Autor Wątek: Wyjący wentylator po OC  (Przeczytany 327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konradrzodkiewicz

• Szeregowiec
  • *
  • :
Wyjący wentylator po OC
« dnia: 06 Listopad 2017, 18:57:46 »

Cześć,
Poczytałem na reddicie świeży wątek który mówił że jedna konkretna gra mocno polega na pamięci RAM. Więc postanowiłem moje lekko podkręcić za pomocą narzędzia Memory Try It!
Ustawienia które działają to zmiana z 2133mhz na 2260mhz i  zmiana z 15-15-15-36 na micron 12-14-14-37. Niestety, po tej zmianie, w hardware monitor, poziom drugi cpu fan ustawia się na 0, przez co teraz wentylator jest baardzo głośny. Jest jakaś możliwość zaradzeniu temu oprócz powrotu to ustawień standardowych?

Msi h110m pro-d
corsair valueselect 8gb ddr4

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Wyjący wentylator po OC
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2017, 19:15:51 »

Witam

Ta płyta główna nie nadaje się do podkręcania, ale też i z RAM nic nie będzie. Te kilka MHz nie zrobią zupełnie różnicy w żadnej grze.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

konradrzodkiewicz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2017, 19:19:10 »

no właśnie przez te lekkie podkręcenie, w PUBG jest różnica jakichś 20fps + brak sutteringu. mało prawdopodobne a jednak.
Czyli nic się nie da zrobić z brakiem możliwości ustawienia tych wentylatorów. bez podkręcenia w spoczynku miałem jakiś 1k rpm, obecnie jest to 2k a podczas grania wyje strasznie

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2017, 19:46:33 »

Mam wrażenie że grasz na zintegrowanej karcie. Wtedy możliwe że te kilka MHz robi różnicę.
Próbówałeś zmienić na manualne sterowanie? Z tego co pamiętam, to tak ma być, ale to też zależy od używanego wentylatora i gniazda wentylatora.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

konradrzodkiewicz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2017, 21:28:36 »

nie nie, niemożliwe. obecnie mam 1060, na integrze fpsy nie byłyby takie kolorowe. zresztą integra jest wyłączona

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2017, 21:58:29 »

Wydaje mi się że musiałeś coś innego gdzieś zmienić.
Różnica z RAM nawet między 2133MHz a 3200MHz to max 1-2% FPS w grach. Są gry, które wyjątkowo dziwnie się zachowują i różnice w prędkości RAM odczuwają do 5-10%. Ale żeby PUBG miał to wyłapywać? Muszę sam sprawdzić wieczorkiem :)
Ponoć w Fallout 4 można odczuć wzrost nawet 10-15FPS *w zależności od procka, karty itd itd*.