R9 280X (też MSI) artefakty w Battlefield i tam powodował ... MSI Afterburner. Ale teraz po formacie, na czystej instalce Win10 (tylko to co potrzeba, żeby odpalić grę) artefakty na DX12 są dalej.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2017, 03:45:30 »

Wydaje mi się że problem leży po innej stronie. Wsparcie DX12 sięga kart GTX700.
Może na początek, spróbuj z czystymi ustawieniami BIOS.

Odnośnie R9 280X, to ta seria (R9 200) była bardzo wadliwa, i większość osób miało artefakty. vRAM często padał..