Autor Wątek: Zablokowany suwak Power i Temp. Limit w MSI Afterburner - OC Laptopa ACER VX 15  (Przeczytany 275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zajechaxplus

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam Witam Wszystkich!
Z tej strony OC Master Mateuszek.

Mój problem polega na tym, że mam zablokowane suwaki Power i Temp. Limit w programie MSI Afterburner 4.4.0 Beta 19. Podkręcałem sobie kartę graficzną GTX 1050 4GB DDR5 w laptopie ACER VX 15 VX5-591 (dokładnie ten laptop: https://www.x-kom.pl/p/342416-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-2561000-win10-gtx1050.html) i udało mi się podkręcić kartę graficzną jak można zauważyć na poniższym screenie:

Jednak uważam, że mogę wycisnąć jeszcze trochę z mojej karty graficznej jeśli uda się mi zwiększyć Power Limit ale nie mogę odblokować tego suwaka. Proszę powiedźcie jak mogę to zrobić.

Wszystko czego używam to:
- DO PODKRĘCANIA KARTY: MSI Afterburner 4.4.0 Beta 19
- DO STRESS TESTU KARTY: FurMark 1.19.0.0
- DO MIERZENIA NAPIĘCIA I TEMPERATURY: TechPowerUp GPU-Z 2.4.0
- DO CHŁODZENIA: Podkładka chłodząca TRACER SNOWMAN II

Dodam jeszcze że
pierwszy raz gdy zainstalowałem i uruchomiłem MSI AFTERBURNER to miałem aktywne tylko opcje takie jak: CORE CLOCK i MEMORY CLOCK. Reszta była zablokowana... :-(
Zmieniłem CFG Afterburnera na MSI UnnoficialOC na 1, dodałem wpis EULA, zmieniłem wpis pliku "VEN_10DE&DEV..." z katalogu MSI Afterburner\Profiles na:

[Startup]
Format=2
CoreVoltageBoost=
PowerLimit=
ThermalLimit=
ThermalPrioritize=
CoreClkBoost=
MemClkBoost=
[Settings]
VDDC_Generic_Detection=1

Ustawiłem także w ustawieniach MSI Afterburnera ustawianie napięć i monitoring itp. i odblokowało mi to tylko suwak dotyczący CORE VOLTAGE jednak dalej suwaki POWER i TEMP. LIMIT mam zablokowane.
Podejrzewam, że to wina VBIOS-u mojej karty graficznej i bez zmiany jego się nie obejdzie. Szukałem na własną rękę nowego VBIOS-u dla mojej karty GTX 1050 jednak są tylko VBIOS-y dla karty z pamięcią 2GB DDR5, nie ma wersji dla GTX 1050 z 4GB DDR5 pamięci.

Jak i co mogę jeszcze wykonać?

Czekam na Wasze propozycje,
Dziękuję i pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2017, 17:32:14 wysłana przez zajechaxplus »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Zablokowany suwak Power i Temp. Limit w MSI Afterburner - OC Laptopa ACER VX 15
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2017, 17:59:53 »

Witam

Na tym forum rozmawiamy wyłącznie o sprzęcie MSI.
Dla ogólnego wsparcia "MSI Afterburner", proszę zajrzeć na to forum: https://forums.guru3d.com/forums/msi-afterburner-overclock-application-discussion.55/

Temat zamknięty.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.